'Hulst kan super binnenstad vergeten' Onderzoek Dullaert kost 28.500 euro ZEEUWS-VLAANDEREN Handen uit de mouwen en doen ZATERDAG 17 maart 2012 21 Hart van Sluis klopt door bewoners 22 en 23 Projectontwikkelaar verwijt gemeente foute afspraak met AH-exploitant, wethouder onthutst door Sheila van Doorsselaer HULST - Een exploitant vinden voor een supermarkt op het 's-Gra- venhofplein in Hulst is uitzicht loos. Niemand ziet brood in een winkel van maximaal 750 vierkan te meter, zegt Peter van Schaijk van MVS Projectrealisatie uit Amersfoort, de ontwikkelaar van het 's-Gravenhofplein. „Degene die zijn handtekening heeft gezet onder de clausule dat een supermarkt aan die maximale 750 meter is gebonden, heeft te diep in het glaasje gekeken", stelt Van Schaijk, waarmee hij uiteinde lijk doelt op de gemeente Hulst. „Op die plek is minstens 1500 vier kante meter nodig voor een renda bele exploitatie." Wethouder Dia na van Damme reageert onthutst. „Geen idee waar dit opeens van daan komt." MVS Projectrealisatie wil op het 's-Gravenhofplein in september beginnen met de bouw van een su permarkt met daarboven 24 huur- en negen koopappartementen. De ontwikkelaar is dit overeengeko men met de gemeente. Hulst sloot op haar beurt met de vroegere ex ploitant van de Albert Heijn in de binnenstad, de familie Mat- theeuws, een akkoord waarin is vastgelegd dat in de oude winkel - na verhuizing van de AH buiten de binnenstad - geen supermarkt mag komen. En een nieuwe super in het centrum mag maximaal 750 vierkante meter bedragen. De op positie liep te hoop tegen dit (wurg)contract. Toch ging de ge meente akkoord. Van Damme: „Wij dachten dat 750 meter ge noeg zou zijn, in steden als Breda lopen kleine stadssupermarkten ook als een trein." Van Damme legt de bal bij MVS Projectrealisatie, oftewel bij de kri tische Van Schaijk. „Hij moet een exploitant zoeken en wij helpen actief mee. Het rare is dat ik zwart op wit interesse heb van een super marktexploitant die wel oren heeft naar het 's-Gravenhofplein, in die 750 meter dus. Van Schaijk weet dit ook." De wethouder geeft toe dat 'het wel makkelijk zou geweest zijn als we meer metrages konden aanbieden'. Mocht de geïnteres seerde exploitant (volgens van Damme een lokale 'verplaatser') afhaken, dan kan de wethouder zich voorstellen dat de gemeente de '750-clausule' als ultieme zet aanvecht. „Voor nu is dat nog on denkbaar, maar het ligt eraan wat er allemaal nog op ons afkomt." CLINGE - Wies Neve en André Huyghe werken enthousiast aan het hekwerk van de Cante- cleerhoeve, de kinderboerderij in Clinge op het terrein van stichting Trage!. De twee vrij willigers klussen het hele jaar erg fanatiek bij de boerderij en trokken gisteren dan ook de kar tijdens NL DOET, de grote nationale vrïj- willigersactie van het Oranje Fonds. De op komst viel tegen. „Slechts zes vrijwilligers hebben aan onze oproep gehoor gegeven en hielpen met het restaureren van palen, gaas, omheining en andere klusjes op en rond de Hoeve. Ik hoop dat volgend jaar meer mensen ons op de NL DOET-dag willen helpen", aldus Ineke Kouijzer, medewerkster afdeling Groen van stichting Tragel. foto Peter Nicolai ZAAMSLAG NIEUWVLIET De Torenberg schenkt Langer strandhokjes 891 euro aan Kika op Sluise stranden Basisschool De Torenberg in Zaam- slag heeft gisteren een cheque met 891,32 euro uitgereikt aan Kika (Kinderen Kankervrij). De op brengst kwam tot stand door ver koop van de kunstwerkjes van kin deren, die ze eerder dit jaar maak ten tijdens een projectweek over kunst. Er werden ook groepswer ken geveild, die tot wel 50 euro per stuk opbrachten. Strandhokjes mogen voortaan tus sen maart en 1 november op het Sluise strand staan. Op het deel van het waterschap mocht dat al, en ook de gemeente Sluis verruimt die periode nu. De oude 'gemeente lijke' periode liep van 1 mei tot 1 ok tober. De gemeente en onderne mers hopen dat de maatregel ertoe bijdraagt dat toeristen (nog) langer aan de Sluise kust blijven. door Jean-Lou de Gucht HULST - Het accountantsonderzoek dat de gemeente Hulst heeft laten uitvoeren naar de financiële situa tie van gemeenschapscentrum Den Dullaert heeft 28.500 euro ge kost. Dat zei wethouder Adri Totté don derdagavond in de commissie Mid delen. Het onderzoek heeft plaats gevonden in de periode mei 2010 tot maart 2011. Totté: „De accoun tant is er in totaal 132 uur mee be zig geweest. Er zijn gesprekken ge weest en er heeft hoor en weder hoor plaatsgevonden. En als u mij nu vraagt of ik hier blij mee ben, kan ik u zeggen dat ik dat niet ben." Volgens Totté heeft het onderzoek wel degelijk zin gehad. „Het doel van het onderzoek was de finan ciële situatie van Den Dullaert in beeld brengen. Die stand van za ken hebben we nu boven water. En we hebben vervolgens beslui ten genomen." Het gemeenschapscentrum ver keerde in ernstige financiële pro blemen. Niet onbelangrijk is dat de gemeente Hulst borg staat voor 1,5 miljoen euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 141