Bouwen op Brouwersdam is toegestaan SCHOUWEN-DUIVELAND Zware crimineel woont enkele weken op Schouwse camping almanak Excuus Interactieve tijdreiziger DONDERDAG 22 maart 2012 17 28 scholen deden mee aan boomfeestdag 18 en 19 Doorbraak jachthaven en bezoekerscentrum door Ton van den Nouweland zierikzee - De Zeeuwse lobbyist moet er nog mee naar de Tweede Kamér, maar het is vrijwel zeker dat bouwen op de Brouwersdam wordt toegestaan. Dat betekent een doorbraak voor zes plannen, waaronder de Jachthaven van de Toekomst en het Inspiratiecen trum van het Grevelingenschap. Vooral met het laatste project is haast geboden. Volgend jaar moet met de bouw worden begonnen, anders loopt het Grevelingenschap subsidie mis. Bouwen op zeeweringen ligt zeer gevoelig in Nederland. Toch heb ben het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu begin deze maand laten weten dat de gemeenten Schouwen-Duiveland en Goede reede hun verzoek voldoende heb ben onderbouwd. Ze hebben hun bevindingen opgeschreven in een wetsvoorstel dat naar de Tweede Kamer is gestuurd. De lobbyist van de provincie Zeeland maakt de politieke partijen er warm voor. „We hebben goede hoop dat het lukt en houden in elk geval de druk erop," zei wethouder Ad Ver- seput gisteren. Sinds eind vorig jaar hebben provincies en gemeen ten meer te vertellen over fysieke ruimte op nationaal niveau. Schou wen en Goeree zijn de eerste ge meenten die van deze regeling ge bruik maken. De Tweede Kamer behandelt het spoedwetje naar verwachting van de gemeente voor 1 juli. Dat is be langrijk voor het Grevelingen schap maar ook voor de aanleg van de 200 miljoen kostende Jacht haven van de Toekomst en de bij behorende 400 recreatiewoningen. Andere projecten waarvoor het wetje nodig is, zijn de schepenlift die verkeer tussen zee en Grevelin- genmeer mogelijk maakt, de ver bouwing van het RTM-museum, een kleine uitbreiding aan de noordkant van Port Zélande en het opspuiten van de stranden. De getijdecentrale behoort volgens het Rijk bij de dam en wordt daar om niet als afzonderlijk bouw werk beschouwd. Op de plannen voor de dam zijn diverse inspraakreacties binnenge komen. Als gevolg hiervan komt er meer ruimte voor de vissers op de Grevelingen en is ook een cam perplaats van resort Land Zee opgenomen in de plannen. Verder krijgt de initiatiefnemer van het Duikhotel tot half april de tijd te laten weten of het plan doorgaat. zierikzee - Tony Downes, een van de meest gezochte criminelen van Engeland, is op 9 maart opgepakt door een arrestatieteam van de Zeeuwse politie. Dat gebeurde op camping Family- land in Hoogerheide. Kort daar voor woonde Downes enkele we ken op een vakantiepark op Schou wen-Duiveland. De 26-jarige inwoner van Liver pool ontsnapte acht maanden gele den samen met mede-arrestant Kirk Bradley tijdens het transport van de gevangenis naar de recht bank. De twee kregen daarbij hulp van vrienden. De 26-jarige Bradley is sindsdien voortvluchtig. Downes werd in Engeland bij ver stek veroordeeld tot levenslang voor geweldsdelicten waarbij vuur wapens en granaten niet werden geschuwd. Volgens de BBC gaf Downes leiding aan een bende die in dienst van de onderwereld in Li verpool rekeningen vereffende. zierikzee - Multimediabedrijf NuFormer uit Zierikzee timmert stevig aan de weg. Gisterenavond testte het be drijf - dat inmiddels internationale bekendheid geniet vanwege haar baanbrekende projecties op gebouwen - een nieuwe techniek uit. „Het is een combinatie van het bekende video-mapping, de projectie op gebouwen, met live motion picture", zegt Rob Delfgaauw van Nu- former. „Via een speciale techniek kunnen we live bewe gende beelden toevoegen aan de projecties." In het ge val van de test ging het om een tijdmachine met tijdrei ziger. „En we willen gewoon weten hoe het in de prak tijk werkt, hoeveel mensen je erbij nodig hebt en waar je zoal tegenaan loopt." De interactieve test - de kleurrijke tijdreiziger reageer de live op vragen uit het publiek - werd bijgewoond door enkele tientallen mensen, foto Dirk-Jan Gjeltema fsesesssossosBssssaesasBBBttageB DREISCHOR Goesenaar betrapt met 26 kreeften Op de Adriaan Oudsweg in Dreischor heeft de politie dinsdaga vond om kwart voor negen een 43-jarige man uit Goes aangehou den voor het stropen van kreeft uit het Grevelingenmeer. Hij had daar gedoken en werd aangehouden met 26 schaaldieren in zijn bezit. De Goesenaar is opgesloten in To- rentijd. De politie heeft de kreeften teruggezet. VLISSINGEN Man opgepakt wegens handel in drugs Een 20-jarige man uit Vlissingen is gistermiddag in de Bloemenlaan in zijn woonplaats aangehouden om dat de politie hem verdenkt van handel in drugs. Bij zijn aanhouding bleek de Vlis- singer ook in het bezit te zijn van verdovende middelen. In verband met de zaak heeft de politie giste ren ook een woning aan de Hoge- weg doorzocht. SEROOSKERKE Man raakt bij ongeluk op N59 zwaargewond Bij een eenzijdig ongeval op de N59 is gisteravond rond 19.00 uur een 31-jarige automobilist uit Zie rikzee zwaargewond geraakt. Hij botste door een onbekende oor zaak tegen een lichtmast en raakte bekneld. De man is door de brand weer bevrijd en per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Rotterdam. Na het ongeval was de weg enige tijd afgesloten. Tip? redactie@pzc.nl Bij het tafelvoetballen in dat Middel burgse kantoor is het gevaarlijk om grappen over de tegenstander te ma ken. Net als je denkt dat de voor sprong riant genoeg is om te zeggen dat het nóóit een wedstrijd is ge weest, vliegen de ballen op de meest onmogelijke manieren in het verkeer de doel en zijn de rollen omgedraaid. Eén van de vaste spelers, die altijd op zich laat wachten om de tegen stander al op voorhand te intimide ren, heeft een vast excuus als hij ach terstaat. 'Niet te vroeg pieken', is zijn vaak herhaalde devies. Gisteren nam een collega de telefoon voor hem op, toen hij aan zijn wel verdiende tweede wedstrijdje bezig was. Zijn echtgenote aan de andere kant: „O, is-ie weer aan het pieken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53