Spikey Lee is bijna BN'er vandE Jubilarissen EMM c 25 Pre-Ride for the Roses vanuit Vlissingen Boekenmarkt Jan Stins Fokuswonen houdt open dag Nieuwe secretaris ondernemers Politie pakt agressieve man op in Vlissingen Schoenmode van de Reepe prachtig verbouwd! rEEpE zaterdag 17 maart 2012 DOMBURG - In zorgcentrum Sim- nia in Domburg wordt vandaag een boekenmarkt gehouden. Diver se boeken worden verkocht, varië rend van gewone romans tot lite raire werken, van oud tot nieuw en van goedkoop tot duur. Er zijn oók boeken over Zeeland. De boekenmarkt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties lld.^esïauratoren nederland'"' rtmensen die vakWÈrk kunnen waarderen dami'uil t. 0118-636635 www mnstins.l SEROOSKERKE - Tijdens de uitvoe ring van Muziekvereniging Een dracht- Maakt Macht (EMM) uit Serooskerke, gisteravond in de Zandput in Serooskerke, zijn drie jubilarissen van EMM gehuldigd vanwege hun lange lidmaatschap van de muziekvereniging. Piet Vreke en Aldert Ridderbos zijn zestig jaar lid van EMM; Jos Vlieger veertig jaar. Zij kregen on derscheidingen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziek verenigingen (KNFM). Deze wer den uitgereikt door burgemeester Rob van der Zwaag van de ge meente Veere. EMM geeft vanavond voor de tweede keer haar jaarlijkse uitvoe ring in de Zandput. Het leerlingor kest, de percussiegroep, de amv-groep en de fanfare van EMM gaan ook vanavond weer 'op zoek naar helden'. Streetdancegroepen van Sportvereniging Serooskerke geven een dansvoorstelling. De avond begint om 19.30 uur. Toe gang kost 5 euro per persoon. VLISSINGEN - De Vlissingse sportraad houdt in samen werking met de Toerclub Walcheren op zaterdag 16 juni een zogenaamde 'pre-ride' naar Goes, waar die dag de Ride for the Roses van start gaat. Gistermiddag kwa men voor café De Concurrent op het Bellamypark, op 16 juni de plaats van vertrek, de initiatiefnemers bijeen. De toerclub heeft de route uitgezet en zorgt voor de be geleiding tijdens de tocht naar Goes. De Fiêtsenmakker uit Vlissingen rijdt met een bezem/materiaal wagen mee. Wie mee wil doen, moet zich opgeven bij de organisatie van Ride for the Roses. De deelnemers ontvangen dan een e-mail voor de 'proloog' Vlissin- gen-Goes. Alleen de mensen die zich hebben opgeger ven voor de 25 en 50 km-tocht kunnen ook aan de pre- ride meedoen. Voor langere afstanden kan dit niet om dat de start in Goes daarvoor te vroeg is. Bij voldoende deelname worden in Vlissingen groepen voor snellere en minder snellere fietsers gevormd, foto Lex de Meester MIDDELBURG - Het begeleid woon project van Fokus in Middelburg, Hof van Sint Jan aan de Zuster straat 34, houdt vandaag open huis. De woonvorm is bedoeld voor mensen met een lichamelijke handicap. De woningen zijn aange past en er is begeleiding. De open dag duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Ook andere zorginstellingen hou den vandaag - op de Open Dag van Zorg en Welzijn - open huis. Zo zijn de ziekenhuizen in Vlissin gen en Goes, grand café Willem in Middelburg en Ter Reede in Vlis singen open voor publiek. door Lilian Dominicus GOES - Voor Spikey Lee Claessens, leraar aan dansschool Moves! en student aan de MBO Dans in Goes, breken spannende tijden aan. Hij zit bij de laatste 25 dansers in het televisieprogramma The Ul timate Dance Battle. Leerlingen van dansschool Moves! in Goes boffen maar: ze hebben sinds kort een van de tv bekende danser voor de klas staan. Niet dat ze daar nu ineens voor veel geld een andere leraar hebben inge huurd. Nee, hun eigen Spikey Lee Claessens (20), die alweer twee jaar op donderdagavond les geeft in jazz-fünk, hiphop en hip hop-modern, wist zich onlangs te plaatsen in het huis van The Ulti mate Dance Battle, een tv-pro- gramma van RTL 5. In de show strijden vijf choreogra fen met hun teams tegen elkaar. Nadat Spikey Lee door de voorron des kwam, waarin hij met hon derd dansers een groepschoreogra- fie uitvoerde, en daarna als één van de vijftig werd geselecteerd om solo te dansen voor de jury, werd hij in het team van Thom Stuart geplaatst. „Een klassieke choreograaf Niet echt mijn stijl, nee. Maar klassiek is wel de basis van de dans, dus daar meer van le ren is mooi mee genomen." Spi key Lee heeft nu een maand vrij van het programma. Drie weken lang zat hij opgesloten in een huis waar zeker twaalf uur op een dag werd geoefend. De opnames van het verblijf in het huis zitten er op; de liveshows moeten nog ko men. Omdat de uitzendingen gro tendeels nog niet zijn geweest, mag Spikey Lee niets verklappen over het verloop van de talenten jacht. Dat het zwaar was, dat wel natuurlijk. En leerzaam. The Ultimate Dance Battle, zondag 20.00-21.30 uur, RTL 5. zie ook: www.pzc.nl/video MIDDELBURG - Na meer dan twin tig jaar in het bestuur te hebben gezeten, is Cees van Oevelen ge stopt als secretaris-penningmees ter van de Vereniging Onderne mers Middelburg (VOM). Het grootste deel van zijn taken wordt overgenomen door Renske Poll, meldt de VOM in haar nieuwsbrief Van Oevelen, die de leeftijd van tachtig jaar al ruim ge passeerd is, was de steunpilaar van het bestuur, aldus de VOM. Het se cretariaat is sinds 1 maart onderge bracht bij de Touristshop in de Drukkerij. VLISSINGEN - De politie heeft giste ren rond 12.00 uur in een woning aan de Hendrikstraat in Vlissingen een 45-jarige man uit de gemeente Borsele aangehouden. De man wordt verdacht van zware mishan deling van of poging tot doodslag op een 60-jarige Vlissinger. De Vlissinger fietste gisteren om streeks 11.15 uur met twee beken den van hem over de Singel in zijn woonplaats. Volgens de man reed de 45-jarige verdachte met zijn scooter opzettelijk op hem in en haalde hij met een scherp voor werp naar hem uit. De verdachte zit vast. De 60-jarige Vlissinger raakte niet gewond. advertentie Schoenmode van de Reepe in Goes heeft een prachtige his torie. Ze bestaan sinds 1903. De firma van de Reepe be stond uit een schoenwinkel, een groothandel en een ate lier voor bedrijfskleding waar vooral brandweerkleding ge maakt werd. Brandweerkleding werd toen niet gestikt maar gelijmd. Dhr. Van de Reepe was niet tevreden over de lijm en besloot deze zelf te gaan ontwikkelen. Zijn lijm werd erg goed verkocht. Hij maakte er een apart bedrijf van, wat al snel be kend werd als "de Bisonkit". Ook Evelien en Luud van Kuijk, de huidige eigenaren, houden Evelien en Luud van Kuijk van pionieren. Proberen elke keer weer met verrassende nieuwe merken te komen. Kijk naar de architectonische schoenen van United Nude of naar de heren schoenen van Harris of Magnan- ni. En natuurlijk worden de ver trouwde merken niet vergeten. Wolky, Gabor, van Bommel enz. De winkel is prachtig verbouwd. Architect Leo Slabbekoorn ont wierp zowel de nieuwe pui als de inrichting van de winkel. De nieuwe voorjaarscollectie staat voor u gereed. Heel veel kleur! Evelien en Luud van Kuijk nodigen u van harte uit in hun vernieuwde winkel. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl Huurprijs: 695,- per maand excl. g/w/l Paul Krugerstraat 9a Vlissingen Bovenwoning boven het kantoor van M2 Makelaars. Geheel gerenoveerd in 2005 en gemeubileerd en gestoffeerd. De woning beschikt over één slaapka- én een flink dakterras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25