De truc is niet schreeuwen gewoon zeeland 121 GUI 'Hl I *- '.y Pp. SI Bouwen op Brouwersdam mag Britse zware jongen woonde op camping rEEpE van de reepe Ie? vandE ONZE NIEUWE VOORJAARS COLLECTIE IS BINNEN! I 1 nr blauwe Ut winkel Extra controles rond coffeeshop donderdag 22 maart 2012 WS&S5SS2SSSHK ss WRSBBHEnK In 1993 is het Kinderen voor Kinderen festival veranderd in het jaarlijkse Kinderen voor Kinderen Songfestival. Twaalf kinderen uit heel Nederland, één uit elke provincie, zingen liejdes van Kinderen voor Kinderen. 'mSMMmMsk Nunzia Mele (9) uit Goes is de winnares van de Zeeuwse voor rondes van het Kinderen voor Kinderen Songfestival. Zondag staat ze in de grote finale in de schouwburg in Almere. „Ik heb wel geleerd dat ik niet te veel moet hopen. Nu verwacht ik niks, dan vind ik het ook niet erg als ik straks niet win." door Adriënne Glasbergen De leerlingen uit haar klas, groep 5 van de Bisschop Ernst- school in Goes, wa ren razend enthou siast dat Nunzia de voorrondes had gewonnen. „Toen ik op school kwam rende iedereen naar het hek en juichte. Ze zeiden: je wordt beroemd, je komt op tv", zegt Nunzia vrolijk. De kleurrijke span doeken achter het raam laten zien dat Nunzia een heuse fanclub heeft. Ze begon op haar zesde al met zin gen. „In het zingen kan ik alles kwijt. Als ik boos ben ga ik zingen en dan word ik weer blij." Ze oe fent nu iedere avond op haar ka mer door mee te zingen met de cd. „Ik oefen dan een paar keer het liedje en mijn moeder zit erbij om te zeggen hoe ik het doe. Soms geeft ze ook tips." Naast zingen houdt Nunzia ook van dansen. Bij Ballet studio Free in Goes doet ze aan Show/Musical training. De Nunzia Mele vertegenwoordigt Zee land in de landelijke finale van het Kinderen voor Kinderen Songfesti val. foto Willem Mieras combinatie van zingen en dansen is soms nog wel iets te veel. „Als ik op het podium sta dan ben ik een beetje zenuwachtig. Tijdens het zingen vergeet ik dan te dansen." Nunzia wil later beroemd worden met zingen. Ze heeft zich inge schreven voor de tweede editie van het programma The Voice Kids op rtl 4. Bij de voorrondes van het Songfes tival zong Nunzia een langzaam nummer. Volgens het team van Kinderen voor Kinderen past een nummer met meer tempo beter bij haar stem. Zondag zingt zij 'Als een meeuw boven zee'. Niet alleen Nunzia kreeg dit nummer toegewezen. Er zijn zes liedjes onder twaalf finalis ten verdeeld. Vorig jaar deed Nunzia ook mee aan het Songfestival. Ze kwam toen niet verder dan de voorron des. „Ik heb wel geleerd dat ik niet te veel moet hopen. Nu verwacht ik niks, dan vind ik het ook niet erg als ik straks niet win", vertelt ze. Nunzia kan in ieder geval pronken met de grote zilveren beker die al op de vensterbank staat. Ook zit ze volgend jaar in de jury van de Zeeuwse voorrondes. Tijdens de provinciale finale kreeg de Zeeuwse winnares te horen dat ze meer po diumzekerheid nodig had. „Als voorbereiding heb ik zangles, daar leer ik ook hoe ik op het podium moet staan. Verder ga ik veel wa ter drinken en niet schreeuwen", zegt Nunzia. Ze heeft al een tactiek bedacht om haar zenuwen te bedwingen. „Dan zeg ik gewoon tegen mezelf: het is leuk, het is leuk, het is leuk." Vara's Kinderen voor Kinderen Songfesti val wordt uitgezonden op zaterdag 7 april, op Nederland 3. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Zeeuwse lobbyist moet er nog mee naar de Tweede Kamer, maar het is vrijwel zeker dat bouwen op de Brouwersdam wordt toegestaan. Dat is een door braak voor zes plannen, waaron der de Jachthaven van de Toe komst en het Inspiratiecentrum van het Grevelingenschap. Vooral met het laatste project is haast geboden. Volgend jaar moet met de bouw worden begonnen, anders loopt het Grevelingenschap subsidie mis. Bouwen op zeeweringen ligt zeer gevoelig in Nederland. Toch heb ben het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu laten weten dat de gemeenten Schouwen-Duiveland en Goedereede hun verzoek vol doende hebben onderbouwd. Ze hebben hun bevindingen opge schreven in een wetsvoorstel dat naar de Kamer is gestuurd. „We hebben goede hoop dat het lukt en houden in elk geval de druk erop," zegt de Schouwse wet houder Ad Verseput. Sinds eind vorig jaar hebben provincies en ge meenten meer te vertellen over fy sieke ruimte op nationaal niveau. Schouwen en Goeree zijn de eer ste gemeenten die hiervan gebruik maken. De Tweede Kamer behan delt het spoedwetje naar verwach ting van de gemeente voor 1 juli. Dat is belangrijk voor het Grevelin genschap maar ook voor de aanleg van de 200 miljoen kostende Jacht haven van de Toekomst en de bij ZIERIKZEE - Tony Downes, een van de meest gezochte criminelen van Engeland, is op 9 maart opgepakt door een arrestatieteam van de Zeeuwse politie. Dat gebeurde op camping Family- land in Hoogerheide. Kort daar voor woonde Downes enkele we ken op een vakantiepark op Schou wen-Duiveland. De 26-jarige inwoner van Liver pool ontsnapte acht maanden gele den samen met mede-arrestant Kirk Bradley tijdens het transport van de gevangenis naar de recht bank. De twee kregen daarbij hulp van vrienden. De 26-jarige Bradley is sindsdien voortvluchtig. Downes werd in Engeland bij ver stek veroordeeld tot levenslang voor geweldsdelicten waarbij vuur wapens en granaten niet werden geschuwd. Volgens de website van de Britse omroep BBC gaf Downes leiding aan een bende die in dienst van de onderwereld in Liverpool rekenin gen vereffende. JEANS CASUALS TERNEUZEN - Direct na de invoe ring van de wietpas verscherpt de gemeente Terneuzen de controle op eventuele illegale straathandel rond de enige overgebleven coffee shop, Miami. Dat is met de politie afgesproken. De wietpas - alleen bestemd voor Nederlandse ingeze tenen en bedoeld om drugstoeris ten te weren - wordt op 1 mei van kracht. Vanaf dat moment zijn cof feeshops besloten clubs met maxi maal 2000 leden. Drugstoeristen worden via de campagne New Ru- les, No Drugs zoveel mogelijk op de hoogte gebracht van de nieuwe regelgeving. Dat gebeurt eind april al. Worden drugstoeristen aange troffen, dan krijgen ze informatie over de nieuwe situatie. behorende 400 recreatiewoningen. Andere projecten waarvoor het wetje nodig is, zijn de schepenlift die verkeer tussen zee en Grevelin- genmeer mogelijk maakt, de ver bouwing van het RTM-museum, een kleine uitbreiding aan de noordkant van Port Zélande en het opspuiten van de stranden. De getijdecentrale behoort bij de dam en wordt daarom niet als apart bouwwerk beschouwd. Op de plannen zijn inspraakreac ties gekomen. Gevolg is dat er meer ruimte voor de vissers op de Grevelingen en is ook een camper plaats van resort Land Zee opge nomen in de plannen. Verder krijgt de initiatiefnemer van het Duikhotel tot half april de tijd te laten weten of het plan doorgaat. rarcd Opril Grote Markt .11 LHERRYrSÜB «61 AK Goes zzwww.cherryun.nl Wie wij zijn? Wij zijn de kers op de taart! Wij hebben onze "Lindessa" naam ingeruild voor een nieuwe sprankelende naam. namelijk CherryLin. Om dit te vieren houden wij van donderdag 22 maart t/m koopzondag 25 maart 4 "vriendinnendagen" met 20% korting op de nieuwe collectie. Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37