gewoon van de reepe zeeland 121 Geen vuurwerk langs kanaal in Tholen-stad vandE Een volle neef van de Minister van Staat Sterrenhemel Dijk versterkt met zand Plofkraak bij geldautomaat Sluis mislukt Boze merels willen druiven niet afstaan Extra controles rond coffeeshop donderdag 22 maart 2012 De sterrenhemel en zonsopgangen zijn volgens Willemien Korthals-Altes prachtig in Nieuw-Haamstede. Ze geniet ook van de tuin. „Er zitten heel veel vogels en de tuinplanten komen vanzelf naar ons toe. We hebben teunisbloemen, koekoeksbloemen, akelei, vergeetmenietjes en Judaspenning terwijl dat ik die nooit heb geplant", lacht ze. Willemien en Jan Paul Korthals Altes in hun tuin die als het ware een ver lengstuk vormt van de natuur in Nieuw-Haamstede. „De tuin is beeldschoon aangelegd door de vorige bewoner en wild door planten uit de omgeving die hier 'vanzelf groeien." foto Dirk-Jan Gjeltema Dagelijks het nieuws in twee minuten videojoumaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur www.z2.nl SLUIS - Dieven hebben in de nacht van dinsdag op woensdag tussen 03.00 uur en 03.30 uur geprobeerd de geldautomaat van de Rabobank aan de Sint Annastraat in Sluis op te blazen. De poging mislukte. De geldautomaat liep wel veel schade op. Na de mislukte plofkraak bleef een tas bij de geldautomaat achter. De politie vond dit verdacht en schakelde de Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) uit voorzorg in. EOD-medewerkers waren te gen 06.00 uur 's ochtends in Sluis. Ze hebben de tas voorzichtig geïn specteerd. Er bleken geen explosie ven of andere gevaarlijke stoffen in te zitten. Van de daders ontbrak gisteren nog elk spoor. Uiterlijk lijkt hij op hem. Dat is niet vreemd want Jan Paul. Korthals Altes uit Nieuw-Haamste de is een volle neef van Frits Kort hals Altes, de voormalige minister van Justitie en Voorzitter van de Eerste Kamer die sinds 2001 actief is als Minister van Staat. De Haam- stedenaar heeft regelmatig contact met zijn neef, onder andere via de jaarlijkse familiereünie. De familie Korthals Altes is een geslacht van juristen afkomstig uit Amsterdam. Jan Paul: „Maar we zijn nu ver spreid over het hele land." Veel fa milieleden zijn actiefin de advoca tuur, maar van daaruit worden ook uitstapjes gemaakt naar ande re functies. „Zo was Jan Paul Kort hals Altes onder meer tot ver na zijn 65e bestuurslid en toezicht houder van Teleac en de NOT (Ne derlandse Onderwijs Televisie). Hoewel ze reeds vijftien jaar op Schouwen-Duiveland ko men en inmiddels permanent in Nieuw-Haamstede wonen, heb ben Willemien en Jan Paul Kort hals Altes nog volop oog voor de schoonheid van het eiland. Zij er varen die tijdens fietstochten waar bij ze het eiland doorkruisen. Jan Paul: „Heerlijk, die afwisseling in het landschap. Het contrast tussen het duingebied en de akkers." Dicht bij huis geniet het stel van de vele tuinvogels. „We zien kool mezen, Vlaamse gaaien, eksters, roodborstjes, merels, en twee jaar geleden zelfs een roerdomp." Deze vogels beschouwen de tuin van het stel als hun eigendom. Wille mien: „Toen ik in september drui ven plukte werden de merels zo kwaad dat er een in mijn hoofd pikte. Ik moest er kennelijk afblij ven. Toen dacht ik: „Ach ik kan ook druiven in de winkel kopen. Ze zijn toch wat klein in de tuin." KAMPERLAND - Het Sophiastrandje bij Kamperland wordt breder en hoger: het is een afspraak uit het Pact van Wissenkerke, dat gistermiddag door ver tegenwoordigers van Rijkswaterstaat, Waterschap Scheldestromen,' gemeen te Noord-Beveland, provincie Zeeland, stichting Ecoshape en Roompot is ondertekend. De dijk ter hoogte van het Sophiastrand van een kilometer lengte is te licht bevonden. Uit een studie is gebleken dat zandsuppletie mogelijk net zo goed werkt als verbetering van de dijkbekleding. Twee vlie gen in een klap dus, want duinversterking gaat ook zandhonger tegen en is goed voor de ecologische waarden, het toerisme en de inwoners van Noord-Beveland. foto Willem Mieras aflMMMaaHMBaBBBMaagHMMIHmBBSnaBBHBfaaHBMSflBnBBKnHaMHmHnHaHHaHaS THOLEN - De Ondernemersvereni ging Tholen mag tijdens de brade rie in augustus geen vuurwerk af steken aan de Schelde-Rijnweg. Volgens de burgemeester kan dit gevaarlijk zijn voor de scheepvaart op het kanaal. Vorig jaar werd de braderie om fi nanciële redenen voor het eerst in jaren niet afgesloten met vuur werk. Dit jaar wil de ondernemers vereniging de traditie in ere her stellen. „Veel mensen hebben het gemist", stelt voorzitter Niek Jan sen. „Bovendien kunnen we de be zoekers beter vasthouden als er nog een vuurwerkshow komt" In het recente verleden werd het vuurwerk afgestoken aan de Zwar- teweg, maar dat is een behoorlijk eind buiten Tholen. Volgens Jan sen kon het nauwelijks een onder deel van de braderie worden ge noemd. Om die reden deed de on dernemersvereniging het verzoek om het vuurwerk te mogen afste ken aan de Schelde-Rijnweg. „In die buurt deden we het vroeger ook", zegt Jansen. „Dat was een prachtlocatie. Duizenden mensen stonden er te kijken." Toen na de vuurwerkramp in En schede de regels werden aange scherpt, mochten de ondernemers het vuurwerk niet meer afsteken langs het kanaal. TERNEUZEN - Direct na de invoe ring van de wietpas verscherpt de gemeente Terneuzen de controle op eventuele illegale straathandel rond de enige overgebleven coffee shop, Miami. Dat is met de politie afgesproken. De wietpas - alleen bestemd voor Nederlandse ingeze tenen en bedoeld om drugstoeris ten te weren - wordt op 1 mei van kracht. Vanaf dat moment zijn cof feeshops besloten clubs met maxi maal 2000 leden. Drugstoeristen worden via de campagne New Ru les, No Drugs zoveel mogelijk op de hoogte gebracht van de nieuwe regelgeving. Drugstoeristen krijgen informatie over de nieuwe regels. CherryBÜ Wie wij zijn? Wij zijn de kers op de taart! Wij hebben onze "Undessa" naam ingeruild voor een nieuwe sprankelende naam, namelijk CherryLin. Om dit te vieren houden wij van donderdag 22 maart t/m koopzondag 25 maart 4 "vriendinnendagen met 20% korting op de nieuwe collectie. Opril Grote Markt 11 4461 AK Goes www.cherrylin.nl Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57