Italianen snakken naar nieuwe held 321 >ort Bloedvorm Van Gerner daagt KNGU voor rechter 14 Wiï&mÊÈki: t Pi PM 19e Internationale Rabobank Zwinstedenloop zaterdag 17 maart 2012 T ohnny Hoogerland kreeg in j Ronde van Murria al de bevesti- ging dat het met zijn vorm wel snor zat. Die goede lijn zette de renner uit Langeweegje door in Tirreno-Adriatico. Een vijfde plek in het eindklassement werd zijn deel. Bovendien reed hij zonder problemen mee met de beste klim mers. Toch had er zijns inziens iets meer ingezeten. „In de afslui tende tijdrit ging het aardig. Maar voor m'n gevoel had het beter ge moeten", vertelt Hoogerland. Hij mikte op de tijd van zijn ploeg genoot Wout Poels, winnaar van het jongerenklassement in Tirre no-Adriatico. „We waren de hele week aan elkaar gewaagd. Ik had verwacht dat ik geen tijd aan Wout zou verspelen. Het werden negen seconden. Jammer, want an ders zou ik de vierde plek in het eindklassement hebben gehaald." Zijn sterke prestaties bergop heb ben geleid tot een aanpassing van Hoogerlands programma. Hij schrapt het Vlaamse voorjaar. In plaats daarvan komt de Ronde van het Baskenland. Vanwege het par koers past die rittenkoers beter in de voorbereiding op Luik-Bastena ken-Luik en de Amstel Gold Race. Uiteraard zag hij ook uit naar deel name aan de Ronde van Vlaande ren, waaraan hij met de overwin ning in zijn juniorentijd goede her inneringen heeft. „Maar omdat het bergop zó goed gaat, moet ik keuzes maken. En dan kan ik beter iets goed doen in plaats van twee dingen maar half." EMMELOORD - De nationale turn bond KNGU krijgt in korte tijd te maken met twee rechtszaken van turners die het oneens zijn met de keuzes van de bond. Na Jeffrey Wammes stapt nu ook Céline van Gerner naar de rechter. Een kort ZEIST Oranje speelt alleen in Arena en Kuip Het Nederlands elftal speelt de wedstrijden in de kwalificatiereeks voor het WK in 2014 in Amsterdam en Rotterdam. Van de vijf thuis wedstrijden vinden er vier plaats in de Arena. Alleen tegen Andorra wordt er in Rotterdam gespeeld. De eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje, op 7 september tegen Turkije, vindt plaats in de Arena. Ook de duels tegen Estland (22 maart 2013), Roemenië (26 maart 2013) en Hongarije (11 oktober 2013) zijn in Amsterdam. EINDHOVEN Van der Weerden in technische staf PSV PSV heeft Chris van der Weerden per direct toegevoegd aan de tech nische staf. De trainer van PSV Bi gaat samen met interim-hoofd- coach Phillip Cocu en Ernest Faber de technische leiding vormen van het eerste elftal van PSV. Oud-speler Van der Weerden is al sinds 2006-2007 als jeugdtrainer verbonden aan de PSV Jeugdoplei ding. „We hebben gekozen voor ie mand die snel te integreren was", aldus technisch manager Marcel Brands. K' .viWl ijjMil V Veertien Nederlandse wielrenners vertrekken van daag in Milaan-Sanremo. Zij zijn verdeeld over zeven ploegen. Vandaag staat Milaan-Sanremo op het programma, een wedstrijd die Hoogerland in eerste instantie ook niet gereden zou hebben. Normali ter speelt Vacansoleil DCM in die bijna driehonderd kilometer lange koers Marco Mercato uit. „Logisch lijkt me. Vorig jaar sprintte hij mee voor de overwinning. En hij rijdt nu ook weer sterk." Vanzelfsprekend is Hoogerland ook iets van plan. De schifting in Milaan-Sanremo valt vaak na 276 kilometer in de beklimming van de Cipressa. „Het is zaak om daar voorin mee te zitten. Het is sowie so opletten geblazen, want de laat ste honderd kilometers zijn altijd heel nerveus. Een beetje geluk speelt ook een rol. Vorig jaar gin gen er in de afdaling na de beklim ming van de La Manie na zo'n tweehonderd kilometer heel veel renners onderuit. Als je pech hebt, is je koers dus zo maar voorbij." René van Stee geding moet duidelijk maken of - net als bij Wammes - de KNGU turnster Wyomi Masela vroeger dan noodzakelijk naar voren heeft geschoven als olympisch turnster namens Nederland. Wanneer het proces dient, is nog niet bekend. Milaan-Sanremo, de eerste grote wielerklassieker, staat symbool voor het begin van de lente. Aan de boorden van de Ligurische kust klinkt vandaag echter niet alleen maar feestgedruis. Daar voor is de toestand van de wie lersport in Italië te zorgwek kend. door Patrick Delait DEN HAAG - Verregaande conclu sies wil hij er niet aan verbinden, maar het .is ook Ludo van Klooster niet ontgaan dat de belangstelling voor Tirreno-Adriatico, toch dé Ita liaanse voorbereidingskoers op Mil aan-Sanremo, magerder was dan ooit tevoren. Zowel bij de start van de etappes, onderweg, als bij de finish schitterden de Italiaanse wielertifosi door afwezigheid. Wielerjoumalist Van Klooster volgt het wielrennen in de laars van Europa al ruim dertig jaar op de voet, maar zoveel apathie heeft hij zelden meegemaakt. „De Itali aanse renners hebben de voorbije twee, drie jaar weinig gewonnen. In de klassiekers en de grote ron des was het helemaal niks. De ne gatieve teneur die heerste, is welis waar een beetje aan het omslaan, maar er moet nog veel gebeuren om de mensen opnieuw enthou siast te krijgen", zegt de sportver slaggever, die in het verleden on der meer schreef voor de Volks krant en NRC en tegenwoordig Ita liaanse renners interviewt voor Wielerrevue. Het beeld van de Italiaanse wieler fan die zich heeft afgekeerd van zijn sport en thuis in vergeelde plakboeken troost zoekt in een glo rierijk verleden, is niet per se exemplarisch, maar uit de lucht ge grepen is het evenmin. Bij gebrek aan een heden om trots op te zijn, vallen de Italianen veelvuldig te rug op hun roemrijke wielerverle- den, zegt Van Klooster. Ook al da teert de rivaliteit tussen wielerhel- den Fausto Coppi en Gino Bartali uit de naoorlogse jaren, het is an no 2012 nog altijd een populair ge spreksonderwerp. Francesco Mo- ser en Giuseppe Saronni, tenoren uit de jaren zeventig en tachtig, Marco Pantani, de veel te vroeg overleden klimmer uit de jaren ne gentig, en Mario Cipollini, de flam boyante sprinter die in 2002 op 35-jarige leeftijd wereldkampioen werd in Zolder: in Italië gaan de namen van de grote 'campionissi- mi' nog dagelijks over de tongen. Dat er meer achteruit dan vooruit wordt gekeken, is verklaarbaar ge zien de klappen die de Italiaanse wielersport de voorbije jaren heeft moeten incasseren. Voornaamste pijnpunt: een aaneenschakeling van dopingschandalen die het ima go van de sport ernstige schade hebben bérokkend. Het lijstje do- pingzondaars is oneindig. Marco Pantani, Dario Frigo, Danilo di Lu- ca, Davide Rebellin, Stefano Garzel- li, Ivan Basso, Michele Scarponi, Alessandro Petacchi: allemaal raak ten ze verwikkeld in onfrisse pro cedures. Het effect ervan op de Ita liaanse publieke opinie mag echter niet worden overschat, zegt Van Klooster. Vergeleken met Duitsland, dat de wielersport een aantal jaren nage noeg volledig doodzweeg, is Italië veel minder streng in de leer. „Do ping of niet: de meeste Italianen maakt het weinig uit. Zij genieten van de geleverde prestaties en stel len zich daar weinig vragen bij. Waarom denk je dat Silvio Berlus coni zo lang heeft kunnen rege ren? Ook al ben je een boef, als je een aantal zaken voor elkaar hebt gekregen, verdien je bij de Italia nen respect. Zelfs voor Mussolini, die toch vreselijke dingen heeft ge daan, proefje nog altijd een zekere sympathie. Dat het Italiaanse wiel rennen aan populariteit heeft inge boet, ligt niet aan doping, maar aan het uitblijven van prestaties." De gouden tijden van het impo sante Mapei-blok liggen nog vers in het geheugen. Franco Ballerini, Michele Bartoli en Paolo Bettini gooiden rond de eeuwwisseling, en ook de jaren erna, hoge ogen in de klassiekers. Vooral Bettini liet MANNEN BINNEN DE... 1.15 uur 1.20 uur 2011 18 2011 45 2010 30 2010 71 2009 23 2009 48 2008 19 2008 45 2007 16 2007 43 WINNAARS halve marathon mannen 2011 Dieter Brouckaërt (Bel) 1.06.53 2010 Gino van Gèyte (Bel) 1.06.32 2009 Elijah Mbogo (Ken) 1.06.15 2008 Aman Gemeda (Bel) 1.06.28 2007 Tim Stessens (Bel) 1.08.40 vrouwen 2011 RiaThienpont(Bel) 1.19.35 2010 Ria Thienpont(Bel) 1.19.13 2009 Annemie Danneels (Bel) 1.21.09 2008 RiaThienpont(Bel) 1.23.50 2007 Sabine Froment (Bel) 1.21.42 PARKOERSRECORD halve marathon Mannen JohnVermeule in 1998 1.04.31 (Middelburg) Vrouwen Katrien Lallemand in 2003 1.14.09 (België) Willem Adriaansens bron.René van Stee en www.zwinstedenloop nl Zondag wordt de 19e Zwinstedenloop gelopen. Om 11.30 uur wordt op de Groote Markt in Sluis het startsein gegeven voor de kidsrun, daarna volgen diverse afstanden, met als blikvanger de halve marathon. Alle wedstrijden starten en finishen op de Groote Markt in Sluis. Daginschrijvingen zijn mogelijk tot een half uur voor aanvang van de te lopen afstand in multifunctioneel centrum De Keure (tevens kleedruimte) aan de Kloosterstraat in Sluis. STARTTIJDEN 11.30 uur KidsRun (1,34 km, 6 t/m 12 jaar) 12.00 uur Vijf van Sluis (4,9 km) 12.45 uur Tien van Sluis (10,4 km) 13.00 uur Halve marathon (21 km)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32