zeeland 123 41 0ll5 6950 10 Nieuwe woonwijk past goed in stadshart Sluis Geen woorden, maar daden met grensarbeid VERHUIZEN MET ZORG! Nieuwe bewoonster Cadzand klaagt over bouwverkeer zaterdag 17 maart 2012 Het aantal woningen dat in Het hart van Sluis verrijst, bestaat uit vijftien appartementen en 26 woningen. Het aanbod is aangepast aan de vraag uit de markt; grotere patiowoningen zijn vervangen door stadswoningen. Dewi Pollmann heeft, hoewel ze er pas drie jaar woont, al bijna haar hele leven hart voor Sluis. Ze wil 'nooit meer uit Sluis weg' en is dan ook dolgeluk kig dat ze met partner Tijn van den Berk een huis heeft kunnen kopen in Het hart van Sluis. Achterafis 'hoofd bedrijfs bureau' Jon Maas van Bouwbedrijf De Delta blij dat de oorspronkelijke plannen voor Het hart van Sluis niet zijn doorgegaan. Omwonenden en Sluise gemeente raadsleden protesteerden jaren ge leden tegen de bouw van een ap partementencomplex met 44 wo ningen, omdat er een lange, hoge blinde muur aan de kant van de Burgemeester van Hootegemstraat zou komen. De Delta wijzigde de plannen, niet alleen vanwege de kritiek, maar vooral door 'verande rende marktomstandigheden'. Du re appartementen vonden door de crisis geen aftrek meer, dus bouwt De Delta stadswoningen, twee- onder-éénkappers en een beschei den complex met vijftien apparte menten. De stadswoningen zijn met prijzen van ruim 150.000 tot 175.000 euro ook voor starters - die niet eerst een eigen woning hoeven te verkopen - interessant, terwijl gezinnen voor een betaal baar bedrag een groter huis kun nen kopen. De nu gebouwde huizen, die on der het motto 'dorpse gezelligheid in een bruisende stad' worden ver kocht, passen ook beter bij de schaal van het Sluise centrum. Voor de omwonenden is het voor al fijn dat ze nu niet op een hoge blinde muur uitkijken. „Het is jam mer dat we geen vrij uitzicht meer hebben. Maar het is beter om op huizen uit te kijken dan op stenen zonder ramen", vinden enkele oudere bewoonsters van de Burge meester van Hootegemstraat. OOSTBURG Enorm aanbod tijdens open dag ziekenhuis ZorgSaam-ziekenhuis Antonius in Oostburg doet vandaag mee aan de Dag van de Zorg. In het gebouw is van alles te doen. Bezoekers kunnen een kijkje ne men in onder meer operatieka mers, een ambulance en de studio van Radio Delta. Zwangere vrou wen kunnen een pretecho laten maken en bij fysiotherapie kan ie dereen testen hoe fit hij of zij is. Ar men en benen worden in het gips gezet, en gehalte van cholesterol en glucose kan gemeten worden. Verder is er informatie over thuis zorg, woonzorgcentra, opleidingen en banen bij ZorgSaam. Kinderen kunnen tussen 11.00 en 13.00 uur met hun eigen 'baby' terecht bij een poppenspreekuur. Voor de jongste bezoekers is ook een speur tocht door het ziekenhuis uitgezet De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Ook het gloednieuwe servicepunt van Curamus, in de Hulster binnen stad, is tijdens de Dag van de Zorg te bezoeken. De deur van het pand, tegenover het stadhuis, staat open tussen 11.00 en 15.00 uur. OOSTBURG Porthos houdt open dag in nieuw gebouw Porthos Sluis houdt vandaag open dag. Porthos is de overkoepelende organisatie van het WMO-loket en het Centrum voor Jeugd en Gezin. Die zitten sinds enkele maanden samen achter één loket. Bezoekers krijgen informatie en kunnen meedoen aan workshops voor jong en oud, over onder meer mantelzorg, geheugentraining, computercursussen en silent disco. Kinderen kunnen hun pop of knuf fel meenemen naar het poppen- spreekuur. De open dag in het pand Nieuw- straat 2 (naast het gemeentehuis) duurt van 10.00 tot 16.00 uur. door Harmen van der Werf GENT - Zoeken hoeft niet meer. Ne derlandse en Belgische grensarbei ders kunnen voor allerlei verschil-, lende regelingen sinds gisteren te recht op een speciale internetsite: http//startpuntgrensarbeid.benelux. int. Benelux-topman Jan van Laar hoven opende de site tijdens het symposium Kansen voor Grensar beid in Gent. De bijeenkomst waar veel Zeeuws- Vlaamse en Gentse vertegenwoor digers aanwezig waren, luidde een nieuwe fase in in de grensover schrijdende samenwerking in de Kanaalzone. Het nieuwe motto wordt 'geen woorden, maar da den'. Wat er allemaal moet gebeu ren, is door een Nederlands-Bel gische projectgroep vervat in een handzame brochure, getiteld Gren zeloze kansen voor werk, 10 mogelijk heden voor Scheldemond. Eén van de ideeën is Vlaamse vaca tures voortaan ook inbrengen bij het Werkservicepunt in Terneu- zen. Verder wordt onder meer ge dacht aan het gelijktrekken van di ploma's door invoering van twee zijdige (Belgisch-Nederlandse) di ploma's, over en weer meer stages aanbieden en een speciaal detache ringsbureau voor uitzendkrachten uit beide landen. MEEST GELI N 1Grote verkeerscontrole Terneuzen 2. Huurverhoging dreigt in regio 3. Hiphopper Gers Pardoel naar Hulst ZEEUWSE KELDER Ook voetballen dit weekeinde? Stuur je ervaringen naar kelder@pzc.nl of kijk op www.pzc.nl/zeeuwsekelder CADZAND - Inwoners van Cadzand zijn nog steeds niet te spreken over de overlast die ze ondervin den van de bouwwerkzaamheden op park Noordzee Résidence aan de Lange Strinkweg. Landbouwers klagen dat bouwafval in de sloten terecht is gekomen. Het bouwver keer zorgt daarnaast nog steeds voor overlast in het dorp. De gemeente Sluis en projectont wikkelaar Arcus hebben onder zoek gedaan naar de verkeersstro men en doen binnenkort een voor stel met verbeteringen aan de dorpsbewoners. W&&jtt£ü?£ëS5SBZBOKat 165.000 V.O.N. 145.000 V.O.N. Voor meer informatie bel 0113 - 37 24 74 kijk op www.veerwegkamperland.nl Dewi Pollmann en Tijn van den Berk voor hun woning in Het hart van Sluis. Op de achtergrond het appartementencomplex in aanbouw, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 143