sport 135 zaterdag 17 maart 2012 minder. „Ik slaap twee, drie keer per week hier in Velsen, omdat ik niet iedere dag in de auto wil zit ten. Mijn vriendin en mijn zoon tje Jan junior zijn dan in Eindho ven. Ik vind het iedere keer weer moeilijk om weg te gaan bij die kleine. Wat dichter bij huis wer ken zou makkelijker zijn. Ik heb het in deze omgeving en bij deze mensen wel naar mijn zin. Maar als trainer moet je het gevoel heb ben dat je met je ploeg op de goe de koers zit. Je wilt iets neerzet ten, maar op dit moment kan dat niet echt bij Telstar." Het is allemaal veel te wisselvallig, heeft Poortvliet ervaren. Tel star staat vijftiende in de Jupiler League en heeft eigen lijk niets meer te winnen of te ver liezen, omdat er geen degradant hoeft te worden aangewezen. Aan het begin van dit seizoen zat de trainer af en toe te smullen, zoals hij het zelf zegt. „We speelden echt goed, maar van die vier wed strijden wonnen we er ook maar twee. Daarna viel een aantal spe lers weg door blessures. Als je weet dat ik eigenlijk maar zestien, nee veertien gelijkwaardige spe lers heb dan weet je denk ik ge noeg. Die moeten allemaal fit zijn willen wij een rol van betekenis kunnen spelen." Individueel loopt er genoeg kwali teit bij Telstar, zegt Poortvliet. „Maar samen is het heel moeilijk. Wij hebben veel te veel voetbal lers. Je moet eigenlijk drie alles- kunners hebben in je elftal, wij hebben er maar één. We missen jongens die het heft in handen kunnen nemen. Het middenveld is het hart van je team. Als het daar draait, kunnen wij van ieder een winnen. Zeker tien wedstrij den die we verloren, hadden we gezien de kansen gewoon moeten winnen. Maar je moet die mo menten wel pakken. Dat doen wij niet. Zelfs als we goed spelen zijn we niet eens zeker van een over winning." Het duel van een week eerder te gen Go Ahead Eagles (0-2) komt ter sprake. Poortvliet schudt veel zeggend met zijn hoofd. „Het was niet om aan te gluren. We had den geen poot om op te staan, het was verschrikkelijk. Ik zat op de bank en dacht: Waar zit ik naar te kijken joh? Voor mij zijn zulke wedstrijden heel moeilijk te verteren. De ene keer word ik boos, de andere keer probeer ik het in hulp richting de spelers te zoeken. Iedere week boos worden heeft helemaal geen zin. Daar heb je niets aan." Hij is toe aan een nieuwe uitda ging, een andere omgeving. FC Eindhoven? FC Den Bosch? Er verschijnt een voorzichtige grijns. „Er zijn wel wat contacten. Maar ik ben niet iemand die gaat lob byen. Je hebt trainers die overal op de tribune gaan zitten om zich zelf te promoten. Ik weet ook wel dat het in de voetballerij lobbyen, lobbyen, lobbyen is. Maar zo zit ik niet in elkaar. Ik vind het ook heel moeilijk om mezelf te verko pen. Ik ga naar een wedstrijd om voetbal te kijken. Niet om handen te schudden en te zeggen: denk ook eens aan mij. Voor een baan in de voetballerij zitten veel ka pers op de kust, overal worden tientallen trainers aangeboden. Je moet geluk hebben dat je er net tussen valt, omdat ze in je gelo ven." Roda JC is ook nog op zoek naar een trainer. Zou hij daar aan de slag willen? „Op dat niveau heb ik nooit een kans gehad. Ik heb voor al in de marge gewerkt. Dat is al tijd vrij goed gegaan, daar klaag ik niet over. Ik ben er ook van over tuigd dat ik op alle niveaus kan trainen. Het gaat er alleen om dat je die kans moet krijgen. Roda JC gaf Harm van Veldhoven een paar jaar geleden zo'n kans en daar werden door veel mensen vraagte kens bij gezet. Kijk eens wat ze er voor terug hebben gekregen. Nu vindt iedereen het jammer dat hij vertrekt." Bij PSV, nog altijd zijn club, was het afgelopen week bijzonder onrustig. Fred Rutten werd ontsla gen, Phillip Cocu en Ernest Faber maken het seizoen af Poortvliet: „Het water staat de mensen bij PSV aan de lippen, omdat ze heb ben geïnvesteerd in een kam pioenschap en dus deelname aan de Champions League. Fred Rut ten heeft in mijn ogen veel goede dingen gedaan. Nu zat het tegen en was er geen geloof meer dat het nog goed zou komen. En ver geet niet dat het publiek zich ook tegen Rutten keerde. Dan maakt het niet uit wat je doet, alles is ver keerd." Op de vraag of het logisch is dat Rutten is ontslagen bij PSV kan Poortvliet geen eensluidend ant woord geven. „Ja en nee. Ik snap dat het moeilijk werd om hem te handhaven. Nu heeft de club met Cocu en Faber voor herkenbaar heid gekozen. Dat vind ik wel een logische en goede stap. Onder de huidige omstandigheden was het de beste stap, omdat je nog maar negen wedstrijden hebt. En dan zeg ik niet dat ik het ermee eens ben dat ze Rutten hebben ontsla gen. Maar misschien was er wel geen werkbare situatie meer. Dat weet ik dus niet." Hij gaat af en toe wel eens kijken bij zijn voormalige werkgever. Maar eigenlijk komt het er te wei nig van. „Op zaterdagavond ben ik vaak bij mijn gezin. Als ik hier in Velsen ben, ga ik wel eens naar Ajax kijken. De wedstrijden in de Champions League en Europa League heb ik allemaal gezien. Dan ben ik toeschouwer, maar ik kijk ook naar wie wat doet. Hoe bewegen ze? Waar zetten ze druk? Hoe staan de verdedigers? Ik geniet dan van het voetbal." Om de volgende ochtend weer in een andere wereld te stappen. Die van Telstar, een kleine, warme ver eniging, waar de resultaten tegen vallen. De trainer die zelf als spe ler nooit verzaakte, heeft nog al tijd moeite met verliezen. Zeker als het onnodig is. „Het heeft vaak vooral met menta liteit te maken. Met willen overle ven. Weet je wat je hier vaak ziet bij spelers? Dat ze zoiets uitstra len van: 'Als ik het maar goed ge daan heb'. Individualisten, maar geen teamspelers. Na een neder laag ligt het aan iedereen, maar niet aan hen." Hij pakt een servet en veegt wat resten van een broodje tonijn weg. In het spelershome wordt het steeds drukker en luidruchti ger. Jan Poortvliet buigt een beet je over de tafel heen en komt dan met een ontboezeming. „FC Ant werp... D'n FC, dat is nog altijd mijn droom. Een prachtige club! Het loopt daar volgens mij voor geen meter. Potverdorie, wat zou ik daar graag willen werken. Ik heb er als voetballer genoten en die achterban van toen is er nu nog steeds. Als je het daar op de rails krijgt, werk je bij de mooiste club die er is. En het is nog lekker dicht bij huis ook." Jan Poortvliet: „Ik ben ervan overtuigd dat ik op alle niveaus kan trainen." foto Ronald Bonestroo/Orange Pictures ROTTERDAM Tennissers Flohil en De Ruiter winnen Milou Flohil heeft de tweede ron de bereikt bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Rotter dam. De Oostkapelse won in het meisjesenkelspel tot en met acht tien jaar met 6-3 7-5 van Lizette Blankers. Minder succes was er voor Esmee Vleugel. De Wemel- dingse verloor met 3-6 1-6 van Julie Cremers. Bij de jongens tot en met twaalf jaar was de Vlissinger Dylan de Ruiter in zijn eerste-rondepartij met 6-4 7-5 te sterk voor Martijn Kerssens. ERMELO Jessica Nijpjes achtste op NK De Middelburgse dressuuramazo- ne Jessica Nijpjes is gisteren tij dens het NK indoor in Ermelo acht ste geworden in de klasse ZZ-Zwaar. Met de tienjarige Vigo scoorde ze 62,29 procent in de proef en 68,92 procent in de kür. „Het was een mooie afsluiting met Vigo in deze klasse", reageerde Nijpjes. „Ik stap nu over naar de Prix St. Georges." Thamar Zweis tra, Jeanine Nieuwenhuis en Hans-Peter Minderhoud komen vandaag en morgen in actie. VLISSINGEN Eerste clubcross bij MSV de Uitlaat De motorsportvereniging de Uit laat houdt vandaag de eerste club cross van het seizoen. De wedstrij den worden op het circuit aan de Engelandweg in Vlissingen-Oost gehouden. Deelnemers kunnen inschrijven vanaf 9.00 uur. De trainingen be ginnen om 10.00 uur. De eerste klasse gaat om 12.15 uur van start. De wedstrijden duren de gehele middag. Nadere informatie kan verkregen worden bij MSV de Uitlaat, www.msvdeuitlaat.nl. HEINKENSZAND Weyer is de sterkste in Stal Vermue Christianne Weyer toonde zich gis teren in Stal Vermue in Heinkens- zand met de vosmerrie Absolutely de beste in L. De amazone uit 's-Heer Arendskerke behaalde met de Grobaldi-dochter 64 procent. An neke Delzenne eiste met de merrie Chanel het overall klassement voor zich op. De amazone uit Yerseke stuurde de Living Legend-dochter in B met 67,66 procent naar het oranje erelint op. Merieke Kleinjan stuurde de Einstein-afstammeling Orviel naar de tweede stek. GOES SSV'65 kiest voor een trainersduo Leendert Geelhoed en Peter Groe- newegen zijn tot het einde van het voetbalseizoen de nieuwe trainers van SSV'65 uit Goes. De tweedeklasser stuurde donder dag trainer Alexander van Keulen de laan uit. De chemie tussen hem en de selectie was weg. Geelhoed was eerder al hoofdtrai ner van SSV'65. Groenewegen was tot en met donderdag trainer van het tweede elftal. Die functie wordt overgenomen door Ronnie Hillebrand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35