'Escaut laat sloophamer liggen Brandende flesjes tegen fetisj-shop IJsjesseizoen begonnen WALCHEREN Excuus DONDERDAG 22 maart 2012 17 Woningcorporatie biedt woningen in Vlissingen te koop aan door Wemdy van den Hurk VLISSINGEN - Woningcorporatie l'Escaut in Vlissingen gaat driehon derd woningen in de Rooie Buurt, het Middengebied, Souburg en Paauwenburg te koop aanbieden. Sommige stonden eerder nog op de slooplijst. Het gaat om alle dertig monumen tale twee-onder-een-kappertjes (dus niet de rijtjeshuizen) in de straatjes van de Rooie Buurt, een gezinswoningen in de Albert Cuyplaan, Beatrixlaan, Jan van Goyenlaan, Zeewijksingel, Pieter Louwersestraat, Padweg en een rij flats in de Schaepmanstraat. Die in Souburg en in het Middengebied worden eerst nog opgeknapt voor dat de nieuwe eigenaar de sleutel krijgt overhandigd. De huidige be woners mogen blijven zitten, maar krijgen de mogelijkheid hun woning te kopen. In dat geval stuurt l'Escaut een taxateur langs. En dat terwijl een aantal van deze woningen eerder nog stond op de slooplijst, die in 2007 voor veel commotie in Vlissingen en Sou burg zorgde. De strategie is inder daad veranderd, zegt projectleider Ronald Post van l'Escaut. „Ener zijds omdat sloop en nieuwbouw veel tijd en verhuisbewegingen ver gen. Anderzijds omdat het te veel geld kost. En verkoop van wonin gen levert ons juist geld op. We ho pen veertig woningen per jaar van de hand te doen." l'Escaut heeft geld nodig voor de huurtoeslagen waar de corporaties vanaf 2014 aan moeten bijdragen en om elders in de stad verder te gaan met 'herstructurering. Zo knapt l'Escaut in 2014 eengezins woningen op in de Hudsonstraat en portiekwoningen in de Hoge- weg. Het jaar daarop gebeurt dat in de Van Speijkstraat en aan de Piet Heinkade. Op de laatste loca tie begint het werk dit jaar al met enkele woningen. Van 240 flats in de Breitnerlaan, de Tooroplaan, de President Rooseveltlaan, de Jan van de Capellelaan en de Hercules Segherslaan werd eerder dit jaar bekend 'dat ze gesloopt worden. Er komen 66 nieuwe sociale huurwo ningen voor terug. Aan die lijst heeft l'Escaut 56 boven- en bene denwoningen toegevoegd in de Verkuijl Quakkelaarstraat, ten wes ten van de Scheldestraat. In de Rooie Buurt is het oude plan om alle monumentale woninkjes samen te voegen, op te knappen en te ontdoen van de aanbouwtjes definitief van de baan. MIDDELBURG - De ijssalon A Domani in Mid delburg heeft gisteren het IJsjesseizoen offi cieus geopend. Traditiegetrouw trakteerde de ijsverkoper aan het begin van de lente de basisscholieren op een ijsje. Dit jaar hadden zo'n vijfduizend leer lingen van basisscholen op Walcheren een te goedbon voor het ijsje gekregen. Het zorgde voor grote drukte op de twee ver kooppunten aan de Lange Delft en op de Markt. foto Ruben Oreel bekijk de video op www.pzc.nl/video Veere aantrekkelijk door De truc is niet woonvormen 18 en 19 schreeuwen 20 en 21 MIDDELBURG - Bij de erotische-fe- tisj-shop Libertines aan de Dam in Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag gepoogd brand te stichten. Eigenaar Ivo Greeven, die boven de winkel woont, ontdekte dinsdagochtend dat de gevel geblakerd was. Er la gen de resten van twee flesjes op de grond die door de daders bran dend tegen de gevel zijn gegooid. Greeven zoekt de reden van de brandstichting in de aard van zijn winkel. Hij verkoopt er seks-speel- tjes, fetisj- en erotische kleding en SM-attributen. In de drieënhalf jaar dat de zaak open is, heeft hij nooit bedreigingen of zelfs maar vervelende opmerkingen over de winkel gekregen. „Mijn zaak is een keurige, laagdrempelige winkel waar volwassenen hun seksuele fantasie kunnen ontdekken. Zou het anno 2012 toch nog steeds zijn dat er een taboe rust op erotiek, vrijdenken en fetisj?", vraagt Gree ven zich af Hoewel hij zelf zegt niet zo snel bang te worden, neemt hij het voorval hoog op. Het vuur is nu vanzelf gedoofd, maar voor hetzelfde geld was het uit de hand gelopen. Hij heeft aan gifte gedaan bij de politie. Bij het tafelvoetballen in dat Middel burgse kantoor is het gevaarlijk om grappen over de tegenstander te ma ken. Net-als je denkt dat de voor sprong riant genoeg is om te zeggen dat het nóóit een wedstrijd is ge weest, vliegen de ballen op de meest onmogelijke manieren in het verkeer de doel en zijn de rollen omgedraaid. Eén van de vaste spelers, die altijd op zich laat wachten om de tegen stander al op voorhand te intimide ren, heeft een vast excuus als hij ach terstaat. 'Niet te vroeg pieken', is zijn vaak herhaalde devies. Gisteren nam een collega de telefoon voor hem op, toen hij aan zijn wel verdiende tweede wedstrijdje bezig was. Zijn echtgenote aan de andere kant: „O, is-ie weer aan het pieken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33