14I brieven zaterdag 17 maart 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Belastingdienst De belastingdienst gaat de hypo theekrente ook alvast voor u invul len, na de WOZ waarde, uw loon, en vanaf volgend jaar ook uw spaartegoeden. Dan denk ik, u vraagt iets aan mij wat u al weet, waarom moeten we dan nog een blauwe brief ontvangen? Stuur mij gewoon een of - rekening toe, sparen we met z'n allen miljoenen uit aan belastingkantoren /brieven consulenten. Makkelijker kun nen we het toch niet maken? Ronny Baute Diamantsingel 30, Terneuzen Schaats- en skeelerbaan Voormalig directeur van SportZee- land, Ton Kienhuis, beweert dat in Zeeland te weinig mensen wonen om de exploitatie rond te krijgen voor een schaats- en skeelerbaan. Zijn conclusie baseert hij op een paar telefoontjes en een bereke ning op de achterkant van een siga rendoos van 10 jaar geleden, ter wijl er nu een rapport ligt van de KNSB waaruit blijkt dat exploitatie wèl mogelijk is. Friesland heeft de helft meer inwoners dan Zeeland. Daar wordt gediscussieerd of de nieuwe ijsbaan 50 miljoen of 100 miljoen mag kosten. Als dat in Friesland kan, waarom zou dan een ijsbaan van 15 miljoen in Zee land niet kunnen? In Friesland werken sportkoepels, provincie, ge meenten en bedrijfsleven samen met als motto: willen is kunnen. Zeeland zou daar eens een voor beeld aan moeten nemen, te begin nen met SportZeeland. Dick van Houwelingen koddelaan 12, Zoutelande België De Belgen doen het beter dan de Hollanders! Als we de Belgen moe ten geloven is dat ook zó! Ze heb ben lang geen kabinet gehad. En nu hebben ze een kleiner tekort dan Nederland en frankrijk. Nu gaan ze de energiekosten ook nog naar beneden doen en ontkoppe len van de olieprijs. Dat zal de ge middelde burger 120 euro in de portemonnee schelen. Waar zijn wij dan mee bezig? Wij doen al ja ren aan deze onzin van bezuini gen. Want wij staan voor zuinig be kend in het buitenland! Hebben wij dan alles weggegeven aan Grie kenland? Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand PvdA Middelburgse Wethouder de Vries, waar bemoei je je mee? Eindelijk na 66 jaar betutteling is Vlissingen volledig los gekomen van het be leid van PvdA-wethouders. Welke kant het opgaat ligt in de toe komst, maar één ding is zeker: Geen opgelegde partijpolitiek meer vanuit de provincie of vanuit Den Haag, geen carrière-makers van de PvdA meer op de sleutelpo sities en vooral minder links ge dram. Geef de nieuwe Vlissingse politiek een eerlijke kans. We kie zen uiteindelijk zelf onze volksver tegenwoordigers. Hierbij hoeven we geen commentaar van de PvdA-wethouaer de Vries uit Mid delburg. Proberen jullie eerst die waterput in de stad te dempen en iets zinnigs mee te doen voordat je je met Vlissingen bemoeit. Frans van der Geest Badhuisstraat 73, Vlissingen PvdA 2 'Lokalen kijken niet over de grens', twittert (kwettert) ons Albertje (krant 13/3). Het was beter dat hij zijn aandacht wat meer binnen de grens hield -Mortiere, Molenwater park, Zuidsingelvijver dan ondiplo matieke en denigrerende uitlatin gen te doen aan het adres van een partij van een buurgemeente en hun integere kandidaat wethouder. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg PvdA 3 Collegiaal bestuur Vlissingen: Het is mij opgevallendat de gemeente raad van Vlissingen een wethou der, zonder deugdelijke inhoudelij ke motivering wegstuurt en dat de anderen blijven zitten. Ik heb mijn conclusie voor de volgende ge meenteraadsverkiezing getrokken. Jan Weug Willem Klooslaan 46, Vlissingen. Provincie Aan afvloeiing bij de provincie valt niet te tornen: Hoe is het mogelijk dat iemand met zo'n functie zoals George van Heukelom zulke uit spraken kan en mag doen in deze tijd. Iedereen wordt opgelegd om tot 66 of 67 te blijven werken om dat het niet meer betaalbaar is., de ze meneer zegt doodleuk, nee wij laten de mensen van 57 jaar op kos ten van de gemeenschap met een fijne regeling eruit stappen. Ik werk nu 40-jaar waarvan 39 jaar volconti- nu. Ik ben 57 jaar en moet nog 9 jaar werken dus. Ik heb er dan 46 opzitten in een zwaar beroep, want dat is de volcontinu toch. Als wij dit door laten gaan dan moet de provincie maar een aantal miljoe nen gekort worden, want dan heb ben ze daar schijnbaar nog veel te veel geld wat ze toch maar over de balk smijten. Schande,schande. S. de Bruine Burg. Dusarduynstraat 7, Sas van Gent Kalootstrand Zonder enige voorafgaande publi catie, onder andere bij het strand zelf en vanaf nu binnen een week is het Kalootgebied, behalve tij dens de bouwvakperiode van 15 juli tot en met 12 augustus, geslo ten. Het is het enige Europese ge bied met strand en duinen zo ver in een estuarium met een grote ver scheidenheid aan kustbiotopen. Een bijzonder waardevol onder deel van ons Zeeuwse landschap dat onder de Natura 2000-regeling valt maar om onduidelijke rede nen blijkbaar door andere Zeeuw se natuurorganisaties dan de vere niging Redt de Kaloot niet als zoda nig is herkend. Hans Rentmeester Bosdijklaan 7, Goes Verrukkelijk boek Reactie op de column van Marjan Berk: Wanneer Marjan Berk in haar column het boek Himmlers hersens heten Heydrich (HhhH) 'verrukkelijk' noemt, ben ik bang dat zij van dit aangrijpende boek maar weinig begrepen heeft. Sjanie van der Veer Mastgatstraat 12, Zierikzee Vrachtverkeer 2 Graag wil ik reageren op de brief van de heer W. van der Maden in de krant van zaterdag, over het vrachtverkeer. Zelfben ik vracht- wagenchauffeuse, ik kan spreken over mijn ervaring en die van vele andere chauffeurs. U heeft het over de stoplichten en dat de vrachtau to's gauw door oranje licht rijden. Heeft u weieens bedacht hoeveel kracht het kost om op te trekken voo een zwaarbeladen vrachtauto? Na het remmen, eer dat we op gang zijn, met optrekken, als we ons als vrachtautochauffèurs pre cies aan de regels moeten houden zoals u wilt, dan kan ik wel heel de dag voor hetzelfde stoplicht blijven staan, dan ben ilc net opgetrokken met mijn zwaarbeladen vrachtauto en springt het weer op oranje. Wat ik ook nog zou willen meedelen is dat een vrachtauto een langere remweg heeft dan een auto. Dat weten vele automobilisten ook nog niet in het verkeer. L.N. de Weg Burg. Stemerdingl. 119, Oost-Souburg Tandarts CZ schrapt grens hulp tandarts: Goed nieuws voor de tandheelkun dig aanvullend verzekerden van CZ en VGZ. Men krijgt eindelijk weer de vergoeding waar men al die tijd al recht op had, namelijk 80% van de tandartsrekening en niet 80% van het marktconforme tarief, een term die de verzekeraar zeifin het leven heeft geroepen om de tandheelkundige vergoedin gen te reduceren. Overigens is dit besluit van de verzekeraar geko men na een corrigerende tik op de vingers van de Nederlandse Vereni ging ter bevordering van Tandheel kunde (NMT) en een stortregen aan klachten van verontwaardigde en boze klanten. Maar onder het mom van dat de klanten niet de dupe mogen wórden van de Vrije Tarieven binnen de tandheelkun de krijgt men uit 'coulance' van de verzekeraar nu toch waar men recht op heeft. J.W. van der Schaaf tandarts, Kinderdijk 2, Middelburg Bomen op Walcheren Het is bedroevend om te zien hoe wij op Walcheren omgaan met on ze bomen. Het lijkt wel of elke vol wassen boom van zo'n 50 tot 70 jaar het veld moet ruimen voor een nieuw klein stokje. Over kapi taalvernietiging gesproken, terwijl de grote bomen veel CO2 kunnen afbreken en wat te denken van de arme vogels zoals spechten en uilen die het van volwassen bo men moeten hebben. Neem het traject Veere - Zoutelande, daar zijn honderden gezonde volwassen bomen met de grond gelijk ge maakt. Veel van deze oude bomen zijn na de inundatie geplant om Walcheren weer leefbeer en toon baar te maken. Om maar niet te spreken van onze bermbegroeiing die na een paar jaar snoeien met een vertikale zaagmachine het moeten afleggen en weer opnieuw moeten worden ingeplant. Waar zijn onze gemeenten en water schap mee bezig, terwijl er bezui nigd moet worden. J. Adriaanse Hof ter Veste 169, Middelburg Gif in Waterdunen Geen gevaar voor gif in Waterdu nen, kopte de krant. In de tekst wordt onderzoeksinstituut IMA- RES aangehaald. Onvolledig, want in een IMARES-onderzoek van 2010 lezen we over de vraag naar gehalten aan vervuilende stoffen (o.a. cadmiumdie voorkomen in mensen die in het havengebied bij Antwerpen wonen: 'In overleg met de opdrachtgever is besloten deze vraag door prioritering van de kennisvragen niet te beantwoor den binnen deze studie.' In de con clusies stelt IMARES: 'Een gedetail leerde beoordeling van humane blootstellingroutes (waar komt de mens in aanraking met gifstoffen) valt buiten de scope van dit rap port'. Men heeft dus in overleg met de opdrachtgever- de provin cie Zeeland- geen onderzoek ge daan naar de mogelijk risico's voor de mens. Jongeren nabij de schor ren van OudenDoel, hebben 25% meer cadmium in hun bloed dan andere Vlaamse jongeren en lopen daardoor grote gezondheidsrisico's. Vindt onze provincie die risico's aanvaardbaar voor haar burgers rond de te ontpolderen gebieden? Guus langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Forensenbelasting Onder het mom van een moderni seringsslag mag een deeltijdwoner (iemand met een maatschappelijke binding die zich aantoonbaar bin nen drie jaar in de gemeente gaat vestigen) een woning met perma nente bestemming in de gemeente Veere kopen. De gemeente en be paalde makelaars horen de kassa al rinkelen vanwege de extra foren senbelasting die deeltijdwoners gaan betalen en het effect van prijsopdrijving. Een deeltijdwoner krijgt geen deeltijdwoonlasten maar dubbele. Laat zich raden wat hij/zij met de deeltijdwoning gaat doen om de extra kosten te dek ken; exploiteren. Leuk voor de (deeltijd)buren! Laat 'deeltijdwo ners' alvorens over te gaan tot be zetting en exploitatie van een per manente woning, deeltijd wonen in 'mobile homes' waar veel cam pings in de gemeente Veere mee zijn uitgebreid (al dan niet na spon soring van een gemeentelijk ob ject). We noemen ze dan weer ge woon 'toerist' of'recreant'. Marcel Falhaber Halve Maanstraat 30, Oostkapelle FNV-spot Misselijkmakende FNV-tv-spot: Door middel van plak-en knip werk wordt de indruk gewekt dat onze minister-president geweldig moet lachen om de situatie waarin sommige kwetsbare mensen leven en werken in onze samenleving. Bezuinigingen, terecht of onte recht? Ieder mag hier zijn mening over hebben en deze laten horen. Alleen niet op deze 'goedkope' ma nier! Ineke Puype-Janse Gruttostraat 3, Middelburg Hulst De tweets en reacties van de twitte- rende burgemeester van Hulst zijn dermate tenenkrommend dat een reactie hierop niet kan uitblijven. De man verwijt de pers onwaarhe den te verkondigen en vraagt zich daarom af hoe de berichtgeving zal zijn als zich echt een ramp voor doet. De burgervader heeft niet door dat een overval op mensen cq bedrijven een ramp is! Twitteren hierover op een infantiele manier zoals Mulder heeft gedaan getuigt dus zowel als privépersoon als wel als burgemeester van een totaal ge brek aan sociaal vermogen. Youp van 't Hek heeft Mulder in zijn NRC-collumn op een vileine wijze uitgenodigd zijn nieuwe tekstschrij ver te worden naar aanleiding van zijn 'lollige' tweets. Ben bang dat Mulder zodra hij hier weet van krijgt "gaat bellen en aan zal geven graag van dit niet te weigeren aan bod gebruik wil maken Rien Zandee Kinderdijk 80, Middelburg ABS 3 Insinuaties, vooroordelen, racisme, discriminatie, elitaire school.... Al les wordt uit de kast gehaald om de groep verontruste ouders van de ABS te kaderen. Weieens ge dacht aan ouders die kijken naar belangen, de belangen van de groep ISK-scholieren, de groep ba sisschoolkinderen en de kinderen van de kinderopvang? Leeftijden die variëren van 0 tot 18 jaar. ISK scholieren van 12-18 jaar die gaan integreren, niet tussen leeftijdsge noten met dezelfde behoeften, wensen en ideeënmaar tussen kinderen van 0 tot 12 jaar. Basis- school- en kinderopvangkinderen die nog klein zijn en willen genie ten van hun jeugd op het school plein en nog niet toe zijn aan de voorbeelden van pubers. Belangen en behoeften die voor al deze Idn- deren zo belangrijk zijn en door de gemeente en CSW op de tweede plaats worden gezet. Mensen ver geet niet om wie het uiteindelijk gaat en zet hun belangen voorop! J. Romijn Sint Jorisstraat 3, Middelburg 't Lijkt alsof elke volwassen boom het veld moet ruimen' foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14