'Altijd meer alert op Vlissingen' Vrijwilligers ruimen tuintje op Burger 'vervangt' raadslid na ongeval WALCHEREN almanak Kuip ZATERDAG 17 maart 2012 21 FZ«J Strandvisserij Veere Pre-Ride for the Roses taboe 22 en 23 25 Gedeputeerden, burgemeester en wethouders bemoeiden zich met politieke crisis door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Zowel vanuit de pro vincie als vanuit het college is in de dagen voorafgaand aan het weg sturen van PvdA-wethouder Pol derman druk uitgeoefend op de coalitie, om een bestuurlijke crisis in Vlissingen te voorkomen. In een brief deden burgemeester en wethouders 'in volle collegiali teit' en 'om te voorkomen dat de discussie de komende periode gaat over allerlei gevoeligheden, betrek king hebbend op personen', het voorstel om informatie aan de raad te intensiveren. Ten slotte rie pen ze fractievoorzitters van LPV, CDA, WD en PvdA op 'te werken aan herstel van vertrouwen in het belang van de gemeente, omdat dat de enige garantie is het coalitie akkoord uit te voeren'. Dat dit niet lukte, werd door het college betreurd volgens Marin de Zwarte, na nog geen twee jaar de op-een-na-langstzittende wethou der van dit college. „Polderman was een collega met wie we sa menwerkten. Ik kan me de kritiek van de PvdA ook wel voorstellen. Theoretisch gezien had het hele college kunnen vallen; dat kent im mers collegiaal bestuur. Dat wil den we voorkomen, maar je denkt wel: wil ik dit nog? Ik kwam tot de ontdekking dat ik toch wel blij 'ben met de terugkeergarantie van mijn vorige werkgever." En toen de geluiden van een poli tieke crisis via partijlijnen doorsij pelden naar de Abdij in Middel burg, lieten ook de gedeputeerden van zich horen. „Omdat we toch wel heel erg bezorgd waren dat hetzelfde zou gebeuren als in 2007, toen het hele college viel. Dat kun nen we niet hebben nu we bezig zijn met grote projecten die voor heel Zeeland belangrijk zijn, zoals de marinierskazeme en het Schel- dekwartier." Maar zowel Ben de Reu als de andere gedeputeerden ontdekten dat er geen brede be stuurlijke crisis was in Vlissingen. „En dus waren we gerustgesteld." Het is vrij uitzonderlijk dat de pro vincie zich bemoeit met een poli tieke crisis op lokaal niveau. „Maar als het Vlissingen aangaat, zijn we altijd meer alert sinds 2007 en ze ker omdat hier gezamenlijke belan gen spelen. Of we nu gerust zijn? Laat ik het diplomatiek verwoor den: we volgen de ontwikkelingen op de voet. Ik doe geen uitspraken a la Albert de Vries." pagina 24: Coup bij Chinees bereid ARNEMUIDEN - De tuin aan de Clasi- nastraat in Amemuiden lag er al lang verwaarloosd bij. Gistermid dag werd-ie onder handen geno men door vrijwilligers. Het is één van de vele grotere en kleinere pro jecten in het kader van de vrijwilli- gersdagen NL Doet. Ook vandaag gaan mensen op tal van plaatsen aan de slag. NL Doet is een initia tief van het Oranje Fonds en wordt jaarlijks gehouden. De tuin was niet de enige klus die in Amemuiden werd aangepakt in samenwerking met de Stichting Welzijn Middelburg. Aan de Clasi- nastraat werd ook een terras schoongemaakt en er werden bloembakken gevuld in woonzorg complex Beaufort. Ook elders op Walcheren werd (en wordt vandaag) aan NL Doet gedaan. Enkele voorbeelden zijn een 'high tea' voor ouderen in woonzorgcomplex De Kreek in Oostkapelle, grote schoonmaak bij het dierenasiel in Vlissingen, hel pen met het opstarten van de Kle- dingbank Zeeland in Middelburg en het 'opleuken' van de buiten kant van Mae Uku in Oost-Sou burg. Ook een aantal sportclubs op Walcheren grijpt de vrijwilli- gersdagen van het Oranjefonds aan om hoognodige klussen in hun clubhuizen en op hun terrei nen aan te pakken. foto Ruben Oreel WSZgQZSXtSK'/i Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De fractievoorzitters van de gemeente Schouwen-Dui- veland stellen de gemeenteraad voor een D66-burgercommissielid als tijdelijk vertegenwoordiger en onder specifieke voorwaarden, te laten deelnemen aan de raadsver gaderingen. Dit voorstel wordt gedaan naar aanleiding van een reactie van het ministerie van Binnenlandse Za ken op de zeer uitzonderlijke situa tie die in de gemeenteraad is ont staan na het ernstig verkeersonge luk waarbij D66-raadslid Serge Vo gelenzang in coma is geraakt. Een spoedig herstel lijkt niet te ver wachten. Daarbij is het zeer de vraag of hij ooit zijn raadszetel weer kan innemen. Burgercommissielid Michiel Wee- zepoel uit Brouwershaven neemt bij instemming door de gemeente raad vanaf donderdag 29 maart na mens D66 als tijdelijke vertegen woordiger deel aan de raadsverga deringen. Hij mag in die functie wel deelnemen aan de beraadsla gingen, maar hij mag niet stem men. Wel mag hij voordat de be raadslaging wordt besloten en de stemming plaatsvindt, zijn stand punt kenbaar maken. De Temeuzense dertiger zag zijn Ajax-makker afgelopen maandag op een foto in de krant staan. Zijn maat, met wie hij regelmatig naar Amsterdam reist om de rood-witten aan te moedigen, was door de foto graaf vastgelegd tijdens een bezoekje aan de open dag van de moskee in de havenstad. Hij was benieuwd hoe moslims in Temeuzen hun geloof kunnen belij den in het gebedshuis. Bovendien was hij nog nooit in een moskee ge weest. „En, ben je bekeerd", vroeg de derti gerper sms. Het antwoord volgde snel. „Nee, dat niet. Maar het was hartstikke interessant. En ik voelde mij er in elk geval veel meer op mijn gemak dan in een volle Kuip."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21