Hart van Sluis klopt door komst bewoners Cysouw neemt klanten van Sasse opticien over 22 almanak Kuip Jon Maas m f 'Blijf lekker in Hoek wonen' zaterdag 17 maart 2012 door Bas Dingenouts Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst. Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Cardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Thea Corstanje-De Blaeij uit de klas van Bas. Of Thea Corstanje - De Blaeij (28) de wens heeft om Zeeuws-Vlaanderen te verlaten? Er volgt een kort en krachtig antwoord: „Nee, ik blijf lekker in Hoek wonen." Na vijf jaar 'op kof in Gent is ze teruggekeerd naar haar geliefde thuisbasis. In 2003 begint Thea met de studie Revalidatiewetenschappen en Fy siotherapie aan de Universiteit Gent. De studiekeuze blijkt een juiste, aangezien Thea nu als fy- sio- en manueeltherapeut werk zaam is. Deels werkt ze bij ver pleeghuis Ter Schorre in Terneu- zen, terwijl ze ook actief is als zelf standig therapeut bij Medisch Centrum Epicurus. De keuze om terug te keren naar Hoek was een bewuste. „Mijn familie en vriend (nu man) Bart woonden nog steeds in Zeeuws-Vlaanderen en ik wilde ook gewoon graag in Ne derland werken." Desondanks heeft Thea ook nog steeds een goede band met België. Die is voor een groot deel te dan ken is aan een van haar grote pas sies: voetbal. Op haar zesde jaar begint Thea met voetballen bij HSV Hoek en al snel wordt duide lijk dat ze veel talent heeft. Zoveel zelfs, dat ze al snel wordt opgeroe pen voor de Nederlandse jeugdse- lectie en uiteindelijk zelfs oefenin terlands speelt voor 'het grote Oranje'. „Een absoluut hoogte punt in mijn leven. Helaas heb ik geen officiële interland gespeeld. Dat vind ik wel jammer, aange zien ik er heel dichtbij was." #«s®e®®seee®c®®»©®' De Temeuzense dertiger zag zijn Ajax-makker afgelopen maandag op een foto in de krant staan. Zijn maat, met wie hij regelmatig naar Amsterdam reist om de rood-witten aan te moedigen, was door de foto graaf vastgelegd tijdens een bezoekje aan de open dag van de moskee in de havenstad. Hij was benieuwd hoe moslims in Thea Corstanje-De Blaeij (28), 6 vwo De Rede in Terneuzen (2002). Haar mooiste periode beleeft Thea als speelster van Sinaai Girls, uitkomend in de hoogste klasse van België. „Ik heb een schitterende tijd gehad in België en heb er veel vriendinnen ge maakt, waar ik nog regelmatig contact mee heb. In 2010, tijdens mijn laatste jaar, werd ik bijna Bel gisch topscorer en heb zelfs de na tionale beker gewonnen in een vol Koning Boudewijnstadion." Het jaar 2010 kent voor Thea nog een veel groter hoogtepunt, name lijk de geboorte van zoontje Raff. Over vijf maanden zal het jonge gezin verblijd worden met de komst van een tweede kindje. „Het is ook daarom heel fijn om in Zeeuws-Vlaanderen te wonen. Mijn ouders en schoonouders wo nen in de buurt en het leven is hier rustig en gemoedelijk." Tip? redactie@pzc.nl Terneuzen hun geloof kunnen belij den in het gebedshuis. Bovendien was hij nog nooit in een moskee ge weest. „En, ben je bekeerd", vroeg de derti gerper sms. Het antwoord volgde snel. „Nee, dat niet. Maar het was hartstikke interessant. En ik voelde mij er in elk geval veel meer op mijn gemak dan in een volle Kuip." - F Het 'hoofd bedrijfsbureau' van Bouwbedrijf de Delta: „De woningen in Het hart van Sluis voldoen nu aan de vraag uit de markt. Ook starters kunnen er terecht. Het wijkje past mooi in het stadshart en biedt bewo ners dorpse gezelligheid in de bruisende stad Sluis." Thea Corstanje-De Blaeij keerde na haar studie in Gent terug naar Hoek. „Ik wilde graag in Nederland werken." Het heeft heel wat jaren gekost, maar Het hart van Sluis krijgt nu snel gezicht. Er zijn tientallen nieuwe bewoners neergestreken en de buurt went langzaam aan de woonwijk. „Het is natuurlijk jammer van ons vrije uitzicht. Maar het ziet er netjes uit." door René Hoonhorst Ze is van oorsprong Ach- terhoekse en woont pas drie jaar in Sluis. Maar Dewi Pollmann (23) weet nu al zeker dat ze 'nooit meer weggaat' uit de belfortstad. „Dit is mijn plek." Dewi sprong dan ook een gat in de lucht toen ze gisteren met vriend Tijn van den Berk de sleu tel kreeg van hun nieuwe huis in Het hart van Sluis. Tijn. is ook niet geboren in Zeeuws- Vlaanderen, maar hij is er wel op gegroeid. Hij liep als kok onder meer stage bij Oud Sluis en staat momenteel in de keuken van De Blanke Top in Cadzand-Bad. Tijn (ook 23) is niet zo stellig als zijn vriendin dat hij levenslang in Sluis blijft, maar voor zijn beroep hoeft hij het zich tot smulpapenparadijs ontwikkelende West-Zeeuws- Vlaanderen in elk geval niet uit. Vóór het eind van de maand hoopt het jonge stel hun huurhuis aan de Zuiddijkstraat te verruilen voor hun eigen huis aan De Smeedtoren. Ook Bart de Koning en vriendin Esther Berkmoes kregen gisteren uit handen van Jon Maas, hoofd bedrijfsbureau van het Middelburg se Bouwbedrijf De Delta, de sleu tel van een 'stadswoning' aan De Smeedtoren. Ze wonen nu nog in een huurhuis in Cadzand-Dorp. Esther komt weliswaar uit Sluis, maar het stel zocht niet speciaal naar een huis in het stadje. Esther staat voor de klas bij basisschool Op Dreef in Aardenburg en Bart werkt op het gemeentehuis van Oostburg. De Koning: „Het huis hoefde dus niet per se in Sluis te staan. Maar in Retranchement, waar ik van daan kom, of Cadzand zijn de hui zen over het algemeen iets duur der. En in Het hart van Sluis viel al- Hart van Sluis biedt 'dorpse gezelligheid in een bruisende stad' werft de bouwfolder. les op zijn plek. Een leuke woning op een mooie plaats." Berkmoes (26) en De Koning (31) hebben niet direct aan kinderen gedacht bij de aankoop van hun huis. „Maar we kozen wel voor een vas te trap naar de zolder, zodat we daar een slaapkamer kunnen in richten", lacht Bart. Dewi had - duidelijk tot verrassing van Tijn - ook al bedacht dat de zolder eventueel geschikt is als kin derkamer. Maas meldt dat gezin nen met kinderen in Het hart van Sluis voor de wat grotere twee-on- der-één-kapwoningen hebben ge kozen. „Naar zo'n woning zouden deze starters op termijn misschien wel kunnen overstappen." Het hoofd bedrijfsbureau preekt niet voor eigen parochie. Want hij heeft: nog wel drie grotere wonin gen te verkopen, maar dat zal geen probleem zijn. Al is het maar om dat Belgische woningzoekenden en investeerders Sluis ook hebben ontdekt. Enkele Vlaamse gezinnen komen daadwerkelijk in Het hart van Sluis wonen, terwijl Belgische investeerders ook huizen kochten voor de verhuur. De 7-jarige Sylvana woont sinds een weekje in zo'n 'huurhuis' en dat bevalt haar uitstekend. „Het is hartstikke leuk hier." Oplevering woningen Het hart van Sluis goed op gang Begin deze eeuw wilde Bouwbe drijf De Delta een complex met 44 appartementen bouwen in het - door afbraak van sporthal en biblio theek ontstane - 'gat van Sluis'. Na protesten van buurtbewoners en door veranderende marktom standigheden werd gekozen voor Het hart van Sluis met 26 wonin gen en 15 appartementen. Door de crisis en de daardoor wij zigende plannen duurde het jaren voor de bouw van start ging. Ook tijdens de bouw werden de oplevertijden nogal eens opge schort. De laatste vertraging was te wijten aan het weer. Delta Nuts kon begin dit jaar door de vorst vijf weken geen leidingen leggen, waardoor de huizen niet konden worden voorzien van gas, water en elektriciteit. Van de woningen zijn er na dit weekeind 23 verkocht, terwijl 10 van de 15 appartementen aan de man zijn gebracht. De huizen, waarvan ruim de helft al is bewoond, worden nu in hoog tempo opgeleverd. De sleutel van de laatste woning wordt naar ver wachting half april - een week na Pasen - overhandigd. Q De Delta wil het appartementen complex voor de bouwvak opleve ren, maar oplevering in september lijkt de hoofduitvoerder reëler. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Opnieuw sluit een winkel de deuren in Sas van Gent: Remortel Optiek aan de Westka de. Eigenaar Ron van Remortel draagt per 1 april zijn klantenbe stand over aan Henny Cysouw Op tiek in Terneuzen. „Ik heb drie jaar lang geprobeerd een opvolger te vinden", vertelt Van Remortel (65), „Maar er was geen belangstelling." Het heeft Van Remortel verbaasd dat hij zijn zaak niet heeft kunnen verkopen. „Er valt in Sas van Gent best een goede boterham te verdienen, me de dankzij veel Belgische klanten. Veertig procent van mijn klanten is Belg. Ze komen uit de wijde om geving, uit Zelzate, Assenede en Wachtebeke." Van Remortel is niet de eerste zelf standige opticien in de streek die geen opvolger kan vinden. Baart Optiek in Hulst lukte dat ook niet. Hij droeg twee jaar geleden zijn klanten over aan Cysouw. De Ter- neuzense opticien neemt overi gens per 1 april ook het klantenbe stand van contactlenspraktijk Leo Loones over. Hij was verbonden aan ZorgSaam. Bij ZorgSaam blij ven twee optometristen actief die als vrijgevestigden ook een contact lenspraktijk voeren. Uit het exploot d.d. 14-03-2012 van gerechtsdeurwaarder A AA. M G van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van 1Rabohypotheekbank N.V.,statutairgevestigd te Amsterdam, 2. Coöperatieve Rabo-bank Hulst U.A., gevestigd te Hulst en 3. Coöperatieve Rabobank Roosendaal-Woensdrecht U.A., gevestigd te Roosendaal en allen ten deze" domicilie kiezejid te Hulst ten kantore van mr. C. van Goethemnotaris te Hulst, aan Cornelis Johannes Langendoen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is aangezegd dat requiranten overgaan tot openbare verkoop van het huis c.a, staand en gelegen aan de Marco Pololaan 79 te 4562 AB Hulst en wel op donderdag 05-04-2012 om 14.00 uur te Goes. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 61:3651. E- deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 142