Zege biedt Twente weinig houvast sport 127 De tegenstander van PSV in de finale op 8 april komt uit de confrontatie tussen AI en Heracles Almelo. door Leomi ten Voorde DOETINCHEM - De benodigde over winning kwam er voor FC Twen te, maar het duel bij De Graaf schap (1-2) voedde eerder de twij fel dan de hoop. De enige kleur die de Tukkers op De Vijverberg op de gezichten kregen, was die van opluchting na een wedstrijd, waarin Twente bijna struikelde over de eigen nonchalance. Er waren gisteravond veel momen ten die typerend waren voor de wanvertoning van FC Twente in de tweede helft. Wat te denken van de vrijblijvendheid waarmee de aanvallers Ola John en Nacer Chadli omsprongen met de vele kansen en de ruimte? Hoeveel mo gelijkheden wil je als bovengetalen- teerde aanvaller eigenlijk hebben tegen een zwakke tegenstander die bijna de gehele tweede helft een man minder op het veld heeft staan? Het was speeltuinvoetbal op een avond dat er doortastend heid werd gevraagd na twee com petitienederlagen op rij. Of neem die ene nonchalante bal met de buitenkant van de voet van John, waardoor Luuk de Jong een despe rate poging ondernam om het le der binnen te houden. Een actie die de topscorer van Twente met een enkelblessure moest bekopen. Ronduit gênant zelfs was het slot van de wedstrijd, waarin Twente door een paar opportunistische ho gen ballen nog bijna leek te bezwij ken onder de druk van het Achter- hoekse tiental. Michael de Leeuw en Jochem Jansen hadden zomaar de 2-2 kunnen maken, terwijl Twente op dat moment al met mi nimaal vier treffers verschil had moeten voorstaan. Dat curieuze einde van de wed strijd bracht Twente-trainer Steve McClaren langs de kant tot razer nij. Na afloop had hij zijn emoties weer onder controle, maar de boodschap die hij afgaf, was er niet minder duidelijk om. „Als je niet geconcentreerd en eerzuchtig génoeg bent op het moment dat je de wedstrijd kunt beslissen, dan kom je in de problemen. We mis ten het killersinstinct", aldus de oe- fenmeester, die die conclusie in korte tijd al opvallend vaak heeft getrokken. Over de prestatie in de eerste helft was de oefenmeester heel wat meer tevreden, ook al kende het duel de meest dramatische start die een ploeg in nood zich kan wensen. De wedstrijd was nog maar nauwelijks begonnen of De Graafschap-middenvelder Soufian El Hassnaoui krulde de bal op een fraaie wijze in de verre hoek (o-i). Achteraf was het ook meteen de eerste en laatste keer dat de thuis ploeg zich voor rust zou melden op de helft van Twente. In de har de overlevingsstrijd heeft inte rim-trainer Richard Roelofsen er voor gekozen om zijn ploeg in be ton te gieten en ook op. het eigen aardappelveld wordt van die tac tiek van de verschroeide aarde niet afgeweken. Het leverde een eerste helft op, waarin Twente voortdu rend de eenrichtingsweg bewan delde. Dat Roberto Rosales na achttien minuten voor de gelijkmaker zorg de (hij schoot de bal met zijn lin kervoet binnen na een combinatie met Chadli) yas ook geen toeval, want de ruimte lag gisteravond aan de zijkanten bij de backs. Het lange wachten op de 1-2 ein digde in de 52e minuut toen Leroy Fer, met behulp van Willem Jans sen, een enorme fout van verdedi ger Vito Wormgoor koeltjes afstraf te. De tweede gele kaart even later voor Rogier Meijer had de inlei ding voor een onbezorgde Twent se avond moeten worden, maar vanaf dat moment leek De Vijver berg wel een schoolpleintje. donderdag 22 maart 2012 PORT CANTO Brajkovic wint ingekorte bergrit De Sloveense wielrenner Janez Bra jkovic heeft gisteren de ingekorte derde etappe in de Ronde van Cata- lónië gewonnen. Op de slotklim was de 28-jarige coureur van Asta- na sneller dan zijn medevluchters Michal Golas uit Polen en Mickael Cherel (Frankrijk). Door sneeuwval op de slotklim be sloot de organisatie om de wed strijd met 56 kilometer in te kor ten. Na zijn zeges in de eerste twee ritten staat de Zwitser Michael Al- basini bovenaan. VELSEN-ZUID Jan Poortvliet keert terug bij Den Bosch Telstar moet voor komend seizoen op zoek naar een nieuwe coach. Jan Poortvliet heeft de directie gis teren gemeld dat hij komende zo mer vertrekt bij de club uit de Jupi- ler League en terugkeert naar FC Den Bosch. Poortvliet werkte in het verleden al bij FC Den Bosch, waar Alfons Groenendijk na dit seizoen ver trekt. De 56-jarige Poortvliet is bezig aan zijn tweede seizoen bij Telstar, dat 15e staat in de Jupiler League. HAARLO De Bruijn blijft in race voor NK Jean Paul de Bruijn uit Hulst is de tweede speeldag van het Neder lands kampioenschap pentatlon (vijfkamp) zonder kleerscheuren doorgekomen. De titelverdediger nam na vier van de vijf partijen een voorsprong van 7-1. Nadat hij het driebanden ook nog won was een 9-1 overwinning ze ker. De Bruijn won het 71/2 met 200-82 in 6 beurten, het 47/2 speel de hij gelijk, 250-250 in 6, het libre in 1 beurt 400-0 en het bandstoten met 125-19 in 8 beurten. Vandaag speelt De Bruijn tegen Raymund Swertz, leider in de poule tot nu toe. BENTELO Kleinsman beëindigt schaatsloopbaan Moniek Kleinsman moet haar schaatsloopbaan wegens een zwa re blessure beëindigen. Ze liet giste ren weten dat een terugkeer op het hoogste niveau niet meer mogelijk is. De 29-jarige Kleinsman was elf jaar actief op het hoogste niveau. De in Bentelo geboren schaatsster beleefde haar grootste successen in 2005, toen ze Nederlands kampioe ne allround werd en als achtste op de wereldkampioenschappen all round eindigde. PLOVDIV Giri verliest in tweede ronde EK Anish Giri, die als een van de me daillekandidaten gold bij het EK schaken in Plovdiv, heeft in de tweede ronde een pijnlijke neder laag geleden. De jonge Rijswijker liet zich onaan genaam verrassen door de Oek raïense grootmeester Illja Nizjnik. Hij gaf na de 29e zet van wit op. Sipke Ernst, die zijn eerste partij ook had gewonnen, deelde het punt met de Armeniër Sergej Mov- sesian. Dat gebeurde al in het vroe ge middenspel door zetherhaling. Georginio Wijnaldum (rechts) van PSV in duel met Sven Kums. foto 'Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43