PSV kan weer op prijzenjacht 2005 hmI li i 261 por t Niki Terpstra heeft een superdag in Dwars door Vlaanderen Verbeek kan moeilijk leven met schorsing AZ waarschijnlijk zonder Beerens donderdag 22 maart 2012 door Edward Swier WAREGEM - Er waren tranen in de laatste kilometer. „Ik moest aan van alles denken, aan de pech van vorig jaar vooral. En aan hoe hap py ik me nu voelde." Er was een eerbetoon aan zijn rijwiel. „Dat fietsie loopt zo mooi." En er was bij Niki Terpstra het besef dat hij met Dwars door Vlaanderen na al die jaren eindelijk zijn klassieke ze ge binnen heeft. „Eindelijk eens mazzel." Hij zei het echt. „Einde lijk eens mazzel." Terpstra (27) deed zichzelf ermee tekort. Terps tra was in de openingswedstrijd van de Vlaamse Wielerweek de sterkste, de Noord-Hollander had gekoerst zoals hij - als de ploeglei ding van Omega Pharma-Quick- step het hem zou toestaan - altijd zou moeten doen. „Je moet mij laten koersen. Ik moet niet in een peloton blijven zitten, dan komt er bij mij het ui terste niet uit. Ik moet koersen, al tijd en overal. Tuurlijk, soms is zo'n vroege aanval nutteloos. Maar dat zullen ze nu toch ook gedacht hebben toen ik op de Oude-Kware- mont ging." De hele dag was hij bij de les. Gefocust, 's Morgens had hij in Roeselare als een van de eersten zijn handtekening gezet. In de eerste uren, toen er gemid deld vijftig kilometer per uur werd afgelegd, was hij attent. „Ik ben niet van de fiets geweest om te plassen." Eenmaal voorop met een zestal an deren, onder wie ploegmaat Syl- vain Chavanel en Rabo's Maarten Wynants, voelde Terpstra zijn be nen niet. „De rest was meer een blok aan het been." Op de Pater- berg, met nog 32 kilometer voor de wielen, zat hij alleen. „Ik had een superdag." Een blik op zijn ki lometerteller leerde dat ze hem niet zomaar weer zouden achterha len. „Ik merkte dat ik snelheid hield." Tuurlijk, hij twijfelde ook. „Dat doe je als renner altijd. Je weet dat je het peloton geen bloed moet laten ruiken, het is net een haai." Chavanel dekte hem echter in de rug en werd zelfs nog twee de. Koen de Kort (Project 1T4I) completeerde het Nederlandse suc ces door derde te worden. Terpstra leëk niet voor het geluk geboren. In 2008 brak hij tijdens de Spelen van Peking beide pol sen. Tot op heden was hij daar door toch vooral de man van die ene nationale titel. In het Limburg se Beek zette Terpstra in 2010 de gehele Rabo-ploeg te kijk. Hij, de coureur die nooit het oranje van de bank gedragen had, die zich een plek in het wegpeloton had verworven na een opleiding als baanrenner. Ook met het rood-wit-blauw om de schouders werd hij achtervolgd door pech. De Tour van 2010 moest hij al snel verlaten met zwa re griep, het voorjaar van 2011 bracht veel meer ellende. Tijdens de tijdrit in de Driedaagse van De Panne werd Terpstra door een ruk wind van zijn fiets geblazen, een sleutelbeenbreuk verpestte zijn voorjaar. Dit jaar begon niet veel beter. De Noord-Hollander verliet de Ronde van de Algarve met pijnlijke lon gen, moest bovendien de Omloop Het Volk laten schieten. Het begon prompt weer door zijn hoofd te spoken. „Het hield ook niet op." Sinds een week of twee ging het fysiek beter. In Milaan-Sanremo reed hij sterk, maar was zijn rol in de afdaling van de Poggio uitge speeld toen Tom Boonen werd op gehouden. „Driehonderd kilome ter voor niets." De Italiaanse klas- sieker leerde Terpstra dat hij wel in orde was. En dat zijn ploeg, die gisteren alweer de negentiende ze ge- van het seizoen boekte, draait. Met de komst van Omega Pharma is nieuw geld én nieuw elan bin nengestroomd. „Al is de klassiekerploeg toch goed deels dezelfde als vorig seizoen. Het verschil is vooral dat vorig jaar niet alleen ik, maar de hele ploeg pech had, en dat we daar nu juist van verschoond blijven." ALKMAAR - Gertjan Verbeek kon gisteren maar moeilijk leven met de straf van twee wedstrijden schorsing, waarvan een voorwaar delijk, die de beroepscommissie van de KNVB hem oplegde. De trainer van AZ vindt het onterecht dat hij gestraft is voor de wegwerp gebaren naar vierde offiqal Jo- chem Kamphuis. „Het blijft oneerlijk. Ik heb de afge lopen tijd trainers gezien die het zelfde deden en niet gestraft wer den. Het is gewoon willekeurig", zei de coach, die vanavond in de halve finale van de KNVB-beker te gen Heracles Almelo niet op de bank mag zitten. „Ik moet er wel mee leven. Ik kan niet weer in beroep." Verbeek be strijdt dat hij ook voor de weg werpgebaren begin deze maand werd weggestuurd tijdens het com petitieduel met Heracles. „Dat heb- PSV won de KNVB-beker in 2005 voor het laatst. PSV kan op 8 april in De Kuip een einde maken aan een lange periode zonder- prijs. De ploeg uit Eindhoven plaatst zich voor de finale van het toernooi om de KNVB-beker door een over winning op se Heerenveen: 1-3. door Rik Elfrink HEERENVEEN - Voor het eerst sinds 2008 kan PSV weer op prijzen jacht. Na de derde zege op Heeren veen (1-3) van dit seizoen mag de ploeg op 8 april tegen AZ of Hera cles de eerste trofee in bijna vier jaar proberen binnen te halen. De Friezen werden kort na rust wegge tikt en kwamen twee goed uitge speelde goals niet meer te boven. Drie wedstrijden na de trainerswis sel Rutten-Cocu is binnen de PSV-selectie weer volop vertrou wen ontstaan. PSV-directeur Tiny Sanders wilde en kreeg (voorlopig althans) een positieve impuls voor de korte termijn. Cocu gaf voor zijn entree op de belangrijkste plek in de dug-out aan dat hij op korte termijn niet veel zou veran deren. De praktijk wijst voorlopig anders uit. De trainer meldde vori ge week dat niemand zeker is zijn plek. Waar Fred Rutten er niet aan getwijfeld zou hebben om Stanis- lav Manolev als rechtsback op te stellen, passeerde Cocu de Bulgaar gisteren zonder pardon. Opgestaan is plaats vergaan, moet Atiba Hutchinson gedacht hebben. De Canadees stond zondag in de thuiswedstrijd tegen de Friezen al op, Cocu gaf Hutchinson met een nieuwe basisplek het vertrouwen. Op het middenveld moest noodge dwongen geschoven worden. Door de schorsing van Ola Toivo- nen kwam Georginio Wijnaldum centraal te staan, Labyad (rechts half) en Lens (rechtsbuiten) na men de andere plekken aan de rechterkant in. PSV miste de duelkracht van Toi- vonen in vergelijking tot de wed strijd van zondag. Overeenkom sten met dat duel waren er ook. Weinig gelukkig was in eerste in stantie het optreden van Tim Ma- tavz. De spits ging al in de eerste tien minuten geforceerd op zoek naar de goal, waar hij beter een voorzet op de aanstormende Wijnaldum had kunnen geven. Kort daarna miste hij nog een kans. In de twee de helft was hij wel alert en pepte hij zijn zelfvertrouwen met een goal op. Cocu is weliswaar tevre den over het arbeidsethos van Ma- tavz, de spits werd door de direc tie gehaald voor een ding: rende ment. Iemand die overduidelijk wel groeit is de momenteel de onbe twiste eerste doelman: Pr- zemyslaw Tyton. De keeper staat na de aanstelling van Cocu met meer vertrouwen in de goal, redde halverwege de eerste helft uitste kend op een inzet van Elm. Daar na kreeg PSV de overhand en liet Atiba Hutc-hinson zien dat gecon troleerd aanvallen ook gevaarlijk kan zijn. Een schitterende pass werd door Lens voorgegeven op Labyad, die prima binnenschoot. Tyton zag kort daarna een inzet van Janmaat rakelings overgaan en redde wederom bij een inzet van Narsingh. Na rust deelde PSV meteen een mokerslag uit en schoot Wijnal dum na een pass van Pieters de 1-2 Binnen. Kort daarop kon Matavz zijn goal meepikken en was het gaatje geslagen. PSV liep net als na de 0-1 te veel achteruit, waardoor de Friezen nog gevaarlijk werden. Zomer zag zijn inzet op de paal be landen. Daarna kreeg hij nog een vrije kopkans, maar opnieuw stond de PSV-doelman in dé weg. En passant ranselde hij ook nog een penalty van Dost naast. Uitge rekend voor het duel met Ajax, waartegen hij in het Philips Sta- dion zo ongelukkig uitviel, heeft de Pool zijn topvorm hervonden. AZ kan vanavond in de halve finale van de KNVB-beker tegen Heracles Almelo waarschijnlijk niet beschik ken over Roy Beerens. De vleugel speler heeft last van een ribblessu- re. „De kans is klein dat hij speelt', zei Gertjan Verbeek. De coach ver wacht veel van zijn elftal. „Het is een unieke mogelijkheid om een fi nale te halen. Daar zijn ze wel van doordrongen." Verbeek heeft door de succesvolle campagne van AZ in de Europa League vertrouwen in een goede afloop. „We zijn zeker dit seizoen meer ervaren in knock-outwedstrijden. Dat zou een voordeel kunnen zijn." BBgSRSSSWSSS! ben ze er later bij gepakt. Het was voor die zogenaamde duw en we hebben aangetoond dat dat niet ge beurd is." Enige tevredenheid was er wel bij Verbeek. „Het was wel de moeite waard. Ik ben blij dat we in een land leven waar je je gelijk kan ha len als je onrecht wordt aange daan." Hij toonde zich zelfs schuldbe wust. „Je moet je afvragen of het verstandig is dat ik na afloop met mijn vinger naar die official heb ge wezen en hem een leugenaar heb genoemd." Bij Verbeek heerst vooral onvrede over de tuchtcom- missie. Dat orgaan handhaafde eer der deze maand de beoogde schor sing van drie wedstrijden. „Er zijn daar mensen bij die er al 83 jaar zit ten. Die keken echt van: daar heb je weer zo'n traine.rtje. Die men sen zijn helemaal niet kundig." Twente-speler Leroy Fer (midden) wordt gefeliciteerd door zijn teamgenoten, nadat hij 1-2 heeft gemaakt. foto Peter Lous/ANP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42