Coup Vlissingen bij de Chinees bereid 24 Wegwerkzaamheden blokkeren spoorwegovergang 'Zorg om infrastructuur bij bevrijdingspark' Schoenendief op heterdaad betrapt Mode op Straat in Terneuzen op tolvrije zaterdag zaterdag 17 maart 2012 Een week na het wegsturen van PvdA-wethouder Piet Polderman is nog steeds niet duidelijk waarom. Al thans, niet voor de buiten wacht. Daardoor blijft het beeld van Vlissingse achter kamertjespolitiek bestaan. Wat inmiddels wél duidelijk is, is dat de motie van wan trouwen die bewus te donderdagavond niet zomaar uit de lucht is komen vallen. Sterker nog, beweren de drie coali tiepartijen die de motie succesvol indienden, de aanzet is gegeven door de PvdA zelf CDA-voorman Rijnco-Jan Suur- mond zegt afgelopen zomer door door Wendy van den Hurk zijn PvdA-collega Rens Reijnierse te zijn gevraagd wat een fractie doormaakt als die zijn eigen wet houder wegstuurt. Suurmond moest dat immers weten, nadat diens fractie zich in november 2007 schaarde achter een motie van wantrouwen tegen het voltalli ge college, waaronder hun eigen wethouder. Met andere woorden: de PvdA zou zijn eigen wethouder eerder zelf al hebben willen wippen. Zo dat Reijnierse zelf wethouder kan worden, wordt dan gefluisterd. Reijnierse ontkent aan de stoelpo ten van Polderman te hebben ge zaagd. „Over Piet waren wij niet kritischer dan over andere wethou ders. Natuurlijk maak je wel eens een opmerking of geef je een colle gelid een bepaalde kwalificatie. Dat gebeurt overal en Vlissingen is daarin zeker niet gematigd. We hebben Piet wel eens gevraagd: kan dit of dat nou niet een beetje handiger? Maar een mens is zoals die is en wij hebben nooit reden gezien om in te grijpen." Dat deed Reijnierse dan ook niet toen hem op maandagavond 26 fe bruari tijdens een etentje met zijn drie coalitiegenoten (in het Chine se restaurant in de Badhuisstraat, „en dus in de openbaarheid", al dus Suurmond) werd gevraagd een oplossing te zoeken voor de problemen. LPV-voorman Mark Weug blijft er bij dat die problemen op dat mo ment al volop aan de orde waren geweest. Herkend ook. „Ook tij dens dat etentje. Ook door andere PvdA-fractieleden. Vandaar dat hun plotselinge houding van de vermoorde onschuld die donder dagavond me zo heeft verbaasd." Maar wat nou precies de reden is dat Polderman het veld moest rui men, wil Weug nog steeds niet na der toelichten. Suurmond van het CDA en Reinders van de WD evenmin. Omdat ze zogezegd niet met mod der willen gooien, omdat ze geen zin hebben in een wellesnietes- spelletje en omdat ze geen instabie le indruk willen wekken bij meele zende projectontwikkelaars. „Maar vooral omdat we rust in de tent willen", stelt Weug. „Veel mensen zullen begrijpen waarom dit moest. Communicatie en infor matie - daar lagen de problemen en daar houden we het bij. Het is nu even niet anders." Maar als het over communicatie en informatie gaat, kun je je afvra gen of de opstellers van de motie geen verantwoording verschuldigd zijn aan de Vlissingers, hun kie zers. En wie de rust in de tent heeft weggenomen. Als zij écht zeker weten dat ze het zorgvuldig hebben aangepakt, dan moet het niet zo moeilijk zijn om aan te geven wat hen ertoe heeft gebracht. Raadsleden dienen in het openbaar te discussiëren, argu menten uit te wisselen, standpun ten te verkondigen. Burgers horen te weten waarom hun vertegen woordigers bepaalde keuzes ma ken. Wie een wethouder weg stuurt kan niet volstaan met alge meenheden als 'gebrekkige com municatie'. Waarover dan? Hoe dan? En een wethouder dient zich dan te verantwoorden tegenover de raad. In de raadzaal met open deuren. Keurig aangekondigd in de agenda, zodat die burger ook zelf kan komen luisteren en zijn eigen mening kan vormen. Nu is die geïnteresseerde Vlissinger voor die informatie afhankelijk van zijn trek ia Chinees eten. MIDDELBURG - Een 18-jarige man uit Middelburg is gistermiddag in een schoenenwinkel in de Lange Geere betrapt toen hij schoenen probeerde te stelen. Hij had rond 17.00 uur twee paar schoenen bij zich gestoken en wilde daarmee weglopen zonder te betalen. He laas voor hem gingen de alarm poortjes af. Hij is aangehouden door een medewerker van de win kel die de politie inschakelde. De man is meegenomen naar het bu reau. Hij heeft bekend. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl TERNEUZEN - In de aanloop naar het voorjaars- en zomerseizoen houden zeventien modezaken in Terneuzen op zaterdag 31 maart een nieuw evenement in de bin nenstad: Mode op Straat. Die dag (met een tolvrije Westerschelde- tunnel en gratis bovengronds par keren in Terneuzen) dienen de Noordstraat, Markt en Steenen Beer als catwalk. Mannequins to nen nieuwe mode. Van 13.30 tot 16.30 uur worden, in twee voorstel lingen, kinder-, heren- en dames mode geshowd. Een model begint op de kop van de Noordstraat. Bij de veertig deelnemende winkels stappen mannequins binnen. i w \SflflB, ww w.viüaparkdevriïburghnl DeTumdem 29 Inhoud: 760 m3, kaveloppervlakte: 615 mJ - Cr»..», 4 r°ya'e slaapkamers en riante achtertuin in wesr-öOUDUrg prjjs £425.000,-v.o.n. {Incl. aanbieding) Verkoop: 0118 - 65 05 75 /V arcus (pSQ mogelijkhedan. Werk aan de weg aan het Schuttershof, vlak bij de spoorwegovergang. foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN - De wegwerkzaam heden aan de doorgaande route en nabije omgeving in Arnemuiden zijn al een aantal weken aan de gang, maar sinds deze week heeft het verkeer er ook echt hinder van. Na het vernieuwen van rijbaan en trottoirs aan de Noordwal, is de aannemer deze week begonnen met het werk op de kruising van de Spoorstraat, Koningin Juliana- laan en Schuttershof. Hierdoor kan het verkeer niet de nabijgelegen spoorwegovergang ge bruiken. Er is een omleidingsroute ingesteld via de andere overgang. In verband hiermee wordt vracht verkeer van en naar de autosnel weg A58 omgeleid via de N57 en langs het industrieterrein Ar- nestein. De werkzaamheden op dit deel van de doorgaande route duren nog twee weken, volgens de plan ning van de aannemer. Daarna wordt verder gewerkt, eerst rich ting Langstraat. Tenslotte gaat de aannemer in de Nieuwlandseweg aan de slag. Half juli moet het werk klaar zijn. Tot die tijd is er verkeershinder. door Frank van Cooten NIEUWDORP - Wethouder Jan Zan- dee van de gemeente Borsele mist in de uitbreidingsplannen van het bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp een goede bereikbaarheid. „De initiatiefnemers verwachten behoorlijk wat meer bezoekers. Dat verkeer moet straks allemaal over de Schippersweg. Ik voorzie problemen als dat niet goed wordt geregeld", zegt Zandee. De wethouder zegt niet dat de ge meente de uitbreidingsplannen van het museum op dat punt zal afwijzen. „Maar wij beoordelen de plannen wel. En een goede infra structuur hoort daarbij." Als alles volgens planning gaat, wordt het bevrijdingspark bij het bevrijdings museum in 2014 geopend. Stef Traas van het museum reageerde gisteren verbaasd op de opmerkin gen van de wethouder. „Wij we ten alleen dat de gemeente heel po sitief staat tegenover onze plan nen. Er is door de gemeente met ons niet gesproken over de bereik baarheid. Maar uiteraard houden wij daar rekening mee." Volgens Traas is het bevrijdings park goed bereikbaar. „Niet alles hoeft over de Schippersweg. Wij zijn vanuit vier richtingen bereik baar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24