Unieke liefde kleurt muziekfestijn Wemèlda 2 luit donderdag 22 maart 2012 De Ploeg Na Festen en het om zeep hel pen van legendes als The Godfa ther en Ben Hur gooit De Ploeg - ofwel Peter Heerschop, Viggo Waas, Han Römer, Titus Tiel Groenestege en Genio de Groot - in 2012 alle remmen los. Vr 23 en za 24 maart, Stads schouwburg Middelburg, 20.00 uur. Ensemble Schönbrunn Ensemble Schönbrunn geldt als een van de beste authentieke muziek-ensembles hier te lande. Samen met fortepianist Richard Egarr, een baanbreker in de mo derne oude muziek, wordt werk uitgevoerd van Schubert, Beet hoven, Mozart en Hummel. Vrijdag 23 maart, Sint Jacobskerk, Vlissingen, 20.00 uur. Asaf Koor Asaf uit Axel onderscheidt zich, onder leiding van Anton de Kort, met bijzondere passie concert. Dit jaar heeft het koor gekozen voor een Requiem van Domenico Cimarosa. Vr 23 maart, Protestantse Kerk, Zaamslag, 20.00 uur. Za 24 maart, Eligiuskerk, Oostburg, 20.00 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl door Ali Pankow Wemèlda is een ro mantisch muzikaal epos over de harts tochtelijke maar ogenschijnlijk onbereikbare liefde tussen een verleidelijke zeemeer min en een ruige parlevinker en over hoe die liefde bijdroeg aan de naamgeving van Wemeldinge. Dit muziekspektakel wordt morgen en zaterdagavond opgevoerd in de Maartenskerk in Wemeldinge. Bedenker van de 'nieuwe sage' en de muzikale vertaling daarvan is Rob Maaskant van beeldend mu ziektheater Het Bedrijf v/h. Stich ting Kunstdorp gaf hem daartoe de opdracht en Maaskant liet zich inspireren door het beeld van de zeemeermin in de haven. Tussen zijn snor en sikje krult een glimlach. „Er zijn wel meerdere sa- ges over zeemeerminnen, maar dit verhaal is natuurlijk het enige ech te", zegt Maaskant. Toen hij het beeld op het havenplateau, ge maakt door Leon Vermunt, eens goed bekeek, voelde hij de zinde rende spanning die schuilgaat ach ter de serene blik van het maritie me vrouwenwezen. Landbouw, scheepvaart en visserij waren eeuwenlang belangrijke bronnen van inkomsten. Maar sommige inwoners van Wemeldin ge leefden van de handel aan de schippers: de parlevinkers. Eén van hen was Dingeman Bijdevae- te. In het verhaal wordt hij opge voerd als eenvoudige, hardwerken de en goedgelovige boerenzoon die dag in dag uit zijn werk doet. De ontmoeting met de zeemeer min zal zijn leven voorgoed veran deren. De strijd die rondom hun romance ontstaat, maakt Wemel dinge tot wat het nu is. Een deel van de inwoners is be trokken bij dit muziekspektakel: de leden van fanfarekorps OKK, de slagwerkgroep OKK, leerlingen van de twee dorpsscholen: obs Wemeldinge en cbs De Hoek steen, zangeres Lianne Timmer man, terwijl voormalig predikant in Wemeldinge Arie van der Maas de rol van verteller op zich neemt. Maarten Burger van OKK leverde muzikale adviezen. In Wemèlda ko men twee muzikale werelden sa men. „Het fanfareorkest en de slag werkgroep vertolken de verschil lende taferelen in het verhaal en de muzikale bruggen daartussen creëren de muzikanten van Het Be drijf v/h. Dat gebeurt allemaal op basis van improvisaties, Daar zijn wij als groep gespecialiseerd in", vertelt Maaskant. Zangeres Lianne Timmerman vol doet met haar lange blonde haren heel aardig aan het beeld van een zeemeermin. Zij vertolkt die rol weliswaar niet letterlijk, maar geeft er met haar zangstem passen de invulling aan. Timmerman trad overigens al eerder op samen met het fanfareorkest. Maaskant is ook blij met de betrok kenheid van beide basisscholen. Muzikaliteit is een breed begrip voor hem. Hij liet de leerlingen er varen dat in vrijwel alles muziek zit. In fietswielen, stalen construc ties, houten voorwerpen en eigen lijk in alles waar de wind door heen kan blazen of waar je op kunt slaan. „Ik heb met de kinde ren een hoorspel gemaakt. Zij heb- Rob Maaskant maakt met jongeren een geluidsontdekkingstocht. 'MSMM Muzikant Maarten Burger, zangeres Lianne Timmerman en DONDERDAG 22 MAART Goes The Magnets, a-capellatheaterconcert. De Mythe, 20.00 uur Kloetinge Vluchtelingen vertellen over hun we reld in As I Left My Father's House. Geerteskerk, 12.00 en 14.30 uur Middelburg Het Zeeuws Orkest: Voorjaarsconcert met Maartje-Maria den Herder (cello). Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Vlissingen Theater Zeelandia: King sweet King. Arsenaaltheater, 20.00 uur VRIJDAG 23 MAART Heer Hendrikskinderen Blijspel 'Para of Normaal'. Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Middelburg De Ploeg 2012 (try-out) met Peter Heerschop, Viggo Waas, Han Römer, Ti tus Tiel Groenestege, Genio de Groot, Stadsschouwburg, 20.00 uur. Het Zeeuws Orkest, voorjaarsconcert. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. Optreden van de band Travelier, Hotel De Nieuwe Doelen, 20.30 uur Concert Blaudzun. Uitverkocht. De Spot, 21.00 uur (zaal open) Oostburg Slagerij van Kampen 'Muchomenos', Ledeltheater, 20.15 uur Oostkapelle Bram Wijnand geeft jazzconcert in het teken van Erroll Garner. Buitenplaats Ipenoord, 19.45 uur Renesse Musical Jacobus, gebaseerd op Nieuwe Testament met link naar het heden, Jacobuskerk, 19.30 uur. Terneuzen Ellen Minderhoud presenteert cd. Porgy en Bess, 21.30 uur Vlissingen Toneelvereniging De Griffioen. Atrium Ter Reede, 19.30 uur Concert Ensemble Schönbrunn, St. Jacobskerk, 20.00 uur. Waarde Soetkin Baptist (zang) en Anne vanden- Bossche (piano). NH-kerk, 20.00 uur. Wissenkerke Muziekvereniging Apollo jaarconcert. Onder de Toren, 20.00 uur. Zaamslag Requiem Cimarosa door koor Asaf. Protestantse kerk, 20.00 uur Zierikzee Theatergroep Zierik speelt 'Momenten van geluk', tragikomedie van Ayckbourn, MFC, 20.00 uur. ZATERDAG 24 MAART Dreischor Passieconcert Ensemble Luscinia, Adriaanskerk, 20.00 uur Goes Het Zeeuws Orkest, voorjaarsconcert. Theater De Mythe, 20.00 uur. Heer Hendrikskinderen Blijspel 'Para of Normaal'. Heer Hendrikhuis, 20.00 uur Heinkenszand Theater Zeelandia: King sweet King. De Stenge, 20.00 uur. Hulst Theaterprogramma band Alderliefste. Den Dullaert, 20.00 uur Middelburg Christine Pire en gitarist Gilbert Isbin brengen Franse chansons. De Drvkkery, 16.00-17.15 uur Bram Beekman geeft Bach-concert. Oostkerk, 16.30 uur Theatershow Musicalgroep Papillon. Spiegeltheater, 20.00 uur. Middelburgs Theater speelt twee Car- ver-producties 'Fred' en 'De Verbouwing'. Minitheater, 20.30 uur De Ploeg 2012 (try-out). Stadsschouwburg, 20.00 uur. Concert Def P Beatbusters. De Spot, 21.00 uur Nieuw- en Sint Joosland Theaterconcert Jan Rot. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Bandcompetitie Steenworp, met Dread, The Fictionals, Shameless Lies en Stunned Ziggy. The Lane, 19.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 18