r295 Merkel moet Gauck slikken 81 buitenland Gauck opvolger van wuiff Clooney gearresteerd bij Sudan-betoging Politie pakt Amerikaans echtpaar op dat kind uithongerde en kooide Franse leger alert na schietpartijen All Inclusive Tirol! 'Breivik had niet gestopt kunnen worden' imu/b &-daaa£ arrange-me-nf vanaf I euro p.p. 8-daagse All Inclusive, Sporthotel Fuchs zoek boekcode 20302 zaterdag 17 maart 2012 Waar is Tirol op z'n allermooist? In Wilder Kaiser-Brixenta! natuurlijk! Midden in deze prachtige streek heeft Pharos Reizen van ANWB een heerlijk én voordelig arrangement voor u samengesteld. Duikt u in een van de bergmeren? Maakt u een boottochtje over de Achensee of een treinritje door het Zillertal? Een veelzijdige en zorgeloze vakantie: puur genieten voor alle leeftijden! Uw verblijf U verblijft in Sporthotel Fuchs in Hopfgarten, in een twee-, drie- of vierpersoonskamer. Dit eenvoudige maar nette en gezellige hotel ligt op ca. 70 m van het centrum van Hopf garten. Het hotel beschikt over een eigen wellnesscentrum. Gratis wifi-intemet in de lobby. Op ca. 2 km van het hotel vindt u een prachtig gelegen recreatiepark met o.a. bui tenzwembad. zwemmeer, zomerrodelbaan, funpark en tennisbanen. Joachim Gauck (72) wordt de nieuwe president van Duitsland. Morgen zal hij met een ruime meerderheid gekozen worden tot opvol ger van Christian Wulff door Carel Goseling Bondskanselier Angela Merkel (CDU) zal een zucht van verlichting sla ken. Medio 2010 stapte haar partijgenoot Horst Kohier in eens op. Hij voelde zich onvol doende door haar gesteund toen hij onder vuur kwam te liggen van wege een uitspraak over het zen den van Duitse militairen naar an dere landen. Merkel koos Christi an Wulff als opvolger. Ze drukte zijn kandidatuur door bij de coali tiegenoten CSU en FDP. Na drie stemrondes wist Wulff Gauck, die door de oppositie werd gesteund, te verslaan. Gauck was echter de morele winnaar. Uit alle peilingen bleek hij de gedroomde kandidaat ook in FDP-kringen, maar de libe- TITUSVILLE - Een ouderpaar uit de Amerikaanse staat Florida is door de politie opgepakt voor het kooien en verwaarlozen van hun 12-jarige zoontje. Volgens de gevangenisautoritei ten in Titusville strafte het stel hun ernstig ondervoede en uitge droogde kind zo voor het stelen van het voedsel dat zij hem ont hielden. De politie trof de jongen donder dag vastgebonden aan op de bad- kamervloer. Het jonge slachtoffer is opgeno men in het ziekenhuis om aan te sterken. Het uitgeteerde kind oogde vol gens het ziekenhuispersoneel als een Holocaustoverlevende. De 38-jarige Michael Marshall en de 48-jarige Sharon Glass hielden de jongen volgens het politierap port dagen of weken in een kooi in een kast, ketenden hem aan een bed of sloten hem op op het badkamer. Het stel moet terechtstaan voor ernstige kindermishandeling en zit voorlopig vast. Jeugdzorg heeft twee andere kin deren die zij in de woning aan trof elders ondergebracht. Artsen onderzoeken hoe het tweetal, een meisje van tien jaar en een jongetje van vijf jaar, er aan toe zijn. Glass is de moeder van het jong ste kind, Marshall is de vader van de oudste twee. OSLO - De Noorse autoriteiten had den de aanslagen gepleegd door Anders Behring Breivik niet kun nen voorkomen omdat hij alleen handelde. Dat heeft de Noorse vei ligheidsdienst PST gisteren gezegd. De enige informatie over Breivik waar de PST voor de aanslagen over beschikte was een lijst met na men van mensen die chemicaliën hadden gekocht waarmee bom men kunnen worden vervaardigd. Breiviks naam stond op die lijst, zei de PST. Volgens de PST was het bedrag dat Breivik uitgaf, omgerekend zo'n zestien euro, dusdanig laag dat ver der onderzoek niet nodig werd ge acht. Zelfs als er wel verder onder zoek was uitgevoerd zouden er geen indicaties zijn geweest dat Breivik een massamoord aan het beramen was, aldus de PST. MONTAUBAN - Franse militairen hebben gisteren het dringende ad vies gekregen om buiten de kazer nes geen uniform te dragen. Ook zijn de veiligheidsmaatregelen bij de ingang van de militaire terrei nen verscherpt. De extra veilig heidsmaatregelen gelden voor het zuidwesten van Frankrijk. De maatregelen zijn een reactie op het doodschieten van drie militai ren in de afgelopen dagen. Boven dien raakte een 28-jarige militair le vensgevaarlijk gewond. De slachtoffers vielen bij twee af zonderlijke aanvallen. Justitie slaag de er gisteren in om een verband te leggen tussen de beschietingen. Bij de aanvallen is hetzelfde kali ber wapen gebruikt. Op de grond lagen zeven hulzen van .45 kaliber, een type dat popu lair is bij de georganiseerde mis daad. Volgens justitie is het 'zeer aannemelijk' dat hetzelfde wapen is gebruikt. Bij een aanval is ook een munitie magazijn gevonden, maar dat heeft nog geen DNA of vingeraf drukken opgeleverd. De politie maakt intensief jacht op de schutter. Het is niet bekend wat het motief voor de schietpartijen was. Een 24-jarige en 26-jarige mi litair overleden donderdag door een schietpartij op straat in de stad Montauban. Volgens de auto riteiten reed de schutter op een scooter. Zondag werd in Toulouse een 30-jarige militair van de para chutisteneenheid doodgeschoten door een schutter op een motor. ralen moesten door de knieën voor Merkels machtsspel. Op 17 februari gaf Wulff zijn ambt op na berichten over foute vrien den, het aannemen van gunsten en het laten betalen van rekenin gen. Merkel, die steeds achter haar partijgenoot was blijven staan, zag het hopeloze van de situatie in. Ze liet haar partijgenoot vallen. Bij de zoektocht naar een geschik te opvolger schaarde de FDP zich achter Gauck, opnieuw de kandi daat van de oppositie. Knarsetan dend ging Merkel door de knieën. De formeel partijloze Gauck wordt de komende vijfjaar president. Een functie met weinig macht, die wel de morele kompas van de na tie moet zijn. Van Gauck wordt veel verwacht. Gauck was predi kant in de DDR, maakte zich druk over mensenrechten en vrijheid. Hij is populair, intelligent, heeft charisma en is een begenadigd spreker.Gaucks succes zal ten koste gaan van Merkel. Zij heeft een saai, ouderwets imago. Chagrijnig, niet flexibel. Ze zal zich moeten schikken. Want zich afzetten te gen Gauck zal haar zeker stemmen kosten voor de parlementsverkie zingen in 2013. WASHINGTON - Acteur/regisseur Ge orge Clooney is gisteren, samen met enkele congresleden, aangehou den bij een demonstratie voor de ambassade van Sudan in Washing ton. Ze eisten het einde van het Su danese offensief in de provincie Zuid-Kordofan. foto Cliff Owen/AP zie onze website:buitenland George Clooney en andere activisten afgevoerd na arrestaties Inbegrepen 7x overnachting met ontbijtbuffet dagelijks lunchpakket (indien gewenst) dagelijks koffie/thee met lekkernij (15-16 uur) dagelijks driegangen-keuzemenu met saladebuffet 1 x per week special'rteitenavond dagelijks drankjes (softdrinks, vruchten sap, koffie, thee en water, 10-22 uur) dagelijks bier en rode wijn bij avondeten dagelijks gebruik wellnesscentrum begeleide wandelingen (via WV) Prijzen 13/05-14/07 295 15/07-18/08 345 19/08-25/08 315 26/08-14/10 295 Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener UrA of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10.- per gesprek) met zoek boekcode 20302 Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer) Kinderen 0 t/m 10 jaan gratis Kinderen 11 t/m 14 jaar. 50% korting Kinderen 15 jaar en ouder 20% korting Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten en kosten calamiteitenfonds. nti 6c-n+ v daar al 'nS xpwcc-sf? A P h 3 T O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8