uit 3 Liever klein en intiem www.pzc.nl/uit door René de Dreu Even was de Vlaamse zange res Soetkin Baptist (1985), die morgen optreedt bij Po dium Reimerswaal in Waarde, wereldberoemd. Althans in Bel gië en het massapubliek dat het Eurovisiesongfestival op de voet volgt. Soetkin vertegenwoordigde België in 2008 met de groep Isthar en het op volksmuziek ge baseerde lied O Julissi. Het num mer stond wekenlang nummer 1 in België, maar faalde op het Eurovisiesongfestival. Terugblikkend op die periode constateert ze dat het niet het ge lukkigste intermezzo was in haar nog jonge zangcarrière. „Ik stapte pardoes een wereld binnen waar het draaide om glitter, glamour en geld. Eerder over de vraag of je de juiste kleding aanhad dan over de muziek. Gebakken lucht dus. Aan de andere kant is het leerzaam geweest. Ik was begin 20, zat nog op het conservato rium en wist door die ervaring wat ik wel en niet wilde als zange res. Liever klein en intiem met muziek uit het hart en de vrij heid om ook in de muziek jezelf te kunnen zijn." Inmiddels heeft ze een kast vol prijzen, albums en vooral veel lo vende reacties op haar talrijke zangprojecten. Altijd draait het om die stem -waarin ze bijna elke sfeer kan vertolken die de liede ren verlangen. Ze drukt daarmee een stempel op onder andere Olla Vogola, Encatar, Polygone, Chansons Sans Paroles, Friday in the City en Soleil Couchant. Met dat laatste programma komt ze morgen naar Waarde. Het is een reis door de Franse muziek met aandacht voor impressionisten als Debussy en Satie, maar ook de ontwikkeling van het chanson in al zijn kleur en charmes. Die veelheid aan ensembles met steeds andere invalshoeken voor haar zangtalent en het feit dat ze nu ook lesgeeft, toont de ambitie die ze heeft. „Muziek moet je sa men met anderen beleven en de schoonheid daarvan weer doorge ven. Optreden en zangles geven zijn daar zo geschikt voor. Ik hecht aan contact, niet met een massa, maar bijna 1 op 1." „Zingen is onderdeel van mijn opvoeding. Laatst keek ik terug naar een filmpje met een kerst liedje dat ik thuis zong toen ik 11 jaar was. Het viel me op dat ik daar al een eigen interpretatie aan gaf Iets dat bij me paste en daardoor al eerlijk en oprecht overkomt. Zo wilde ik altijd zin gen en eigenlijk heb ik nooit een keuze hoeven te maken voor een studie. Dat ging vanzelf, of was ei genlijk vanzelfsprekend. Op het conservatorium ging dat, met de focus op klassieke muziek, aan vankelijk niet van een leien dak je. Noten en technieken halen die vrijheid en het plezier deels weg." Bij Soleil Couchant vindt ze wel de vrijheid die ze zoekt. „Het voelt als mijn programma en sa-' men met Anne krijgt de muziek onze interpretatie van bestaande muziek. En juist daarom groeit dat programma steeds mee, zoals wij ook veranderen. Elk optreden neem je ook mee naar het volgen de concert. Wat blijft is dat de muziek uit je hart komt, veel meer dan uit de noten." Soetkin Baptist en pianiste Anne van den Bossche, morgen in de NH-kerk in Waarde. Aanvang: 20.00 uur podium verteller Arie van der Maas. donderdag 22 maart 2012 Soetkin Baptist: „Muziek moet je samen met anderen beleven." ben daar zelfverhaaltjes voor ge schreven en geluiden bij gemaakt. Met prachtige resultaten." De kinderen manifesteren zich morgenochtend met een speciaal schoolconcert en een deel van hen loopt ook mee in de muzikale op tocht als een van de scènes in Wemèlda. Peter Koelemij en Gerty van Hout lichten toe dat de Stich ting Kunstdorp dit soort projecten initieert sinds onderzoek uitwees dat Wemeldinge verhoudingsge wijs veel kunstzinnige inwoners telt. „Een spektakel als dit ver sterkt ook merkbaar de gemeen- foto Willem Mieras schapszin in een kleine kern. Ik hoop van ganser harte dat provin cie en gemeente, ondanks alle be zuinigingen, dit soort initiatieven financieel blijven steunen", vult Maaskant aan. Vrij. 23 en zat. 24 mrt, Maartenskerk, Wemeldinge, 20.00 uur. 0 Requiem Cimarosa door koor Asaf. Eligiuskerk, 20.00 uur Erik Mesie 'Toontje Lager Medley'. Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Quaterlife festival met vier Zeeuwse bands: Tuxedo Bandido, Going Dutch, ln- gemusic, El Combo. Podium De Klomp, 20.00 uur Renesse Musical Jacobus. Jacobuskerk, 19.30 uur. Rilland Cabaretier Eric Koller (try-out). Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Under African Skies (muziek/dans). Scheldetheater, 20.00 uur FQB-Night met Fun-Q-Bator, Jacob, Debstep Medicine en Visual Vibes. De Pit, 22.00 uur Tholen Richard Groenendijk. Uitverkocht. Meulvliet, 20.15 uur Vlissingen Solistenconcours KNFM. Speelhuus Ter Reede, 10.00 uur Groove To Chill, met Lance Donny, Robut Schruns, Michel de Hey en Kauff- man. Timmerfabriek, 21.00 uur Popaanzee: optreden New Cool Collec tive en Yellow. De Piek, 21.30 uur Waterlandkerkje Concert met Anita Frenks (harp) en Monique de Paauw (zang), Stefan de Rid der (gipsyjazzgitarist). 't Kerkje, 20.00 uur Wissenkerke 0 Muziekvereniging Apollo jaarconcert. Onder de Toren, 20.00 uur Zierikzee 0 Theatergroep Zierik speelt 'Momenten van geluk', tragikomedie van Ayckbourn, MFC, 20.00 uur. 0 CLïKK-avond met dj Kadir Pelit, Poppodium Brogum, 21.00 uur. ZONDAG 25 MAART Ellewoutsdijk 0 Piet Brakman met zijn programma 'Overal goed, maar nergens beter'. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Groede 0 Passieconcert Stabat Mater van Pergo- lesi met Esther Kronenburg (sopraan), Peter van Wolferen (counter-tenor) en Bas Groenewoud (piano). Grote Kerk, 14.00 uur Heinkenszand 0 Lenteconcert Muziekver. Euterpe. Barbesteinkerk, Clara's Pad 6,14.30 uur Hengstdijk 0 Ensemble Houthandel Antwerpen. H. Catharinakerk, 15.00 uur. Hulst 0 Matthaus Passion van J. S. Bach, Kon. Gentse Oratorium Ver. en Con Cuore uit Waregem, orkest La Passione uit Lier. H. Willibrordus Basiliek, 14.00 uur Middelburg 0 Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing', Minitheater, 14.30 uur 0 The Storyvillé Jassband treedt op. Hotel Arneville, 16.00 uur 0 Grandpa Nick Sessieband met een spe cial rond songs van Elton John. Schuttershofcafé, 17.00 uur Oost-Souburg 0 Lunchconcert Jazzcaut. Historische kerk, 11.30 uur Retranchement 0 Concert John Snauwaertkwartet. NH-kerk, 11.00 uur Terneuzen 0 Musical On the town, Muziektheater GOV en St. Dansz, Scheldetheater, 15.00 uur 0 Akoestisch optreden Jon Gomm. De Pit. 20.00 uur Veere 0 Koffieconcert Veere's Genoegen. Clubgebouw Het Akkoord, 11.30 uur Vlissingen 0 Gezelligheidskoor Dubbel en Dwars. Atrium Ter Reede, 14.30 uur 0 Smartlappenkoor Scharretjoe viert 1 e lustrum met muzikale rondgang. Start Kleine Markt/Walstraat, 15.00 uur Zierikzee 0 Scaldis Jazzband met swingende dixieland en New Örleansmuziek, Filmtheater fiZi, 15.00 uur. DINSDAG 27 MAART Middelburg 0 Erik Vaarzon Morel, romantische fla menco ontmoet rauwe rap en hiphop. Stadsschouwburg, 20.00 uur. 0 Roosevelt Academy in Concert met or kest, koor en sopr. Gonnie van Heugten. Lange Noordstraat 120.00 uur. WOENSDAG 28 MAART Goes 0 De Zangeres, musical over het leven van de koningin van het levenslied. De Mythe, 20.00 uur Middelburg 0 Jeroen Leenders en Joost Vandecas- teele, Vlaamse cabaretiers. Stadsschouwburg, 20.00 uur 0 Pip Utton met 'Churchill' (Engelstalig), 't Spiegeltheater, 20.00 uur Terneuzen 0 Dolf Jansen 'Als ik het niet doe, doet niemand het' (cabaret). Scheldetheater, 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19