€49," 5 weekendcompanv' 'Controle van dijken schiet tekort' 'Georganiseerde overheid' pest georganiseerde misdaad weg Ruim twee Jaar cel in zaak Mandy Pijnenburg Hero Brinkman (PW) hekelt Polenmeldpunt Ijsje van vijftig 3 dagen Winterberg incl. vele extra s! www.weekendcompany.nl zaterdag 17 maart 2012 SCHEVENINCEN - De Raket, het waterijsje van Ola met de smaken framboos, sinaasappel en ananas, viert dit jaar het vijftigjarig jubi leum. Zo'n 35 miljoen worden er jaarlijks van verkocht. Daarmee is meest verkochte foto Robin Utrecht/ANP DEN HAAG - Dijken in Nederland zijn hard toe aan strengere contro le. Het waterveiligheidsbeleid is sterk verouderd terwijl de gevol gen van een overstroming juist gro ter zijn geworden. Grote zee- en rivierdijken die be schermen tegen overstromingen moeten daarom veel uitgebreider op hun veiligheid worden onder zocht. Dat schrijft de Adviescommissie Water in een advies aan staatsse cretaris Joop Atsma (CDA). Vol gens de commissie is het huidig veiligheidsbeleid nog gebaseerd op inzichten uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. Sindsdien zijn de omstandigheden sterk veranderd, concludeert de commissie. Meer mensen wonen in gebieden die potentieel kunnen overstro men. Ook beschermen dijken en duinen een 'aanzienlijk grotere economische waarde' dan vroeger. Het adviesrapport waarschuwt dat de waterveiligheid in verschillende regio's, waaronder regio's in Zuid-Holland en het rivierenge bied, niet veilig genoeg is. De commissie adviseert daarom om nieuwe veiligheidsnormen in te stellen voor de dijken. Op dit moment wordt alleen gekeken of een dijk veilig genoeg is bij een ho ge waterstand. Maar dijken kun nen ook door andere omstandighe den breken, bijvoorbeeld doordat water door de dijk sijpelt, zoals af gelopen winter langs het Eemska- naal, waardoor een overstroming dreigde voor bewoners van het dorp Woltersum. De adviescommissie pleit dat in de toekomst dijken ook gecontroleerd worden op deze andere factoren die mogelijk tot een ernstige over stroming kunnen leiden. ALKMAAR - De overheid zet 'geor ganiseerd pesten' in als nieuwe me thode om een eind te maken aan seksuele uitbuiting en mensenhan del. Deze aanpak is ontwikkeld in Alkmaar, in opdracht van het mi nisterie van Justitie. De volgende stap is een landelijke uitrol. Onder meer de vier grote steden tonen in teresse in het Alkmaarse model. De politie, de gemeente en het openbaar ministerie werken sinds 2009 samen in dit proefoffensief. De focus lag op de aanpak van sek suele uitbuiting in de hoerenbuurt van Alkmaar aan de Achterdam. „We hebben tegenover de georga niseerde misdaad de georgani seerde overheid gezet", aldus bur gemeester Piet Bruinooge, lid van de landelijke taskforce mensenhan del. „Daarbij zoeken we de gren zen op." Onno Kas, hoofd vreem delingenpolitie Noord-Holland Noord: „We hanteren een barrière model. Iedereen die uitbuiting faci- liteert, maar tegen wie we straf rechtelijk niets kunnen, maken we het leven zuur." De methode staat en valt met de samenwerking met instanties als woningbouwcorporaties en de Ka mer van Koophandel. Als iemand mogelijk onraad ruikt, wordt dat gemeld en begint een onderzoek, vaak gevolgd door iemand hinder DEN BOSCH - Met een straf voor drugssmokkel vanuit Mexico in 2005 is voorlopig een eind geko men aan de zaak rond Mandy Pij nenburg. De 26-jarige Dennis P., die werd vrijgesproken van loverboypraktij ken, kreeg vrijdag van het hof in Den Bosch een celstraf van 26 maanden voor smokkel van vijf tien kilo cocaïne. Delano, de broer van Dennis, dwong in juli 2006 de toen 18-jari- ge Pijnenburg in de Dominicaanse Republiek twintig kilo cocaïne te smokkelen in haar koffer. Zij werd gesnapt en ging daar voor vijf jaar achter de tralies. Vorig jaar kwam Pijnenburg vrij en werd ze op Schiphol door haar familie ontvan gen. Dennis werd in Nederland vrijge sproken van medeplichtigheid. De lano kreeg drie jaar. Dennis P. stond samen met zijn broer Rafaël en een vriendin nu nog terecht voor een drugstrans port vanuit Mexico. Alleen Dennis werd destijds ver dacht van het aanzetten van Pij nenburg tot prostitutie. De laatste twee kregen gisteren straffen van 26 en 21 maanden. Delano werd in oktober 2009 vrij gesproken van het aanzetten tot prostitutie, samen met medever dachten Jimmy van D. en Iwan G. Wel kregen zij straffen van respec tievelijk drie jaar, drie jaar en 28 maanden voor het mislukte drug stransport vanuit de Dominicaan se Republiek. Uiteindelijk is niemand in dit pro ces veroordeeld voor loverboyprak tijken. Pijnenburg beschuldigde de mannen daar van. De Tilburgse kwam in augustus vrij en kondigde aan voorlichting te geven aan meisjes om ze te be schermen tegen loverboys. HILVERSUM - Het tv-programma EenVandaag heeft gisteravond een e-mail naar buiten gebracht waar in PW-Tweede Kamerlid^ Hero Brinkman kritiek uit op de manier waarop zijn fractie is omgegaan met de presentatie van het meld punt voor klachten over Midden- en Oost-Europese mensen in Ne derland. Brinkman stelt daarin dat het be langrijk is dat de problemen en overlast aan de orde worden ge steld. Maar volgens hem zijn er fouten gemaakt die voorkomen hadden kunnen worden door het plan en de opzet eerst in de fractie te bespreken. „De hele uitvoering kwam mij nogal rauw op mijn dak", aldus de e-mail. Brinkman vindt dat met het meld punt mensen over één kam wor den geschoren, terwijl 'de goede Pool' volgens hem ook last heeft van de beeldvorming die zijn 'aso ciale dronken landgenoot veroor zaakt'. Verder vindt hij het onte recht dat bij het meldpunt verdrin ging op de arbeidsmarkt op een hoop wordt gegooid met criminali teit door Midden- en Oost-Europe anen. „Een meldpunt, waar beide proble men gemeld kunnen worden, bete kent dan ook vervuiling van de dis cussie vanaf de start." Brinkman was gisteravond niet bereikbaar voor commentaar. Afgelopen week nam het Euro pees Parlement een resolutie aan waarin het Polenmeldpunt van de PW scherp wordt veroordeeld. Het meldpunt voor overlastgeven de Midden- en Oost-Europeanen, zoals de website officieel heet, druist volgens deze tekst in tegen 'alle fundamentele Europese waar den'. VaAxudtiz 17 meutrt. aoia lijk op de huid zitten. Dat kan be ginnen bij het signaleren van een 18-jarige vrouw die uit een dure au to met Oost-Europees kenteken stapt en onder 'begeleiding' van mannen zich inschrijft bij de Ka mer van Koophandel. Officier van justitie Erik Visser: „Door uitbuiters te ontmoedigen, kun je bereiken dat ze stoppen." Zo kreeg een man die ruimtes ver huurde voor prostitutie bezoek van de politie over zijn betrokken heid bij mensenhandel, van de ge meente over voorschriften waar aan hij zich niet hield en zat de be lastingdienst hem op de huid. „Een jaar later was hij vertrokken." overnachtingen x ontbijtbuffet 2 x ontbijtbuffet Gratis Winterberg Card Plus Met entree vele attracties (va. 1 mei) Verblijf tot 30 juni 2012 Korting 37% Das Walahaus Hotel Winterberg pp. ma/vr 09.00 - 21.00 uur za 10.00 uur -16.00 uur zo 12.00 -16.00 ui Prijs o:b.y:2-persoonsbezeltlng en excl. reservertngskoslen 12.50 per boeking. Let op! Alleen op 17 maart tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5