'Wat is er nou mooier dan 'n boom planten' i8l zeeland Stijgende lijn voor dorpshuizen Beleven Inspectie keurt OK's Victoria Kliniek goed Doorstart Nedexco is van de baan Brandende flesjes tegen erotische fetisj-shop donderdag 22 maart 2012 door Piet Kleemans zierikzee - Het gaat de goede kant op met de exploitatie van de dorps huizen op Schouwen-Duiveland. De kosten dalen terwijl de huurin komsten net als vorig jaar een stij ging laten zien. Dat meldt de over koepelende Stichting Dorps- en ge meenschapshuizen Schou wen-Duiveland. De stichting houdt over 2011 een bedrag van ruim 42.000 euro over. Daarvan wordt 27.633 teruggestort aan de gemeente Schouwen-Duive land. Gemiddeld zijn de huurin komsten per dorpshuis in de perio de van 2009 tot en met 2011 geste gen van 11.960 naar 14*572 euro. Dat komt neer op een stijging van 21 procent in drie jaar tijd. „We hebben flink aan de weg ge timmerd", verklaart coördinator Jan Lagendijk van de stichting het succes. Hij doelt daarmee vooral op het rondje opknapbeurten waar de stichting mee bezig is. On der meer dorpshuis Oosterhof in Oosterland is stevig onder handen genomen en dat werpt volgens La gendijk overduidelijk vruchten af „Dat was een koude en ongezellige ruimte en dat is nu warm en gezel lig geworden en dat zie je meteen terug in de verhuur. De huurop brengst is daar na de opknapbeurt met 25 procent gestegen." Lagendijk is optimistisch voor wat betreft de toekomst. „We gaan ook gewoon verder met het opknap pen van dorpshuizen. Als je die wilt verhuren moeten ze up to da te zijn. Het dorpshuis van Serooskerke is kort geleden na een opknapbeurt weer in gebruik genomen en mo menteel wordt gewerkt aan de voorzieningen in Burgh-Haamste- de en Ellemeet. Voor 2012 staat een opfrisbeurt voor Het Tonnen- magazijn in Brouwershaven op het programma en ook het dorps huis van Kerkwerve wordt stevig onder handen genomen. En daar mee stopt het niet. Lagendijk; „We willen binnen 3 a 4 jaar alle dorpshuizen opgeknapt hebben. Lagendijk hoopt van ganser harte dat bij die opknapbeurten ook vrij willigers een steentje bijdragen. „In Serooskerke heeft dat echt heel goed gewerkt. Natuurlijk hadden we daar de mazzel dat er een pro fessioneel schilder onder de vrij willigers zat.' Op termijn wil La gendijk naar marktconforme huur prijzen voor de dorpshuizen. „De huurprijs is hoger dan vroeger. Maar je zit nog steeds warm en comfortabel voor weinig geld." door Ton van den Nouweland zierikzee - De Inspectie voor de Gezondheidszorg heeft de opera tiekamers van de Victoria Kliniek goedgekeurd. Het nieuwe, zelfstan dige behandelcentrum van Zee land Care in Zierikzee is sinds vrij dag in bedrijf Dat hebben directeuren Rutger Ba tenburg en Charles Versluijs gister avond verteld tijdens een informa tiebijeenkomst in het gemeente huis. Volgens Batenburg worden de activiteiten in de kliniek lang zaam opgebouwd. „Ik denk dat we in augustus of september vol zit ten." De kliniek telt dan twaalf spe cialismen. De opening van Victo ria Kliniek en Buurtzorgpension vindt in mei of juni plaats. Er komt nog horeca bij de kliniek voor een broodje en koffie en de hoofdingang komt weer rechts, op de oude plaats. Verder worden de buitenkant van het gebouw en de parkeerplaats nog opgeknapt. Ten slotte gaat ook de naam Admiraal de Ruyter Ziekenhuis van de gevel af De organisatie van de zorg in kliniek gaat als voorbeeld dienen voor het toekomstige ziekenhuis Walcheren in Middelburg. De infoavond werd gisteren be zocht door 21 mensen, voorname lijk raadsleden en ambtenaren. Thema van de Nationale Boomfeestdag was dit jaar 'bomen beleven'. De organisatie zegt over dit motto: „Bomen hebben een grote belevingswaarde. Ze roepen emotie op." Op Schouwen-Duiveland deden 28 scholen mee aan de boom feestdag. Bij elkaar 610 kinderen waren in touw om het eiland weer een stukje groener te ma ken. Er werd ook stevig ge snoeid. Totaal 282 wilgen gin gen onder het mes. door Piet Kleemans Hij droeg speciaal voor de gelegenheid een groene 'ambtsketen', burgemees ter Gerard Rabelink van Schou wen-Duiveland. Gekregen van de kinderen van OBS 't Kofschip die samen met de eerste burger van het eiland en wethouder Ad Verse- put het startschot gaven voor de boomfeestdag. De zesenvijftigste voor Schouwen-Duiveland. Een dag die geheel in het teken stond van het 'beleven' van bo men. Achterliggende gedachte: bo men zorgen voor leven, zonder bo men is er geen leven op aarde. Boomfeestdag is een belangrijke feestdag in de visie van de Schou- wen-Duivelandse burgemeester. „Ik denk dat het heel belangrijk is dat kinderen zich bewust worden van de natuur. En wat is er nou mooier dan op zo'n zonnige voor jaarsdag als vandaag een boom te planten." Rabelink, Verseput en 17 leerlin gen van 't Kofschip plantten sa men bomen op het onlangs ge reed gekomen uitzichtpunt aan de rand van de Zierikzeese buiten wijk Poortambacht. Een uitkijk punt dat zicht biedt over de nieu we natuur van Plan Tureluur. Natuur die gekoesterd dient te worden, vindt Femke Deelstra van Natuurmonumenten. „Er is heel 'Ik denk dat het heel be langrijk is dat kinderen zich bewust worden van de natuur' veel nieuwe natuur ingericht waar heel veel vogels op af komen. Daar moet je trots op zijn", hield zij haar toehoorders van 't Kofschip voor. In Oosterland hanteerden leerlingen van de ds. Boogerman- school snoeischaar en takkenzaag om de wilgen langs de Hofweg flink te kortwieken. Dat kortwieken ging voortvarend én met veel enthousiasme. Jac van Gurp van de Boogermanschool deelt het enthousiasme van de kin deren: „Door zo met knotten be zig te zijn beleven de kinderen de natuur. Ik denk dat het heel waar devol is dat ze zien hoe snel de boom weer groeit na het knotten, dat kinderen zich verwonderen over de schepping." Rabelink laat zich in soortgelijke bewoordingen uit. „Ik denk dat als er op school veel aandacht aan boomplantdag wordt besteed dat heel goed is, en dat kinderen later met hun eigen kinderen kunnen genieten van .de bomen die nu ge plant worden." Leerlingen van de ds. Boogermanschool namen op de Hofweg snoeischaar en takkenzaag ter hand om de wilgen langs die weg te knotten. foto Dirk-Jan Cjeltema door Lilian Dominicus door Theo Ciele middelburg - Bij de erotische-fe- tisj-shop Libertines aan de Dam in Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag gepoogd brand te stichten. Eigenaar Ivo Greeven, die boven de winkel woont, ontdekte dinsdagochtend dat de gevel geblakerd was. Er la gen de resten van twee flesjes op de grond die door de daders bran dend tegen de gevel zijn gegooid. Greeven zoekt de reden van de brandstichting in de aard van zijn winkel. Hij verkoopt er seks-speel- tjes, fetisj- en erotische kleding en SM-attributen. In de drieënhalf jaar dat de zaak open is, heeft hij nooit bedreigingen of zelfs maar vervelende opmerkingen over de winkel gekregen. „Mijn zaak is een keurige, laag drempelige winkel waar volwasse nen hun seksuele fantasie kunnen ontdekken. Zou het anno 2012 toch nog steeds zijn dat er een ta boe rust op erotiek, vrijdenken en fetisj?", vraagt Greeven zich af Hoewel hij zelf zegt niet zo snel bang te worden, neemt hij het voorval hoog op. Het vuur is nu vanzelf gedoofd, maar voor hetzelf de geld was het uit de hand gelo pen. Hij heeft aangifte gedaan bij de politie. rilland - Voor transportbedrijf Nedexco Logistics en Nedline BV uit Rilland is het over en uit: een doorstart is niet meer mogelijk. Nadat de directie vorige week had besloten het faillissement aan te vragen, was er nog hoop dat het bedrijf in afgeslankte vorm verder zou kunnen. Maar curator Jan de Meester uit Goes, afgelopen dins dag benoemd na de uitspraak door de rechtbank van het faillisse ment, denkt dat een doorstart on waarschijnlijk is. Öp het hoofdkantoor in Rilland wordt nog doorgewerkt, maar dat is volgens directielid Johan Reits- ma vanwege de afwerking van de boekhouding. De vrachtwagens en trailers zijn al teruggebracht naar de leasemaatschappijen. Klanten hebben alweer nieuwe transpor teurs gevonden. Het personeel, 25 medewerkers op kantoor en 10 chauffeurs in vaste loondienst, moet op zoek naar ander werk. „Sommigen hebben alweer wat ge vonden, anderen nog niet", zegt Reitsma. Het UWV zorgt ervoor dat zij hun geld krijgen. De 50 Britse uitzendkrachten, 15 vaste en een handjevol losse, voor zichzelf werkende chauffeurs, heb ben nog hooguit een week ar beidsloon tegoed. „Zij worden na melijk iedere week uitbetaald." Het transportbedrijf, gevestigd op industrieterrein De Poort in Ril land, kreeg te kampen met liquidi teitsproblemen, waarna de bank besloot de rekeningen te blokke ren. Daardoor kon Nedexco geen betalingen meer verrichten en ont stonden er acute operationele pro blemen. De directie stelt zich op het standpunt dat de bank daarin veel te voortvarend te werk is ge gaan. Het bedrijf zou namelijk nog wel over een goede vermogenspo sitie beschikken. Naast de liquiditeitsproblemen wa ren er moeilijkheden bij de invoe ring van een nieuw computersys^ teem, dat gestroomlijnd zou wor den met de vestiging in Wietzen- dorf bij Hamburg. Deze Duitse ves tiging blijft overigens vooralsnog overeind, hoewel ook daar proble men zijn. De sector krijgt de laat ste tijd zware klappens, onder meer door de hoge dieselprijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54