Belangen zeeland 123 Hof spreekt jongen vrij van overval op ondernemer Walchers erfgoed gemeld zaterdag 17 maart 2012 ÜKK53Ö555S53®! Burgemeester en wethouders van Veere e Burgemeester en wethouders van Veere erkennen dat de strandvisserij een oud ambacht is. „Echter wij hebben meerdere belangen te behartigen, dan alleen die van de betreffende vissers." Die van de badgasten gaan voor. Voor meer informatie :bel 0113 - 37 24 74 kijk op; www.veerwegkamperland.nl MIDDELBURG - Bij het Meldpunt Erfgoed Zeeland van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) in Middelburg zijn vorig jaar in to taal zeventig meldingen binnenge komen. Daarvan ging het in 32 ge vallen om meldingen van behou- denswaardige objecten op Walche ren. Via de website www.meldpunterf- goedzeeland.nl wil de SCEZ in een zo vroeg mogelijk stadium, met behulp van het publiek, inven tariseren welke karakteristieke ge bouwen, objecten, landschappelij ke elementen en structuren in Zee land het behouden waard zijn. Zo kan SCEZ tijdig maatregelen tref fen om eventueel bedreigd erfgoed te behouden. De vorig jaar gemelde objecten en structuren op Walcheren zijn di vers: van boerderijen in Oost-Sou burg, Koudekerke en Nieuw- en Sint Joosland tot de Engelse hui zen in Vlissingen en van een villa in Domburg tot de bolders langs het Kanaal door Walcheren. Er wa ren ook veel meldingen van kleine elementen, waaronder een oud straatnaambordje in Grijpskerke en tiendenpalen in Oostkapelle. VLISSINGEN - Het Gerechtshof in Den Bosch heeft: een jonge Vlissin- ger vrijgesproken van betrokken heid bij een gewelddadige overval op een woning in Vlissingen. In oktober 2010 vielen twee jonge mannen de woning van een Vlis- singse horecaondernemeraan de Rietkraag binnen. Ze mishandel den de bewoner en bedreigden zijn negenjarige zoon met een mes. De politie hield begin 2011 een aan tal verdachten aan. Ook de nu vrij gesproken jongen, die toen zeven tien jaar was, werd opgepakt. De rechtbank in Middelburg ver oordeelde de jonge Vlïssinger in september 2011 tot twee jaar jeugd detentie, waarvan zes maanden voorwaardelijk, en betaling van een schadevergoeding van 27.000 euro. De straf was hoger dan geëist door de officier van justitie. De twee andere verdachten in deze zaak werden door de rechtbank vrijgesproken. De Vlissinger ging in hoger be roep. Het Gerechtshof in Den Bosch oordeelt nu dat er onvol doende bewijs is voor de veroorde ling door de rechtbank. Basis voor het vonnis van de recht bank waren verklaringen van de twee medeverdachten over de Vlis singer. Die verklaringen waren vol gens het Gerechtshof onbetrouw baar, zegt de advocate van de Vlis singer, Nienke Hoogervorst uit Amsterdam. De jonge Vlissinger heeft geen recht op schadevergoe ding voor de dertien maanden dat hij ten onrechte heeft vastgezeten. De reden is dat hij wel veroor deeld is tot twee maanden voor he ling van gestolen spullen „Dat is heel zuur voor die jongen", zegt Hoogervorst. WESTKAPELLE BBC-documentaire herdenking op tv De Engelse televisiezender BBC2 zendt vanavond de documentaire uit over oorlogsveteraan William Golding, waarvoor afgelopen jaar opnamen zijn gemaakt in Westka- pelle. Er is toen onder meer ge filmd tijdens de herdenking van de landing in 1944, en vanaf de vuur toren en de reddingsboot. De uit zending begint om 22.30 uur. VLISSINGEN Koerden vieren hun nieuwjaar De Koerdische gemeenschap in Zeeland viert vandaag Newroz, het nieuwjaarsfeest. Eerdere jaren werd dat gedaan bij een vuur op de Markt in Middelburg; deze keer is de viering in de Blauwe zaal aan de Zuidbeekseweg 16 in Vlissingen. De viering duurt van 16.00 tot 23.00 uur. Er zijn toespraken, mu- ziekoptredens en er is eten. VEERE Muziekvereniging houdt concours Muziekvereniging Veere's Genoe gen uit Veere houdt vanmiddag voor de 45-ste keer een onderling solisten- en ensembleconcours. Vanaf 12.00 uur verzorgen muzikan ten van de vereniging optredens. Deze worden beoordeeld door een jury. Het concours wordt gehou den in clubgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat. Toegang gratis. VLISSINGEN De Zonnebloem houdt toneelmiddag De Zonnebloem, afdeling Vlissin gen, houdt vandaag van 14.00 tot 17.00 uur een gezellige middag in de grote zaal van de speeltuin Lam- merenburg aan de Zuidbeekseweg. Toneelgroep Tot Leringhe ende. Ver- maeck uit Veere brengt de klucht 'Pension van lichte zeden'. Er is ook een verloting. Kosten: 4 euro, inclusief koffie/thee met lekkers. OOST-SOUBURG Kinderen in musical over David en Goliath Zo'n zestig basisschoolkinderen spelen morgenavond in het kerkge bouw van De Wijngaard in de Ka naalstraat in Oost-Souburg de musi cal 'David en Goliath'. De kinderen studeren overdag de musical in met theatergezelschap de Vliegen de Speeldoos. De voorstelling is voor iedereen. Aanvang: 19.00 uur. Toegang gratis; wel collecte. MIDDELBURG Lezing over lekker Italiaans eten Op uitnodiging van Dante Alighie- ri Zeeland, de vereniging voor taal en cultuur van Italië, geeft Antonel- la Petrai morgenmiddag een lezing in de loge aan de Stationsstraat 16 in Middelburg. De lezing - in het Italiaans en Ne derlands - gaat over genieten van Italiaans eten. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur. Strandvisser Wim Vreeke: „Met onze zeefuiken zitten we de badgast heus niet in de weg." archieffoto Ruben Qreel KIJKDAG 23 MAART 22ÏËé&MÊïM Prins Mauritsstraat 18 Middelburg 1BII °p"jcia£2!n»artj.s.van 15.00 uur. t/m 17.30 uur kunt u diverse woning in NIEUW gUll MIDDELBURG vrijblijvend -bezichtigen. U kunt zich melden E''7""* bij-Prins Mauritsstraat 18 en van daaruit de andere woningen bekijken.Voor meer informatie kunt u kijken op JeStek.nl of M2Makelaars.nl. Prijzen vanaf 102.600,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23