'Een wit boerenhuisje in het groen' lol zeeland Lunchen en twitteren voor het goede doel in restaurant Katseveer Dijk versterkt met zand Geen vuurwerk langs kanaal in Tholen-stad Extra controles rond coffeeshop Impulsaankoop donderdag 22 maart 2012 KAMPERLAND - Het Sophiastrandje bij Kamperland wordt breder en hoger: het is een afspraak uit het Pact van Wissenkerke, dat gistermiddag door ver tegenwoordigers van Rijkswaterstaat, Waterschap Scheldestromen, gemeen te Noord-Beveland, provincie Zeeland, stichting Ecoshape en Roompot is on dertekend. De dijk ter hoogte van het Sophiastrand van een kilometer leng te is te licht bevonden. Uit een studie is gebleken dat zandsuppletie moge lijk net zo goed werkt als verbetering van de dijkbekleding. Twee vliegen in een klap dus, want duinversterking gaat ook zandhonger tegen en is goed voor de ecologische waarden, het toerisme en de inwoners van Noord-Beve land. foto Willem Mieras THOLEN - De Ondernemersvereni ging Tholen mag tijdens de brade rie in augustus geen vuurwerk af steken aan de Schelde-Rijnweg. Volgens de burgemeester kan dit gevaarlijk zijn voor de scheepvaart op het kanaal. Vorig jaar werd de braderie om fi nanciële redenen voor het eerst in jaren niet afgesloten met vuur werk. Dit jaar wil de ondernemers vereniging de traditie in ere her stellen. „Veel mensen hebben het gemist", stelt voorzitter Niek Jan sen. „Bovendien kunnen we de be zoekers beter vasthouden als er nog een vuurwerkshow komt." In het recente verleden werd het vuurwerk afgestoken aan de Zwar- teweg, maar dat is een behoorlijk eind buiten Tholen. Volgens Jan sen kon het nauwelijks een onder deel van de braderie worden ge noemd. Om die reden deed de on dernemersvereniging het verzoek om het vuurwerk te mogen afste ken aan de Schelde-Rijnweg. „In die buurt deden we het vroeger ook", zegt Jansen. „Dat was een prachtlocatie. Duizenden mensen stonden er te kijken." Toen na de vuurwerkramp in En schede de regels werden aange scherpt, mochten de ondernemers het vuurwerk niet meer afsteken langs het kanaal. TERNEUZEN - Direct na de invoe ring van de wietpas verscherpt de gemeente Terneuzen de controle op eventuele illegale straathandel rond de enige overgebleven coffee shop, Miami. Dat is met de politie afgesproken. De wietpas - alleen bestemd voor Nederlandse ingeze tenen en bedoeld om drugstoeris ten te weren - wordt op mei van kracht. Vanaf dat moment zijn cof feeshops besloten clubs met maxi maal 2000 leden. Drugstoeristen worden via de campagne New Ru- les, No Drugs zoveel mogelijk op de hoogte gebracht van de nieuwe regelgeving. Drugstoeristen krijgen informatie over de nieuwe regels. Willemien Korthals Altes: „We zagen een ouderwets wit boerenhuisje in het groen. Precies zo'n huisje dat je tekent als kind. Ik voelde gelijk dat dit het was. We zijn niet binnen geweest omdat we geen afspraak hadden en het nog niet officieel te koop stond, maar hebben direct een briefje in de bus gedaan bij de makelaar om aan te geven dat we het wilden kopen." door Frank van Cooten WILHELMINADORP - Restaurants Katseveer in Wilhelminadorp en Oud Sluis in Sluis deden gisteren mee aan een Twitter-actie voor een goed doel. Voor de eerste keer werd er uitsluitend via dit sociale medium een actie voor een goed doel gehouden. De actie was ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van culinair sa menwerkingsverband Alliance Gastronomique. Katseveer en Oud Sluis zijn als enige Zeeuwse restau rants bij dit samenwerkingsver band aangesloten. De actie stond in het teken van Energy4All. Deze stichting is opge richt om het onderzoek naar be handelingen voor patiënten met energiestofwisselingsziekten te on dersteunen. Elke week worden in Nederland één tot twee kinderen geboren met deze ziekte. De helft van deze kinderen overlijdt voor hun tiende levensjaar. Voor iedere gast die gisteren een van de Alliance-restaurants be zocht ging-4,50 euro naar de stich ting. Om de naamsbekendheid te vergroten werd aan de bezoekers tevens gevraagd hun -verblijf in een van de restaurants te twitte ren. Iedereen die onder vermel ding van hun twittemaam een eu ro overmaakt op giro 4403 van Stichting Energgy4All maakt kans op een compleet verzorgd diner in De Librije in Zwolle of Oud Sluis in Sluis. „De bedoeling is trending topic te worden op twitter", aldus Jessica van der Weel van Katseveer. Ze keek daarbij naar het beeld scherm waar de hele middag de twitter-berichten werden getoond. Het doel (trending topic) werd 's middags al gehaald. Katseveer deed voor de eeste keer mee aan een goede doelenactie van de Alliance omdat het sterren restaurant nog maar kort deel uit maakt van deze samenwerking. door Marijke Vael Op de zwart/wit luchtfoto uit de ja ren '50, die ze laten zien, is Nieuw- Haamstede nog woest en ledig. „In de oorlog was het hier spergebied, daarvoor werd veel afgebroken," .weet Jan Paul Korthals Altes (74). Maar het klei ne witte huis, waarvoor hij en zijn vrouw Willemien twaalf jaar gele den als een blok vielen, stond reeds op de hoek van de Torenweg en de Kamperfoelieweg. Het is een van de pandjes die aan nemer Gilijamse in 1953 in Nieuw-Haamstede bouwde om on derdak te bieden aan mensen die hun onderkomen verloren vanwe ge de Watersnoodramp. De hoog gelegen westhoek was indertijd het enige deel van het eiland dat droog bleef Nadat de tijdelijke be woners terugkeerden naar hun ei gen plekje verhuurde Gilijamse de woningen aan recreanten en later verkocht hij de huizen. Willemien en Jan Paul Korthals Al tes ontdekten het schilderachtige huisje aan de Torenweg in 1997 toen het eigendom was van de heer Schild, een man die betrok ken was bij de Rotterdamse Elektri sche Tram (RET). „Wij woonden in Rotterdam en wilden graag een zomerhuis bij de duinen en de zee." Na een zoektocht ontdekte het stel Schouwen-Duiveland. „Een bevriende makelaar, die hier 'Even overwogen we om dit huis Klein Koebax te noemen, maar dat von den we toch niet terecht' zelf een vakantiehuis had, wist dat dit pand te koop kwam." Wille mien en Jan Paul hoefden het niet eens van binnen të zien om er als een blok voor te vallen. Wille mien: „We zagen een ouderwets wit boerenhuisje in het groen. Pre cies zo'n huisje dat je tekent als kind. Ik voelde gelijk dat dit het was. We zijn niet binnen geweest omdat we geen afspraak hadden en het nog niet officieel te koop stond, maar hebben direct een briefje in de bus gedaan bij de ma kelaar om aan te geven dat we het wilden kopen." Een impuls, waarvan het stel nooit spijt kreeg. In de periode dat Jan Paul nog actief was in de directie van de Nederlandsche Bank in Am sterdam en als bestuurslid en toe zichthouder bij de Publieke Om roep bracht het stel vele weekends door in hun 'Piggelmee huis' bij de duinen. Sinds vorig jaar wonen ze er per manent. „Het is hier niet te verge lijken met Rotterdam, dat was een andere tijd in ons leven. Hier leef je veel meer met de natuur. De sterrenhemel en zonsopgangen zijn prachtig, er zitten heel veel vo gels en de tuinplanten komen van zelf naar ons toe. We hebben teu nisbloemen, koekoeksbloemen, akelei, vergeetmenietjes en Judas penning terwijl dat ik die nooit heb geplant," lacht Willemien. Toen Willemien en Jan Paul het huis voor het eerst zagen heette dat reeds De Kamperfoelie. „Die naam is waarschijnlijk gegeven door de heer Schild en geïnspi reerd op de kamperfoelie die zo wel in de tuin staat als hier in gro te hoeveelheden voorkomt in het wild. Bovendien staat het huis deels aan de Kamperfoelielaan." Een gedachte om het huis te ver noemen naar Jan Pauls geboorte huis in Vught het het stel varen. „Dat heet Koebax, naar een zoet- Schildersbedrijf Ad de Wit Burg. Boumanstraat 12 4306 CR Nieuwerkerk Zld Tel. 0111 -641555 www.addewit.nl kwaliteit, vakmanschap, vertrouwen "Mijn huis weer strak in de verf, ik ben zó tevreden. Moet je ook doen!" kwaliteit, vakmanschap, vertrouwen uw schilder, glaszetter behanger Wesdorp Schilders- en Afwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111 -641551 www.wesdorp-schilders.nl Schults Schilders BV Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee Tel. 0111 -414065 www.schultsschilders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56