Als dit eindigt, dan neem ik gas terug A wmmmu Spetterende acts op Zwin College 24l Jan Sfins Mode op Straat in Terneuzen op tolvrije zaterdag zaterdag 17 maart 2012 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties tU RATO REN' NÉpERLAND" [ENSEN DIE VAKWERK KUNNEN WAARDEREN kw|!kk T S damplein 7. T 0118-636635 www.janstins.nl OOSTBURG Bijeenkomst over Oosterse voedingsleer Stichting Vöko houdt maandag een thema-avond over voedingscombi naties. Verder vertelt deskundige Marie-Claire Janssens over acapunc- tuur en de Oosterse voedingsleer. Gezond eten speelt in 'het Oosten' een belangrijke rol, ook in het gene zingsproces. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en vindt plaats in gebouw Pro Rege aan Oude Stad in Oostburg. Kaarten kosten 8,95 euro in de voorverkoop (zie www.stichtingvo- ko.nl) en 9,95 euro aan de deur. OSSENISSE Concert Musicanto in herberg De S'nis Musicanto treedt morgen op in her berg de S'nis aan de Kipstraat in Os- senisse. De groep brengt de nieu we show 'Over grenzen heen', met liedjes uit alle tijden, uit binnen- en buitenland. Er worden 'wereldse hapjes' geser veerd. Het concert begint om 14.00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn te bestellen via twee mailadressen: musicanto@zeelandnet.nl of info@herbergdesnis.nl. TERNEUZEN Ode aan Oliver Nelson in Porgy Bess Dick de Graaf (saxofoon), Arno Krijger (orgel) en Pascal Vermeer (drums) brengen vanmiddag hun project 'Out of the blues' in Porgy 8c Bess in de Noordstraat in Terneu- zen. Het optreden is een ode aan de mu ziek van saxofonist en componist Oliver Nelson. Het concert begint om 15.00 uur. Toegang kost 15 euro. CADZAND-BAD 'Sound of Silence' in galerie De Ouverture Galerie De Ouverture aan de Boule vard de Wielingen in Cadzand-Bad opent morgen de tentoonstelling 'Sound of Silence'. De expositie toont werk van fijn schilders, die spelen met licht en lichtinval. Deelnemers zijn Juul Kortekaas, Hella Maas, Jelle van der Ploeg, Elsje van Ree, Jan Teunissen en Herman Thielens. De expositie is te zien tot en met 22 april. www.de-ouverture.nl CADZAND Meeblèren met dj Cois op après-ski party De Sporthal bij Cadzand-Bad houdt vanavond een après-ski par ty. Dj Cois zorgt voor muziek waar mee je, volgens de organisatie, 'lek ker kunt meeblèren'. Bier wordt - ter bevordering van het après-skige- voel - geschonken in pullen. De party begint om 22.00 uur. Toe gang kost 5 euro. In de rubriek De dag van staat elke zaterdag een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws-Vlaming centraal. Vandaag de dag van gitarist Willem Verbuyst van hard rockband Vanderbuyst. an de achterzijde van het door graffiti ge kleurde Doornroosje in Nijmegen, trilt donderdagmiddag een deur. De boosdoener zit bin nen, met een basgitaar om zijn nek. Jochem Jonkman is bezig aan de soundcheck. De uit Zuiddorpe afkomstige drummer Barry van Es- broek stelt ondertussen een rek met T-shirts, cd's en vinyl op. Maar waar is gitarist Willem Ver buyst? Boven. Hij heeft het niet meer zo op soundchecks. „Samen een lied je spelen is nog wel leuk, maar dat gejengel vooraf... Gelukkig kun nen we nu een vaste geluidsman inhuren, die zo onderhand wel weet wat onze wensen zijn", ver telt Verbuyst (33). De uit Terneuzen afkomstige Bre- danaar moet vanavond met zijn hardrocktrio Vanderbuyst concur reren met Anouk, die een stad ver derop (Arnhem) ih het Gelredome speelt.- „Echt? Speelt zij daar? Grap pig, want laatst was zij te gast in De Wereld Draait Door, toen wij daar mochten optreden. Als het vanavond niet druk wordt, steken we het gewoon op haar", zegt hij met een knipoog. Nou is Vanderbuyst het stadium van lege zalen wel voorbij. In Duitsland wordt hun powerrock al een paar jaar goed gepruimd en ook m eigen land is Vanderbuyst niet meer weg te denken van een beetje zichzelf respecterend rock festival. „We worden nu gehyped, maar daar blijven wij heel nuchter onder", vertelt Verbuyst. „Dat zal met onze roots te maken hebben. Barry en ik komen uit Zeeuws- Vlaanderen, Jochem uit Gronin gen. Wij beseffen heel goed dat wat ons nu overkomt geen vanzelf sprekendheid is. Wij komen nu op televisie en radiozender 3FM met muziek die dertig, veertig jaar oud is. Waarschijnlijk omdat veel men sen de harde en te'chnische metal beu zijn. Ze willen terug naar de melodieuze liedjes. Die behoefte kan ook zo weer voorbij zijn, dus genieten wij er nu volle bak van. En dat terwijl wij niet spastisch hoeven te opereren. We doen niets nieuws, maar wel met een ei gen drive. Dat maakt het des te mooier dat het zo goed wordt op gepikt." Tijd voor een happie. Doornroosje heeft een Thais buffet laten aanruk ken voor Vanderbuyst en Bliksem, het Antwerpse metalgeschap dat het voorprogramma verzorgt. Bui tenshuis eten is bijna regel. Ver- buyst is maar weinig thuis, bij zijn vriendin in Breda. „Twee keer per jaar gaan we op vakantie. Dat vond ik wel een aardige deal voor de concessies die zij moet doen. Vol voor de muziek gaan is top sport; je moet er dingen voor opof feren. Dan is het prachtig dat dit wordt beloond door vierduizend Duitsers, die met hun vuist in de lucht staan tijdens een optreden. Maar hoe groter je als band wordt, hoe meer erbij komt kijken. We huren nu bijvoorbeeld een geluids man en een lichtman in. Dat zijn professionals, die komen niet voor een kratje bier. Echt goed leven van de muziek is er voor mij nog niet bij. We zitten wat dat betreft nu op een kantelpunt. Zet de po pulariteit door of blijft het hier bij?" 'Wij hoeven niet spas tisch te opereren. We doen niets nieuws, maar wel met een eigen drive.' dé dag van door Raymond de Frel Enfin, een Europese toer met Saxon, het voorprogramma verzor gen voor Thin Lizzy, Paaspop, Bos pop, twee cd's (een derde is in de maak), dat pakken ze Verbuyst al niet meer af Hij leeft nu zijn jon gensdroom, die ooit in Terneuzen begon met blues- en surfmuziek. Een droom waarin het werke lijkheid wordt dat er twee uur voor de show al twee fans voor de deur wachten en via een medewerker handtekeningen proberen te scoren. Een droom waarin fotografe Ilse Lambert -af komstig uit Vogelwaarde- de band voor een project in de douche ruimte van Doornroosje fotogra feert. En een droom waarin ook vanavond weer zo'n honderdvijf tig rockers in zwarte shirts hun lan ge haren laten wapperen op zijn solo's. Het leven van die droom is het resultaat van keihard knokken én een beetje geluk. „Ik heb nog nooit het gevoel van een verplich ting gehad, maar ik denk wel dat dit de laatste keer is dat ik zoveel energie in een band stop. Als dit eindigt, neem ik gas terug. Er zijn nog zoveel meer mooie uitdagin gen. Een marathon lopen, op de motor door Amerika toeren, ik wil nog zoveel." Dat is voor later. Terwijl Bliksem beneden een portie metal de zaal in dondert, speelt Verbuyst boven de vingers soepel. Dan gaat het shirt uit en het haar los. „Heb je oordoppen mee? Goed zo, want we gaan weer knallen." Tien minu ten later heeft Vanderbuyst de zaal al voor zich gewonnen. Maar waar is Verbuyst? Die zit vast nog bo ven. Want die doldwaze gitarist, die op het podium in zijn blote bast gekke bekken trekt? Dat moet zijn dubbelganger zijn. OOSTBURG - Het zou bonter dan ooit worden, beloofde het pro gramma van de Bonte Avond van het Zwin College. De eerste avond, gisteren, stond bol van zang en dans, naast een aantal to neelstukjes en mooie instrumenta le nummers, met onder meer een gitaarsolo van Jay de Smet. Naast de vele individuele acts trad ook een echt Zwin Collegekoor op, bestaand uit een mengeling van leerlingen uit verschillende klassen. Bijzonder moedig waren Laura, Alyssa, Marissa, Elke en Desi, vijf brugklassers die voor het eerst aan de Bonte Avond deelnamen. Ze spetterden in een dans met een bij zondere choreografie. Hun enthou siasme was bij het publiek duide lijk voelbaar. Vandaag is er een matinee om 13.30 uur en een derde voorstelling om 20.00 uur in de zaal van het Zwin College. Een groepje brugklassers steelt de show met een enthousiaste dans tijdens de eerste van drie voorstellingen op het Zwin College. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - In de aanloop naar het voorjaars- en zomerseizoen houden zeventien modezaken in Terneuzen zaterdag 31 maart een nieuw evenement in de binnen stad: Mode op Straat. Die dag (met een tolvrije Wester- scheldetunneltunnel en gratis bo vengronds parkeren in Terneuzen) dienen de Noordstraat, Markt en Steenen Beer als catwalk. Manne quins tonen in optocht nieuwe mode, met muziek en dans van de Terneuzense dansschool Kidzmo- ve. Van 13.30 tot 16.30 uur worden, in twee voorstellingen, kinder-, he ren- en damesmode geshowd. Een model begint op de kop van de Noordstraat. Bij alle deelnemende winkels stappen mannequins in, in totaal veertig. Mode op Straat is een initiatief van Iris Arkeveld van de modezaak Hotlegs. A i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 144