Spanning rond school Biggekerke Iets luchtigs WALCHEREN almanak Pindakaas Ij MAANDAG 19 maart 2012 13 door Henk Postma BIGGEKERKE - De gemeente Veere kan niet meer garanderen dat Big gekerke een nieuwe school krijgt. In het gemeentelijk scholenplan stond nieuwbouw hoog op de ranglijst. Dat is achterhaald, zegt onderwijs-wethouder René Mole naar (CDA). Want inmiddels is sprake van een dalend aantal leer lingen. De wethouder sluit niet uit dat de gemeente toch geld op tafel legt voor een nieuwe school. Maar dat hangt dan af van het bestuur van de protestants-christelijke Pri mas-scholen. Het dorp vreest een sterfhuisconstructie. Of dat terecht is? Molenaar kan daar nog geen antwoord op geven. Hij zegt: „Big gekerke zit op de grens." De dorpsraad, het dorpshuis en ouders benutten de afgelopen we ken inspraakmogelijkheden om de gemeente op het hart te drukken dat Biggekerke nu snel een nieuwe school nodig heeft, in combinatie met een nieuw dorpshuis dat ook hard aan vervanging toe is. De inwoners benadrukken dat de school meer dan 90 leerlingen telt en prima draait. Prognoses wijzen uit dat dit in de loop van de jaren kan dalen tot ongeveer 75. Maar zelfs in dat geval, heeft dorpsbewo ner Pieter Wisse bij herhaling dui delijk proberen te maken, is goed en betaalbaar onderwijs mogelijk. Mits het schoolbestuur bereid is de interne organisatie daar op af te stemmen. Wisse (docent wiskun de en onderwijsontwikkelaar op een school voor voortgezet onder wijs in Middelburg) bepleit hand having van de wettelijke grens van 53 leerlingen. Maar de besturen van de Walcherse basisscholen pre senteerden eind vorig jaar een rap port waarin ze 200 leerlingen han teren als minimumgrens, en aan stuurden op de vorming van regio- scholen. Een door de gemeente ingestelde klankbordgroep acht scholen nog levensvatbaar bij 80 tot 100 leerlin gen. Volgens wethouder Molenaar maken de schoolbesturen nog voor de zomer een spreidingsplan. De gemeenteraad acht goed onder wijs mogelijk op een school die minstens vier (dubbele) klassen kan vormen. Volgens de wethou der moet het aantal leerlingen daarvoor 'ergens tussen de 70 en 100' liggen. Hij wil dat de besturen 'heel goed' naar de ouders luiste ren. Het wordt volgens hem 'hart stikke spannend' hoe dat uitpakt. MIDDELBURG - Gezond is anders. Maar uitba ter Patrick Lammers had zich goed ingedekt. „Wij zijn niet verantwoordelijk voor misselijk heid, overgeven en overige gezondheidsgeva ren", had hij opgenomen in de spelregels. Maar dat bleek overbodig, zaterdag bij de wedstrijd frikandel eten in frituur Lammers. Stucadoor Rudie de Kraker (foto) uit Souburg sloeg in een half uurtje elf en een kwart fri- kandellen achterover. Een hapje meer dan zijn rivaal Richard van Sabben uit Middelburg. Het leverde hem honderd euro op en een wissel beker. Van de 32 deelnemers kwamen er 17 opdagen. Onlangs was de frituur doelwit van een overval. Uitbater Lammers: „We wilden nu eens iets luchtigs." foto Lex de Meester Voorwaarts ging Voicewaarts 14 en 15 Wethouder sluit nieuwbouw niet uit, maar rapport van schoolbestuur wijst richting sluiting Racoon en Jurk topper in Bruinisse 16 en 17 VLISSINGEN De Protestantse Kerk Draait Door Onder het motto De Kerk Draait Door (DKDD) doet de protestantse gemeente in Vlissingen zondag 25 maart het gelijknamig tv-program- ma na. In plaats van de kerkdienst is er dan een programma met tafel gasten, live muziek, cartoons, een column, een brief aan God, film en ontmoeting, met hapje en drankje. Aanvang 15 uur (inloop vanaf 14.30 uur) in gebouw De Schaapskooi. MIDDELBURG Henneptent ontdekt bij arrestatiepoging In een huis aan de Zandkreekstraat in Middelburg is zondagochtend een kweektent voor hennep ont manteld. Er bleek met stroom ge knoeid en er was brandgevaar. In de woning is een 27-jarige man aan gehouden. De politie stuitte op de kwekerij bij een poging de 36-jari- ge bewoner te arresteren. Die werd later opgepakt in een huis in de Vlissingse wijk Westerzicht. GOES Politie pakt berover CDA-raadslid Goes GOES - In Goes is een 17-jarige jon gen opgepakt die wordt verdacht van de straatroof op CDA-raadslid Derk Alssema. Die moest zaterdag avond 3 maart onder bedreiging geld afstaan bij sportpark het Schenge. De politie onderzoekt of meer mensen bij de straatroof be trokken waren. Bij de zoekactie naar de dader vond de politie in een schuur een hennepkwekerij. Twee buren uit Vlissingen kampten met een rat in de tuin. Op zich al niet zo prettig, maar de stinkende uitiuerpselen maakten dat ze de rat tenvanger inschakelden. Die kwam twee vallen plaatsen en gaf de nodi ge uitleg. De ingang van de val kon het beste worden ingesmeerd met pin dakaas, zei de ongediertebestrijder. Opgewekt trok de Vlissingse een ver- Tipredactie@pzc.nl se pot uit de kast. De rattenvanger reageerde teleurgesteld. „Heeft u geen Calvé", vroeg hij. De bewoon ster trok beledigd haar wenkbrau wen op. Twee dagen later was het dier gevangen. In de val bij de buren. Die hadden wel Calvé gebruikt. Sindsdien weten de Vlissingers het antwoord op de vraag: Calvé, wie is er niet groot mee geworden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33