Kiek Noe! vandE 25 Ouders ongerust over Margrietschool in Kats Hollandse pot blijft meest populair bij ouderen in gemeente Borsele Schoenmode van de Reepe prachtig verbouwd! Op het weblog Kiek Noe! (www.pzc.nl/kieknoe) is nog meer te lezen en zijn foto's te zien van de huishoudscholen op Schouwen-Duiveland. Daarnaast staan op het blog klassenfoto's van andere Schouwen-Duivelandse scholen. zaterdag 17 maart 2012 door Claudia Sondervan Gerda Godrie neemt het Zeeuwse huishoudomiderwijs tussen 1919 en 1968 onder de loep. In 1919 werd de eerste Nijverheidswet inge voerd die structuur gaf aan het vak onderwijs voor meisjes. In 1968 werd - met de Mammoetwet - de huishoudschool afgeschaft en ver vangen door de LHNO. Huishoudonderwijs heeft zich door de jaren heen ontwikkeld van een plek waar je werd voorbereid op het huwelijk tot een beroepsoriën terende opleiding tot uiteindelijk een beroepsgerichte schooi. Met haar onderzoek brengt Godrie een deel van de Zeeuwse onder wijsgeschiedenis in kaart. Op Schouwen-Duiveland valt op dat meiden veelal alles uit de school halen wat mogelijk is. Niet alleen de 2-jarige primaire oplei ding om hun leerplicht vol te ma ken, maar ook de assistentenop leiding en aansluitend Snas (in richtingsassistente.) of verpleging. Dat heeft vermoedelijk met de geï soleerde ligging te maken. Godrie is op zoek naar de plaatsen in Zeeland waar VGLO-scholen of VGLO-klassen hebben gezeten. VGLO staat voor voortgezet ge woon lager onderwijs. Mensen die daar meer over weten kunnen zich melden: 076-5040139 of ger- da.godrie@kpnmail.nl. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Hollandse pot (gekookte aardappelen, groente, vlees of vis) blijft het meest popu lair onder de gebruikers van de warme maaltijdvoorziening in de gemeente Borsele. Op plaats twee en drie eindigen respectievelijk Chinees en Italiaans. Dat blijkt uit onderzoek van het VrijwilligersHuis. Om te bepalen of de warme maaltijdvoorziening nog aan de verwachtingen van de gebruikers voldoet, wordt dit on derzoek eens in de zoveel jaar ge houden. De maaltijden worden bereid door de koks van zorgcenrum De Kraayert in Lewedorp. De maaltij den krijgen een gemiddeld cijfer van 8,3. De vrijwilligers van de maaltijd voorziening scoren een 'goed tot zeer goed', als het gaat om bezorging en dienstverlening. Uit het onderzoek blijkt dat on danks het hoge cijfer toch wat ruimte is voor verbetering. De informatievoorziening over dieetmogelijkheden kan beter, de maaltijden mogen volgens acht tien procent van de deelnemers best wat warmer zijn en er moet nog eens goed naar de porties wor den gekeken. In de enquête is ook gekeken naar KATS - Ouders van de leerlingen van de Prinses Margrietschool in Kats willen dat het schoolbestuur Nobego snel duidelijk maakt of er volgend jaar leerkrachten worden ingezet op de school in Kats en zo ja, hoeveel. Een aantal van hen vroeg donder dag de gemeenteraad hulp om hel derheid te verschaffen. „Ouders weten niet of zij hun kind op school kunnen houden of dat zij naar elders moeten. Enkele ouders hebben hun kind om die reden al van school gehaald", zei Tess van den Boogaard donderdag tegen de raad. De school in Kats (430 inwo ners) heeft nu 28 leerlingen, maar krimpt aan het einde van volgend schooljaar tot 22 leerlingen: zeven leerlingen uit groep acht zwaaien dan af, terwijl er maar één vierjari ge op de school zal beginnen. Zo als het er nu naar uitziet begint er in schooljaar 2013/2014 nog één vierjarige in groep een. Ouders wil len weten of de leerlingen na de zomer in drie of twee lesgroepen worden verdeeld. Nu beschikt de school over drie voltijds onderwij zers die drie combinatieklassen lei den. De Katse school deelt de di recteur, Bram Verhulst, met de ba sisschool Stelleplankier (130 leerlin gen) in Colijnsplaat. Die stelt dat de gemeente moet aangeven wat die wil met de school. „We gaan de komende jaren enkel nog krim pen." Wethouder Piet de Putter heeft directeur Jos Ernst van Nobe go met klem geadviseerd om de stand van zaken te verhelderen in een brief aan de ouders. „Die moe ten een goede afweging kunnen maken over het onderwijs voor hun kind." wmpmmmassssssossiasssssssBmBmKesmussissessesBesssssassasseeesBssi de toekomst van de warme maal- tijdvoorziening. Een deel van de huidige gebruikers (36 procent) vindt het een probleem de maal tijd in de magnetron te verhitten en ze willen ook niet gebruik ma ken van de mogelijkheid voor-, hoofd- en nagerecht los van elkaar te bestellen. Toekomstige gebrui kers willen dat wel. Warm eten tussen 12.00 en 13.00 uur heeft de voorkeur van zowel de huidige als de toekomstige ge bruikers. De verwachting was dat toekomstige deelnemers tussen 17.00 en 18.00 uur warm wilden eten maar dat blijkt dus niet zo te zijn. Schoenmode van de Reepe in Goes heeft een prachtige his torie. Ze bestaan sinds 1903. De firma van de Reepe be stond uit een schoenwinkel, een groothandel en een ate lier voor bedrijfskleding waar vooral brandweerkleding ge maakt werd. Brandweerkleding werd toen niet gestikt maar gelijmd. Dhr. Van de Reepe was niet tevreden over de lijm en besloot deze zelf te gaan ontwikkelen. Zijn lijm werd erg goed verkocht. Hij maakte er een apart bedrijf van, wat al snel be kend werd als "de Bisonkit". Ook Evelien en Luud van Kuijlc, de huidige eigenaren, houden Evelien en Luud van Kuijk van pionieren. Proberen elke keer weer met verrassende nieuwe merken te komen. Kijk naar de architectonische schoenen van United Nude of naar de heren schoenen van Harris of Magnan- ni. En natuurlijk worden de ver trouwde merken niet vergeten. Wolky, Gabor, van Bommel enz. De winkel is prachtig verbouwd. Architect Leo Slabbekoorn ont wierp zowel de nieuwe pui als de inrichting van de winkel. D.e nieuwe voorjaarscollectie staat voor u gereed. Heel veel kleur! Evelien en Luud van Kuijk nodigen u van harte uit in hun vernieuwde winkel. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl oud Cultuurhistorica Gerda Godrie in het Zeeuws Archief in Middelburg. foto Dirk-Jan Gjeltema Onderzoek brengt deel van Zeeuwse onderwijsgeschiedenis in beeld Paul Krugerstraat 9a Vlissingen Bovenwoning bovenhet kant ooi" van M 2 Makelaars Gehéél gerenoveerd in 2005 en gemeubileerd en gestoffeerd. Dè woning: beschikt over één slaapka mer en één flink dakterras. TE HUUR: BOVENWONING Huurprijs: 695,- per maand exd. g/w/l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 137