doel op zich DRV Manon Baartmarïs, havenmeester van Zeeland Seaports. het laden en lossen en het eventuele bunkeren, repareren, afgeven van af val, en dergelijke. Als dus alle norma le activiteiten in de bedrijfsvoering zijn verricht", legt Manon Baartmans uit. Als havenmeester houdt ze zich bezig met allerlei nautische aspecten. Is er toestemming van Rijkswaterstaat om de rivier te bevaren, is er al dan niet een loods vereist, stuwadoors, sle pers Al dat soort zaken komen aan de orde. „De functie van havenmees ter is heel afwisselend. Je hebt te ma ken met allerlei aspecten, variërend van kleinere schepen die de haven niet goed kennen tot het bieden van nautische toegankelijkheid aan grote zeeschepen. Het is belangrijk dat er zo maximaal mogelijk gebruik wordt gemaakt van de grootte en de diepte van de vaargeul. De schepen worden steeds groter en komen steeds dieper te liggen. Als haven willen wij graag meegroeien door ook deze schepen een ligplaats aan te bieden. Door ac tief je ruimte en vrije ligplaatsen aan te bieden, trek je ook bepaalde rede rijen aan. Zeker wanneer je voorde len kan bieden in hun logistieke ke ten, meedenken in kostenreductie of efficiency van afhandeling, is dat aan trekkelijk." Verkeersaanwijzingen Zeeland Seaports heeft sinds 1 januari de rechtsvorm NV, waardoor de over heid meer op afstand is komen te staan en er slagvaardiger kan worden geopereerd. ,,Wij zijn een organisatie die is geprivatiseerd, maar we! pu bliekrechtelijke bevoegdheden mag gebruiken. We zijn geen instantie die een proces-verbaal mag schrijven, maar wel een autoriteit die verkeers aanwijzingen mag geven of maatrege len kan nemen." Zeeland Seaports werkt, bijvoorbeeld in het kader van de doorstroming van de scheepvaart, ook nauw samen met omliggende ha vens van Gent, Zeebmgge en Antwer pen. Zeeland Seaports heeft zich ontwik keld tot derde zeehaven van Neder land. Als Zeeuws havenbedrijf is ze verantwoordelijk voor de ontwikke ling, het beheer, onderhoud en de ex ploitatie van de havens van Vlissingen en Temeuzen. Het havengebied ligt strategisch aan de monding van de Westerschelde. Het diepe vaarwater en het ontbre ken van sluizen bij de zeehavens van Zeeland Seaports tekenen voor een uitstekende nautische toegankelijk heid. Dankzij een goed functione rend netwerk van (spoor)wegen, bin- nenvaartroutes en pijpleidingen heb ben de Zeeuwse havens uitstekende verbindingen met het Europese ach terland. Mr. Marc Heijens is fiscalist en als partner verbonden aan DRV Accountants Adviseurs, vestiging DRV Temeuzen, m.heijsens@drv.nl Wellicht heeft u het zelf ook al ervaren. Sinds de zomer van 2011 merken veel ondernemers de gevolgen van de economische crisis. Door teruglopende omzet en rendement is het voor velen steeds moeilijker om alle facturen op tijd te voldoen. Daardoor beginnen er achterstanden te ontstaan in de betalingen aan schuldeisers, zoals de Belastingdienst. En dat is geen gemakkelijke crediteur. De Belastingdienst is één van de belangrijkste schuldeisers voor veel ondernemers. Dat geldt vooral voor de periodiek af te dragen toonheffing en omzetbelasting. Kunt u de verschuldigde belasting niet (volledig) afdragen, of een reeds opgelegde aanslag niet (tijdig) betalen, dan kunt u uitstel van betaling aanvragen. De Belastingdienst hanteert echter een stringent beleid en stelt nogal wat voorwaarden voordat uitstel van betaling wordt verleend. Soepeler invorderingsbeleid In verband met de kredietcrisis is het invorderingsbeleid voor onder nemers echter tijdelijk versoepeld voor ondernemers die als gevolg van de crisis in tijdelijke liquiditeitsproblemen zijn geraakt. Als u een verzoek om uitstel van betaling indient, moet u daarbij motiveren waarom u van mening bent dat uw (tijdelijke) liquiditeitsprobleem voornamelijk wordt veroorzaakt door de crisis. Vaak kan uw accoun tant of belastingadviseur u daarbij ondersteunen. Wel zekerheden verstrekken Verder dient u er rekening mee te houden dat de Belastingdienst u zal vragen om zekerheid te verstrekken. U kunt daarbij denken aan een verpanding van roerende zaken, een (tweede of derde) hypotheek recht of bankgarantie. Voor de meeste ondernemers zal het in de praktijk lastig blijken om aan deze voorwaarde van zekerheidsstelling te voldoen. Meestal zijn de zekerheden namelijk al gebruikt voor een bancaire financiering. Het zal duidelijk zijn dat hoe meer zekerheid u de Belastingdienst kunt verstrekken, hoe groter de bereidheid zal zijn om u uitstel te verlenen. In de praktijk wordt overigens ook wel, bij uitzondering, uitstel verleend voor kortere termijnen zonder dat er zekerheid hoeft te worden verstrekt. Maximale termijn Ook ten aanzien van de termijn van uitstelverlening stelt de Belas tingdienst grenzen. De maximale termijn waarvoor zij uitstel mag verlenen bedraagt een jaar, maar dat is dan ook echt het maximum. Een verzoek om een langere termijn wordt doorgaans per definitie afgewezen. Gegevens overleggen Bij uw verzoek om uitstel van betaling dient u diverse gegevens mee te sturen, zoals onder meerjaarstukken van de afgelopen boekjaren, tussentijdse cijfers (voor zover voorhanden), een overzicht van debi teuren en crediteuren, een overzicht van lopende opdrachten en een prognose voor de komende twee jaar. Tot slot adviseren wij u om de Belastingdienst - net als andere credi teuren - altijd tijdig te informeren dat u financiële problemen heeft en de loonbelasting en/of omzetbelasting niet (tijdig) kunt afdragen. DRV Accountants Adviseurs is met een team van 500 medewerkers en 11 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95