Duurzaamheid in optima forma Inter Scaldes vertelt Duurzaam markt clean en green Elektrisch rijden, belangrijk in een duurzaam concept. De markt in de Kloostergangen van de Abdij in Middelburg vormt op donderdag 29 maart een treffend decor voor duur zaamheid in optima forma. De Provincie Zeeland houdt deze dag de MVO-markt 'Clean Green'. Tekst: Henk van de Voorde MIDDELBURG - Lastig om duur zaam te ondernemen betreffende in kooptraject of facilitaire zaken? Of ge woon eens kennismaken met de mo gelijkheden? Kom meer te weten tij dens 'Clean Green'. De middag staat in het teken van kennis delen en de introductie van vele duurzame pro ducten en diensten in Zeeland. Van biologische broodjes tot elektrisch rij den. Duurzaam ondernemen is verant woord, leuk en hoeft niet duur te zijn. Tijdens deze middag komen veel onderwerpen aan bod waar zo wel bedrijven als overheden tegenaan lopen bij duurzaam ondernemen op het gebied van facilitaire dienstverle ning en inkoop. De markt start met een aantal presen taties van aanbieders van duurzame producten en diensten. Daarna kan men uitgebreider kennismaken met de vele aanbieders die zich presente ren op de markt in de Kloostergangen van de Abdij. Ook is het gedurende de middag genieten van de duurzame catering. Tijdens de netwerkborrel is er ook gelegenheid om een korte proefnt te maken op het Abdijplein in een elektrisch voertuig. Stichting Stimular is de dagvoorzitter van Clean Sc Green. „Bij alle bedrijfs beslissingen die gaan over investeren, dienstverlening en medewerkers is het belangrijk om direct het onder werp duurzaamheid mee te nemen. Dat is voor ons duurzaam onderne men. Stichting Stimular is hiervoor de werkplaats. Wij verspreiden kennis over Duurzaam Ondernemen en ont wikkelen praktische instrumenten zo als de Milieubarometer en de MVO-balans voor het midden- en kleinbedrijf, overheid- en zorginstel lingen", aldus directeur Adriaan van Engelen van Stichting Stimular. Hij verwacht tijdens Clean Sc Green veel bezoekers die nieuwsgierig zijn naar duurzame innovaties die zij bin- Hoe duurzaam is uw bedrijf? MVO-markt Clean Green, Abdij 6 Middelburg. Presentaties met aansluitende markt van verschillende inkoop- en facilitaire aanbieders". Programma 13:30 uur Inloop presentaties 14:00 uur Welkomstwoord Ben de Reu en verschillende presentaties 15:00 uur MVO-markt met om 16:00 de netwerkborrel Aanmelden? wwwzeeland.nl/ verkort cleanandgreên. Bekijk hier ook het uitgebreide programma. U kunt zich ook alleen aanmelden voor de MVO-markt inclusief netwerkborrel. nenkort willen en kunnen toepassen in het eigen bedrijf. Je moet gewoon zo nu en dan even tijd vrijmaken om je te laten inspire ren voor de toekomst. Dat maakt dat je veel scherper wordt in je dagelijks werk." Stimular Stimular presenteert tijdens deze dag het gebruik van de Milieubarometer. Het geeft bedrijven inzicht in de rou te naar duurzaamheid. „In Zeeland zijn er al honderden bedrijven mee bekend, maar deze groep kan nog ver der groeien. Zeeuwse bedrijven kun nen op kosten van de Provincie hier het eerste jaar gratis mee werken." Johhny Sturm van Auto Sturm BV presenteert het elektrische rijden. Hij geeft uitleg over de Nissan LEAF. „In 2011 won de Nissan LEAF de titel 'Auto van het jaar'. De juryleden om schreven de auto als 'de poort naar een nieuwe, elektrisch aangedreven wereld'. Het elektrische rijden draagt bij aan het reduceren van uitstoot, en aan de bewustwording hiervan. Wij hopen veel mensen te verrassen met het gevoel van elektrisch rijden. We willen hen elektrisch rijden echt laten beleven en ervaren." Bij de Hyundai en Nissan dealer van Zeeland, was er afgelopen zomer al een bijeenkomst voor duurzame on dernemers. Ze kregen van alles te ho ren en te zien over elektrisch rijden. Behalve de nieuwe Nissan Leaf was er ook een Mitsubishi iMiEV, een elektrische auto van de gemeenten Tholen en een elektrische heftruck aanwezig. Nissan Motor Corporation loopt voorop op het gebied van mi lieuvriendelijke emissievrije auto's. De 'Leaf is 's werelds eerste betaalba re emissievrije auto. Het is een mid denklasse hatchback die comfortabel ruimte biedt aan vijf volwassenen. De auto is speciaal voor elektrische aan drijving en lithium-ion-accu's ont worpen, en voldoet aan alle eisen van de hedendaagse tijd. Het is het resul taat van decennia van investeringen en onderzoek en luidt een nieuw tijd perk van emissievrije mobiliteit in. Catering Peter Dingemanse van Puur Culinair verzorgt de catering tijdens Clean Green. „MVO evenementen zoals Clean Green zijn belangrijk voor de beleving van mensen. Op deze markten kunnen mensen echt zien en beleven wat maatschappelijk verant woord ondernemen is. Wij hopen de deelnemers enthousiast te maken over biologische en ecologische cate ring. Veel van onze afnemers kiezen al voor duurzame catering", aldus Dingemanse. Naast Stichting Stimular, Auto Sturm BV en Puur Culinair verschaft Jan Lodder van Walo inzicht op het ge bied van duurzame schoonmaakmid delen en methoden. Sinds 2005 stimuleert de Provincie Zeeland actief maatschappelijk verant woord ondernemen in Zeeland met onder andere het Netwerk Sterker en Duurzamer Zeeland. Dit netwerk be staat uit ondernemers uit Zeeland die aangeven welke MVO-onderwerpen zij onder de aandacht willen brengen. De MVO-markt Clean Green is hier een goed voorbeeld van. Samen met ondernemers werkt de Provincie aan maatschappelijk verantwoord on dernemen in Zeeland. Claudia Jannis Brevet delen graag met u, wat hen bezig houdt in de Gastronomie, deze week is Claudia aan het woord: Onlangs kwamen de 7 Sterrenchefs uit Zeeland samen, voor een groot interview in de PZC. Ervaringen werden uitgewisseld en o.a. lezersvragen werden beantwoord. Uit de gestelde vragen bleek, dat veel Zeeuwse lezers veel af finiteit hebben met chefs en goede restaurants. Pakweg 10 jaar geleden, als jannis en ik op een Interna tionale vergadering vertegenwoordigd waren bij Traditions Qualité (dit is een samenwerkingsverband van de beste chefs ter wereld) en ons in een formeel gesprekje gevraagd werd waar we vandaan kwamen dan viel het vaak stil, bij het horen 'The Netherlands, Pays Bas'. Men dacht dat Ne derland wel ergens in Scandinavië zou liggen. Als we nu met kloppend hart rondlopen tussen beroemde chefs als Bocuse, Haeberlin.Troisgros, Ducasse, noem ze al lemaal maar op, en wij laten het woord Nederland vallen, is ieder gespitst/Aha, Nederland', roept men dan, 'waar al die goede chefs vandaan komen! Houd die Ne derlanders in de gaten!' Kortom, Culinair Nederland staat inmiddels op de kaart! Vele internationale gasten bezoeken Nederland met een culinair doel. En vergroten we Neder land, dan komt Zeeland met zijn 7 sterrenchefs uit de bus als het'Culinaire Mekka'. Dit sluit aan op een lezersvraag; Waarom er zoveel goede Zeeuwse chefs zijn? We mogen trots zijn op ons Zeeuwse achterland, waar een breed scala aan mooie producten met respect behandeld, voor het oprapen liggen. Achter alle ondernemers of het nu vis, schelp-schaal, (Bio) groente, lamsoren, zeewier en fruit,'petatten', wild uit de polders, Zeeuws lam betreft, of de Zeeuwse bessencultuur, wijnen, kazen (met zeekraal) oesterwodka, bolussen, brood op basis van zeewater, schuilt dezelfde passie voor kwaliteit, die ook de chefs in Zeeland op hoog niveau brengt; de basis begint bij de ondernemers, het vakmanschap en komt uiteindelijk op de bordjes in de restaurants terecht. Als niet-Zeeuwse, getrouwd met een Zeeuw, heb ik geen inburgeringscursus meer nodig, ik hou gewoon van Zeeland! Zandweg 2, Kruiningen 0113-381753 info@interscaldes.nl www.interscaldes.nl I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99