Meer actievoerder dan bestuurder 'W to©s (ES DAGkortingen 41 binnenland Sauerland Moeder liet vrienden haar dochter (13) misbruiken Recherche pakt terreurverdachte Wapenstok deugt niet 0Ö1 lubheum knallers Wellness 0 ""*200,- REIZEN zaterdag 17 maart 2012 DEVENTER/TWELLO De politie heeft twee mannen uit Deventer (18 en 34) en een man uit Twello (32) aangehouden voor sek sueel misbruik van twee 13-jarige meisjes. De 36-jarige moeder van één van de slachtoffers wordt er van verdacht dat ze daarvoor de ge legenheid heeft geboden. Zij had in de periode van het misbruik een re- DEN HAAG Geen etenswaren uit Egypte en Libië Reizigers mogen geen etenswaren of natuurproducten uit Egypte en Libië mee naar huis nemen. Die op roep deed staatssecretaris Henk Bleker gisteren omdat er in die lan den een uitbraak is van de besmet- telijkedierziekte mond-en-klauw- zeer. Bleker wil voorkomen dat de dierziekte naar ons land komt. latie met de 34-jarige verdachte. Haar dochter is zwanger geraakt. Het tweede meisje dat is mis bruikt, komt uit ^en ander gezin. Beide meisjes zijn uit huis ge plaatst en onder toezicht van een voogd gesteld. Onder leiding van het OM deed de politie een halfjaar onderzoek naar de zaak. AMSTERDAM 'Boete als peuters niet naar voorschool gaan' Ouders die hun peuter met een taalachterstand niet naar de voor school brengen, moeten een boete kunnen krijgen. Dat vindt de Am sterdamse wethouder Lodewijk As- scher, zo schrijft hij in een brief aan de gemeenteraad. Hij wil met het Rijk gaan overleggen over de ruimte voor een proef hiermee. Nieuwe PvdA-leider Diederik Samsom richt pijlen vooral op Rutte De nieuwe PvdA-leider Die derik Samsom torst voorlo pig de erfenis van twee jaar onmachtige oppositie met zich mee. De eerste 'draai' lijkt al gemaakt. door Laurens Kok en Lianne Sleutjes T T s 'e moeten van on ze fouten leren", weet Diederik Samsom. „Nu gaan we oppositie voeren", zei hij kort nadat zijn uitverkiezing tot partijleider door leden bekend werd. Het is een impliciet verwijt aan zijn voorganger Job Cohen, die na twee jaar concludeerde dat zijn manier van oppositievoeren 'niet effectief bleek en de hand doek in de ring gooide. Samsom gaat uit een ander vaatje tappen. Hij is geen carrièrebestuur der zoals Cohen, maar heeft; een verleden als actievoerder bij Green peace. En dus wordt de PvdA on der zijn leiding offensiever en acti- vistischer, belooft hij. Volgens Samsom is het vooral zaak dat de PvdA 'heldere keuzes' maakt. Maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. De nieuwe PvdA-leider begint niet met een schone lei; hij zal ook in de toe komst pal moeten staan voor be sluiten die de fraaie onder Cohen heeft genomen. Dan gaat het niet niet zozeer over de steun aan het kabinetsvoorstel om de AOW-leef- tijd te verhogen, maar vooral over de steun voor het Europese beleid van premier Mark Rutte. Afgelopen week maakte de PvdA een tamelijk onnavolgbare bewe ging door te dreigen niet langer voor het nieuwe Europese begro tingsverdrag te stemmen, als het kabinet vasthoudt aan de maxima le tekortnorm van drie procent van het bruto binnenlands pro duct. Dit terwijl de PvdA-fractie eerder steeds steun aan het ver- Diederik Samsom foto EPA drag toe zegde. Het nieuwe voor-wat-hoort-wat-standpunt kwam uit de koker van financieel woordvoerder Ronald Plasterk, te vens tegenstrever van Samsom in de race om het politieke leider schap. Samsom leek zich eerder achter dit standpunt te scharen, maar zet te gisteren enkele minuten na zijn uitverkiezing al de terugtocht in. De PvdA blijft volgens hem achter het begrotingsverdrag staan, als het kabinet-Rutte maar niet alleen maar bot gaat bezuinigen en geen perspectief biedt op groei. Het 'nee, mits' werd opeens een 'ja, tenzij'. De politieke concurrentie zal niet aarzelen deze beweging te kwalificeren als 'draai', een verwijt dat de PvdA in het verleden vaker kreeg. Voor Samsom wordt het een hele toer die beeldvorming bij te stellen. Aan zijn retorische ga ven zal het niet liggen: het was op vallend te zien hoe gemakkelijk Samsom gisteren de media te woord stond. Anders dan Cohen richt Samsom zijn oppositiepijlen volledig op premier Mark Rutte. „Hij is mijn voornaamste tegenstander. Hij leidt de regering, niet Geert Wil- ders." In de voorgaande periode Diederik Samsom O) Diederik Maarten Samsom, gebo ren in 1971 in Groningen, studeer de kernfysica aan de Technische Universiteit in Delft Al tijdens zijn studie was Samsom actief voor milieuorganisatie Greenpeace. Bij die organisatie werd hij later teamhoofd en cam pagneleider. In 2003 kwam hij namens de PvdA in de Tweede Kamer. Hij werd er onder meer woordvoerder milieu- en energiebeleid. Nu beheert hij de portefeuille asielbeleid. 0 In 2008 deed hij een gooi naar het fractievoorzitterschap, na het af treden van Jacques Tichelaar. Hij verloor toen van Mariëtte Hamer. had zijn voorganger Job Cohen vooral last van de karikatuur de die PW-leider van hem maakte. Door zijn verleden bij Greenpeace wordt Samsom soms nog steeds weggezet als linkse schreeuwer. Zijn praktische, coöperatieve en enthousiaste opstelling levert hem in de Tweede Kamer echter vaak bewondering op en steun. Vorig jaar sloeg Samsom met regerings partij CDA de handen ineen voor een nationaal energieplan, waarbij alle energie in Nederland in 2050 volledig duurzaam moet worden opgewekt. Het plan werd omarmd door een meerderheid. Binnen de PvdA geldt hij al jaren als een belofte. Dat Samsom be schouwd wordt als een lid van de linkervleugel van de partij kan in zijn voordeel werken, nu de PvdA aan het 'herbronnen' is. Samsom wierp zich gisteren meer maals nadrukkelijk op als 'opposi tieleider'. In Den Haag geldt dat die eretitel niet automatisch de lei der van de grootste oppositiefrac tie toevalt. Ook al relativeert Samsom terecht de waarde van peilingen, de slag met voornaam ste concurrent SP-leider Emile Roemer heeft hij nog lang niet ge wonnen. PAUL KUSTERS BIEBERIK SAMSOM HEBBEN ZE BIJ BE PVBA WILBERs' BEBRUFSPOEBEL TOCH VERVANSEN VOOR- HET IS SAMSOMMM HENK. ZWOLLE - De huidige wapenstok van de politie wordt door agenten vaak niet gebruikt, omdat deze te weinig effect heeft. Dat bleek giste ren in Zwolle tijdens de start van een proef met het gebruik van lan gere wapenstokken. De huidige stok blijkt te licht en er kan onvol doende afstand mee gehouden wor den. Omdat dit wapen de aanvaller vaak niet weet te stuiten, grijpen agenten sneller naar hun pepper- spray. Dat de stok niet voldoet, is binnen de politie al jaren duidelijk. De nieuwe, uitschuifbare stok is 11 centimeter langer, zwaarder en komt harder aan. Volgens trainer Sjoerd van der Veur blijkt dat bij ge bruik van de nieuwe stok, het ver zet veel eerder ophoudt. 90 dagen lang, élke dag een aanbieding, slechts 24 uur te boeken! Alléén VANDAAG 17/3 te boeken!!! 3 dgn, incl. ontbijt, 2x diner, lx massage en lx dag-entree wellness Zie: www.kras.nl/52016 Let op: MORGEN 18/3 te boeken!!! Zeecruise - NCI Norwegian Sun Nergens voordeliger! Van Amerika naar Amsterdam Zie: www.kras.nl/32617 Meld u aan voor onze Nieuwsbrief voor alle Jubileum-knallers! AMSTERDAM - De Nationale Re cherche heeft afgelopen week in Amsterdam-Oost een 20-jarige man aangehouden, die wordt ver dacht van betrokkenheid bij terro risme. Bij doorzoeking van de wo ning werden een ontstekingslont van 10 meter gevonden, evenals een kilo aluminiumpoeder en een groot aantal dvd's met jihadistisch materiaal. Alles is in beslag geno men. Het OM zegt dat de man op internet naar handleidingen zocht om zelf explosieven te maken. Download nu de Oad Vakantiecheque op oad.ni en profiteer van dag- kortingen die kunnen oplopen tot wel 50,-,€ 100,- of zelfs 200,-! Elke dag vind je op oad.nl nieuwe aanbiedingen waarop je de cheque kunt 0 inleveren. Ga dus snel naar oad.nl of jouw reisbureau. Ook vandaag weer op oad.nl of bij jouw ANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4