Deloitte houdt vinger aan de pols bij excellerend Hydrauvision Deloitte Hydrauvision Hydraulics Pneumatics uit Schoon- dijke kent sinds 2000 een onstuimige groei. De om zet is verzevenvoudigd, in productontwikkeling en dienstverlening zijn grote sprongen voorwaarts ge maakt. Het aantal mede werkers is sinds 2000 ver vijfvoudigd naar ruim 100 nu. Met het openen van een aantal eigen vestigin gen in zowel Vlaanderen als in Nederland en door diverse overnames is het marktaandeel en product aanbod flink gegroeid. "Een zeer boeiende en uitdagende klant voor Deloitte," meent Rutger Swerus, director bij Deloitte Mid delburg. "Zowel in financiële als organisatorische advisering vraagt Hydrauvision optimale kennis en dienstverlening van onze mensen. Deloitte Middelburg houdt de re gie, maar er wordt ook gebruik gemaakt van het (internationale) netwerk van Deloitte om de ver afgelegen vestigingen van Hydrau vision te bedienen." Continuïteit "Wij willen een stabiel acterend bedrijf zijn in onze markt en kie zen voor continuïteit, o.a. door de markt en technische ontwikkelin gen daarin kritisch te volgen. Ons bedrijf is zeer kennisintensief en heeft gespecialiseerde know-how op het gebied van hydrauliek en pneumatiek. Om mensen aan ons te kunnen blijven binden moeten we groeien zodat er voldoende uitdaging is voor ons personeel. We leveren aan klanten in o.a. de offshore, baggerindustrie, pe trochemische industrie maar ook de visserijsector is nog steeds een klant van betekenis," vertelt Bren- no de Zwart, managing director van Hydrauvision. "Soms doen we dit door alleen een vestiging te starten. Dit hebben we o.a. gedaan in Zeebrugge, Gent en Dordrecht. Momenteel overwegen we om ves tigingen op te starten in Aberdeen ook in Zeeland als geheel. Excelleren De nieuwste loot aan de boom van Hydrauvision is MIP - Marine Indu strial Piping, welke in 2010 is over genomen onder begeleiding van De loitte. Momenteel worden nog een aantal mogelijke overnames onder zocht. "Een organisatie die zo hard groeit, lijdt ook aan groeipijnen," zo meent Rutger. "De investeringen die gemoeid gaan met de overnames, de investeringen in materieel voor de verhuurafdeling, de uitbreidin gen van het onroerend goed en de voorfinanciering van grote langdu rige projecten heeft grote impact op de liquiditeit van de onderneming. Een bekend verschijnsel bij snel groeiende bedrijven, daarnaast zie je ook dat de interne organisatie moet worden opgeschaald om de snelle groei te kunnen bijbenen. Het is onze taak om naast liquiditeit ook hier op te hameren om de beheersing over al deze vestigingen en proces sen te behouden. De kwaliteit van mensen en ICT zijn cruciaal hierbij. Om optimaal inzicht te behouden gaat Hydrauvision in 2012 over op SAP. Daarnaast is het uiteraard onze (internationale) fiscale advisering. "Deloitte is de partner die de groei ambities van Hydrauvision nauwlet tend blijft volgen en begeleidt; een ambitieuze speler in een uitdagende markt, die door acquisitie en groei wil verdubbelen in 2015!" Een medewerker van Hydrauvision controleert een powerpack. Directeur Brenno de Zwart en accountant Rutger Swerus in de productiehal in Schoondijke. en in Noorwegen. We zitten dan dicht bij de offshore en vele olie- en gasproductieplatform rondom de Noordzee. We hebben daar naast een aantal keren een bedrijf overgenomen, o.a. in IJmuiden. Dan is Deloitte de partner die ons adviseert en begeleid bij de aan delentransactie, de waardering van het bedrijf en de fiscale con sequenties die hiermee gepaard gaan. "Sinds 2001 zijn wij de huis accountant van Hydrauvision. Met het oog op de groei van dit bedrijf is onze landelijke en internatio nale dekking zeer waardevol. Het grensoverschrijdend werken stelt andere eisen aan een accountant dan een lokaal werkend MKB be drijf. Voor ons is Hydrauvision een interessante klant om te begeleiden en te adviseren," vindt Rutger. "In de eerste jaren kwam ik hier nog naartoe met de pont, sindsdien is het hard gegaan. Elk jaar zijn er overnames, opent er een nieuwe vestiging of wordt er nieuwbouw gepleegd om de autonome groei te kunnen realiseren." Durven groeien Durven groeien en willen inves teren in nieuwe toepassingen en marktgericht aanbieden; daar wordt voortdurend op ingespeeld en op doorontwikkeld. Een succes story is de oprichting van Hydrau- Rent met de verhuur van de hy draulische power packs, lieren en specialistische oliemanagement apparatuur. "We zijn gespecia liseerd in het ontwerp, enginee ring en bouw van hydraulische equipment. Iedere aanvraag leek wel uniek te zijn en daarin werd dan steeds weer opnieuw het hele traject doorlopen. We waren van mening dat dit efficiënter kon, en zo zijn we meer algemene power packs gaan ontwerpen en bou wen, die we als verhuurmateriaal aanboden. Dit blijkt een schot in de roos en de omzet in deze tak is in 2011 verdubbeld ten opzichte van de omzet in 2009. De power- packs worden nu wereldwijd in gehuurd door grote aannemers." Inspelen op de last minute vraag is een niche markt en Brenno ver wacht hier nog een aanzienlijke groei te kunnen behalen. Meer massa Een volgende stap in het groei proces van Hydrauvision zou kunnen zijn om een meer cen trale locatie te kiezen voor de bedrijfsactiviteiten. "Noem het chauvinisme, maar vooralsnog willen we hier in Schoondijke gevestigd blijven en daarnaast op alle vestigingen de activitei ten uitbreiden Het effect op de omgeving is positief. Ik geloof in samenwerking en heb samen met collega-bedrijven Unitron en Elektra21 hier in Schoondijke Technotron B.V. opgericht. Deze B.V. richt zich op de ontwikke ling van elektrotechnische bestu ringssystemen. Op deze manier houden we de kennisontwikke ling in eigen hand, blijft het be taalbaar en bieden we hoogwaar dige werkgelegenheid hier in de regio. Waar we voorheen vooral met MTS- en HTS-ers werkten, ervaren wij ook een toenemende behoefte aan WO-ers in deze bedrijven. Dat kan een knelpunt worden, gezien de krapte in het aanbod van hoogopgeleide tech nici." Overigens heeft Brenno ook hierop een interessante vi sie als hij aangeeft dat er voor de partners actief gewerkt moet worden voor een interessant aan bod in Zeeuws-Vlaanderen, maar Deloitte kiest voor Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 96