'Weer meer winkels leeg' 20 zeeland Lunchen en twitteren voor het goede doel 'Oudste centrales Doel kunnen in 2015 dicht' Mislukte plofkraak geldautomaat Sluis Nunzia Mele donderdag 22 maart 2012 door Frank van Cooten WILHELMINADORP - Restaurants Katseveer in Wilhelminadorp en Oud Sluis in Sluis deden gisteren mee aan een Twitter-actie voor een goed doel. Voor de eerste keer werd er uitsluitend via dit sociale medium een actie voor een goed doel gehouden. De actie was ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan van culinair sa menwerkingsverband Alliance Gastronomique. Katseveer en Oud Sluis zijn als enige Zeeuwse restau rants bij dit samenwerkingsver band aangesloten. De actie stond in het teken van Energy4AII. Deze stichting is opge richt om het onderzoek naar be handelingen voor patiënten met energiestofwisselingsziekten te on dersteunen. Elke week worden in Nederland één tot twee kinderen geboren met deze ziekte. De helft van deze kinderen overlijdt voor hun tiende levensjaar. Voor iedere gast die gisteren een van de Alliance-restaurants be zocht ging 4,50 euro naar de stich ting. Om de naamsbekendheid te vergroten werd aan de bezoekers tevens gevraagd hun verblijf in een van de restaurants te twitte ren. Alle mensen die onder vermel ding van hun twitternaam een eu ro overmaakten op giro 4403 van Stichting Energgy4All maken kans op een compleet verzorgd diner in De Librije in Zwolle of Oud Sluis in Sluis. „De bedoeling is trending topic te worden op twitter", aldus Jessica van der Weel van Katse veer. Ze keek daarbij naar het beeldscherm waar de hele middag de twitter-berichten werden ge toond. Het doel (trending topic) werd 's middags al gehaald. door Wout Bareman DOEL - De twee oudste kerncentra les in Doel en de oudste in het Waalse Tihange kunnen in 2015 toch dicht. Dat beweren de milieuorganisaties Greenpeace en de Bond Beter Leef milieu. Voorwaarde is wel dat de Belgische regering direct werk maakt van een ingrijpend energie besparingsplan. De organisaties hebben het gespe cialiseerde studiebureau Climact la ten onderzoeken of er voldoende alternatieve energiebronnen kun nen worden aangeboord om de sluiting van de oudste drie van de zes centrales in België (vier in Doel, twee in Tihange) te recht vaardigen. Volgens de onderzoe kers is dat inderdaad het geval. Mits energiebesparing en zonne- en windenergie fanatieker worden gepropageerd. In 2003 besloot de regering dat de drie oudste centrales in 2015 moes ten sluiten en de overige drie me dio 2025. Dat werd vastgelegd in de wet Kernuitstap. Sindsdien groeit de twijfel over de beschikbaarheid van voldoende al ternatieven. Zijn die niet voorhan den dan wordt de sluiting uitge steld. De regering Di Rüpo laat dat momenteel onderzoeken. Beeld dit jaar slechter dan in 2011 door Theo Ciele MIDDELBURG - De leegstand van winkelpanden in de Zeeuwse ste den is dit jaar toegenomen. Dat constateert het adviesbureau Droogh Trommelen en Partners (DTNP) op basis van cijfers van het CBS en onderzoeksbureau Lo- catus. De leegstand is het grootst in de gemeente Vlissingen, waar de leeg stand boven de 20 procent van het aantal beschikbare vierkante me ter winkeloppervlakte steeg. In Goes, Middelburg en Terneuzen is het percentage toegenomen tot zo'n 15 procent. Vooral Middel burg en Vlissingen zagen de leeg stand behoorlijk toenemen. In vergelijking met de Zeeuwse ste den doet Bergen op Zoom het be ter (ruim 10 procent) en zit Roosendaal qua leegstand tussen Terneuzen en Vlissingen in. Het landelijke gemiddelde is 9,7 pro cent. Om de winkelmarkt goed te laten functioneren is een zekere leeg stand nodig. Er moet immers ruimte zijn voor nieuwkomers, om uit te breiden of te verhuizen. Vier tot zes procent leegstand wordt als 'gezond' gezien. Volgens DTNP is er in veel gemeenten ech ter sprake van een bovenmatige leegstand. Middelburg heeft van de vier Zeeuwse steden de beste prognose qua bevolkingsgroei, een stijging van zo'n tien procent tot 2040. Ze heeft daarmee als enige Zeeuwse stad een groei die boven het lande lijk gemiddelde ligt. Ook voor Vlissingen wordt nog een lichte bevolkinggroei ver wacht, voor Goes en Terneuzen een lichte bevolkingsafname. Opnieuw ter vergelijking: voor de wee West-Brabantse steden wordt een minimale bevolkings groei voorspeld voor de komende 30 jaar. Bovenmatige leegstand en bevol- kingskrimp zijn een slechte combi natie. In 2011 was dit voor DTNP reden om 109 een rood bolletje in hun grafieken te geven als teken van een sombere toekomstver wachting. Dat aantal is dit jaar toe genomen tot 136. Goes en Terneu zen (en ook de gemeente Veere) horen daarbij, Vlissingen, Roosen daal en Bergen op Zoom net niet. De gemeente Middelburg zit dank zij de voorspelde bevolkingsgroei nog redelijk ver vandaan. www.dtnp.nl/leegstandsbarometer SLUIS - Dieven hebben in de nacht van dinsdag op woensdag tussen drie en half vier geprobeerd de gel dautomaat van de Rabobank aan de Sint Annastraat in Sluis op te blazen. De poging mislukte. De gel dautomaat liep wel veel schade op. Na de mislukte plofkraak bleef een tas bij de geldautomaat achter. De politie vond dit verdacht en schakelde de Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) uit voorzorg in. EOD-medewerkers waren te gen zes uur 's ochtends in Sluis. Ze hebben de tas voorzichtig geïn specteerd. Er bleken geen explosie ven of andere gevaarlijke stoffen in te zitten. De directe omgeving van de Sluise Rabobank is tot ongeveer acht uur afgezet geweest voor onderzoek door de forensische recherche. Van de daders ontbrak gisteren nog elk spoor. 1. Vlissingen staat alles toe wat Mid delburg verbiedt (foto) 2. Winkels Stromenwijk al in nieuw gebouw 3. Overval op Chinezen 'zeer opval lend' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De leerlingen uit haar klas, groep vijf van de Bisschop Ernst in Goes waren razend enthousiast dat Nunzia de voorrondes had gewonnen „Toen ik op school kwam rende iedereen naar het hek en juichte. Ze zeiden: je wordt beroemd, je komt op tv"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36