61 binnenland Verloskundige verwijst vaker en vroeger door LOITimel ZWljgt langer 'Cyberaanval op NU.nl vanuit Rusland' TURKIJE-DE-LUXE EDF ziet af vai gasopslag in Pieterburen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 mm De aankomst op het Belgische militaire vliegveld Meisbroek van de stoffelij ke overschotten van de slachtoffers. foto AP maakten. De volgende ochtend zou hun zus terugkeren van de ski-trip met haar klas. Maar nu hangt het werkje tussen alle ande re tekeningen, bloemen, kaarsen en knuffelberen. Na afloop van de minuut stilte en het beieren van de rouwklokken lopen veel mensen nog even de kerk in. Misschien om daar in die serene rust, weg van alle camera's, na te denken over de vraag hoe het nu verder moet met Kolonie. Op verzoek van ouders van de slachtoffers, komt er komende woensdag in Lommél nog een ge zamenlijke herdenkingsplechtig heid. Die vindt plaats in de Soeve rein Arena, waar plek is voor vijf- «MwagaaraaaBSBir u nniwi 11111——w—a INCLUSIEF tot zesduizend mensen. De Bel gische koninklijke familie zal daar bij aanwezig zijn. Namens Neder land komt waarschijnlijk premier Rutte. Volgens hem zijn België en Nederland één in dit verdriet: „Er zijn geen Belgische en Nederland se slachtoffers, er zijn slachtof fers", zei hij gisteren. Alle lichamen van de omgekomen slachtoffers zijn gisteren teruggeko men in België. Vijf gewonde Lom- melse slachtoffers werden gisteren naar ziekenhuizen in België ge bracht. zie onze website:binnenland Burgemeester van Lommei over herdenking woensdag zaterdag 17 maart 2012 Dag van rouw in België voor slachtoffers busramp DEN HAAG - Verloskundigen zijn de afgelopen jaren vaker en vroe ger in de zwangerschap gaan door verwijzen naar de gynaecoloog. In dezelfde periode dat gynaecologen meer zwangerschappen en beval lingen zijn gaan begeleiden, is de babysterfte in Nederland drastisch gedaald. Dat blijkt uit een analyse door de ze krant van de Jaarboeken van de Perinatale Registratie Nederland. Van alle zwangeren die hun con troles beginnen bij de verloskundi ge (ongeveer driekwart van het to taal) wordt in 2004 nog maar 32 procent doorverwezen tijdens de zwangerschap. Anno 2008 is dit 43 procent: een stijging van 32 pro cent. De groep die tijdens de bevalling met spoed moet worden overge dragen daalt in dezelfde periode. Het jaar 2008 vormt een uitzonde ring, maar in dat jaar beginnen ook bovengemiddeld veel vrou wen bij de verloskundige: 84 pro cent. Uiteindelijk blijft vier op de KtWBSBSNnSUSRKnBKSBHBSBBBSflRHHnKHBRU DELFT - De cyberaanval op nieuws- website NU.nl afgelopen woens dag, was hoogstwaarschijnlijk een gerichte aanval vanuit Rusland. Een woordvoerder van beveili gingsbedrijf Fox-IT bevestigde gis teravond dat dit uit een analyse is gebleken. NU.nl adviseerde donderdag be zoekers die de website woensdag tussen 11.30 uur en 12.30 uur be zochten, hun computer te controle ren op virussen. Omdat de inlog van NU.nl in verkeerde handen was geraakt, werd er schadelijke software verspreid. „In principe is er alleen een ver hoogd risico voor gebruikers met verouderde versies van Internet Ex plorer, Flash Player en Adobe Rea der", schreef de site toen. Volgens tien vrouwen van begin tot eind bij de verloskundige, de meerder heid is doorverwezen. In 2004 bleef nog de helft het hele traject bij de verloskundige. Doorverwijzen tijdens de beval ling wordt geassocieerd met hoge re babysterfte. Tussen 2001 en 2008 daalde de babysterfte tijdens en kort na de geboorte met 23 pro cent. In dezelfde periode bevielen 10 procent minder vrouwen thuis. Gynaecologenvereniging NVOG noemt de verschuivingen van ver loskundige naar gynaecoloog 'een interessante trend'. „Ja, de sterfte is gedaald, maar nog steeds overlijden er onnodig ba by's", reageert woordvoerder en hoogleraar Gynaecologie Guid Oei. „We hopen dat bij iedereen het urgentiebesef blijft bestaan om de sterfte verder te verlagen. Dan zijn dit zeker trends om daarbij te betrekken." De vereniging van verloskundigen KNOV laat weten geen reactie te kunnen geven. NU.nl' kunnen Windowsgebrui- kers voor het scannen op het virus gratis software van AVG gebrui ken. Voor Mac-gebruikers wordt ClamXav aangeraden. Wanneer ook gebruikgemaakt is van internetbankieren, is het ver standig om de veiligheidscheck van Nederlandse banken uit te voe ren, zo staat op de site. Het Nationaal Cyber Security Cen trum (NCSC) kaartte de zaak ook aan op de eigen site Waarschu wingsdienst (www.waarschu- wingsdienst.nl). Dat was nodig omdat mogelijk veel computerge bruikers in aanraking ermee zijn gekomen, zeker woensdag toen er veel vraag was naar nieuws over het busongeluk in Zwitserland. België rouwde gisteren een minuut voor de slachtoffer tjes van het busongeval. Vooral in het getroffen gehucht Lommei-Kolonie overheerste de stilte. door Petra Bies Het is even voor elven in de ochtend. De vlaggen voor het plein bij basis school 't Stekse naast de kerk in Lommel-Kolonie han gen, net als de meeste vlaggen in België en Nederland, halfstok. Op het plein zelf overheerst afgezien van het geroezemoes van de vele aanwezige journalisten dan al de stilte. Ook al duurt het nog tien minuten voordat België officieel een minuut stil is ter nagedachte nis van de 28 slachtoffers van het busongeluk in Zwitersland. Alsof de mensen in Lommel-Kolonie even niet meer weten wat ze moe ten zeggen. Simpelweg met stom heid geslagen door wat de gemeen schap deze week is overkomen. Al leen uit de school klinken kinder stemmen, maar om elf uur ver stommen ook die. Enkele tientallen mensen zijn 's ochtends naar het plein gekomen bij de kerk en de school die een he le schoolklas verloor, om daar sa men de slachtoffers te gedenken. Er zijn weinig tranen. Mensen leg gen hun bloemen neer, nemen wat afstand en staren vervolgens in gedachten verzonken naar de ge denkplaats die de afgelopen dagen bij de schoolpoort is ontstaan. Ook familieleden van slachtoffers staan op het plein. De oma en het zusje van de 12-jarige Jennifer bij voorbeeld. Voor haar hangt een te kening aan het hek. 'Welkom thuis Jennifer' staat er in kleurige letters op geschreven. Een vlinder, bloemetjes en hartjes fleuren de woorden op. Het moet de teke ning zijn die de twee jongere zus jes van Jennifer dinsdag voor haar 8- t/m 22-daagse zonvakanties Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserver/ngskosten en Caiamiteitenfonds. PARIJS - Het Franse energieconcern EDF stopt met zijn onderzoek naar de haalbaarheid van onder grondse gasopslag in Pieterburen. De omstreden proefboringen die het daarvoor wilde uitvoeren, gaan dan ook niet door. Dat meld de het bedrijf gisteren. EDF wilde de mogelijkheid onder zoeken om een gasvoorraad op te slaan in ondergrondse zoutkoepels die ontstaan bij zoutwinning. De proefboringen waren bedoeld om na te gaan of de zoutlaag in de grond onder de noord-Groningse plaats geschikt is voor zo'n onder grondse opslagplaats. Het ministerie van Economische Zaken gaf EDF in 2010 een vergun ning voor de proefboringen. De ge meente De Marne, waar Pieterbu ren onder valt, en de bewoners van het dorp verzetten zich daar echter fel tegen. Ultra all inclusive topklasse hotels! Hotel Rixos Tekirova***** - Kemer 8 dgn v.a. 479 super-de-luxe resort, prachtig gelegen tussen de pijnbomen voortreffelijke keuken! beschikt o.a. over 4 a la carte restaurants, een uitgebreid spa- en wellnesscenter en een aqu3park met 4 waterglijbanen I Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 31 mrt. t/m 31 okt. I Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 3 personen Zie www.kras.nl/72110 Hotel Rixos Lares***** - Antalya 8 dgn v.a. 549 luxe en moderne uitstraling, in 2009 volledig gemoderniseerd1 direct aan het privé-strand, in de populaire wijk Lara beschikt o.a. over 3 a la carte restaurants, een prachtig aangelegde tuin en een uitgebreid entertainmentprogramma Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 20 mrt. t/m 31 okt Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 3 personen Zie www.kras.nl/72055 f/ vliegreis f/ luchthavenbelasting transfers f-/ Ned. sprekende reisleiding f/ verblijf in een 5-sterren hotel ultra all inclusive Hotel Rixos Premium***** - Belek 8 dgn v.a. 629 zeer ruim opgezet, gelegen in een bosrijke omgeving temidden van diverse golfbanen en direct aan het privé-strand op Zoover beoordeeld met een 9.0! beschikt o.a. over een eigen winkelstraat en een dolfinarium Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 7 apr. t/m 31 okt. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 3 personen Zie www.kras.nl/72842

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6