Ruilwinkel zeeland23 VERHUIZEN MET ZORG! De kroonprins, een brand en bijna zesduizend ruilers 0113 22 22 20 Jonge Vlissinger vrijgesproken van overval Man uit Borsele aangehouden na mishandeling Calvijn College wint Vakkanjers Esther Koemanklant De gemeente Goes subsidieert de Ruilwinkel met bijna tachtigduizend euro per jaar. Bij de Ruilwinkel werken vrijwilligersmaar ook mensen die ver plicht moeten werken omdat ze bijvoorbeeld een bijstandsuitkering krijgen. zaterdag 17 maart 2012 KRUININGEN Man aangehouden bij hennepkwekerij In een woning aan de Welhoek straat in Kruiningen is vrijdagmor gen rond 07.15 uur een hennepkwe kerij met 75 planten ontdekt. De bewoner van het pand is aange houden. Hij is overgebracht naar het politiebureau en heeft daar een verklaring afgelegd. Daarna is de man op vrije voeten gesteld. De kwekerij is geruimd door mede werkers van de gemeente Reimers- waal. Alle spullen zijn in beslag ge nomen en vernietigd. SINT PHILIPSLAND Voormalig wethouder Walpot overleden Voormalig wethouder Leen Wal pot van de toenmalige gemeente Sint Philipsland is deze week op 77-jarige leeftijd overleden. Walpot was namens de SGP wethouder van 1970 tot 1994. Daarna ging Sint Philipsland op in de gemeente Tho- len. Walpot is nog tot 1998 lid van de gemeenteraad geweest. De voor malig politicus is gisteren begra ven in Sint Philipsland. SINT-MAARTENSDIJK Voorjaarsconcert Euterpe in Haestinge Muziekvereniging Euterpe geeft vandaag een voorjaarsconcert in ge meenschapscentrum Haestginge in Sint-Maartensdijk. Alle onderdelen van de vereniging zullen deelne men. Het thema is Home Sweet Ho me. Pareltjes uit de Nederlandse muziekgeschiedenis komen voor bij. Het concert begint om 19.3a uur en vindt plaats in de grote zaal van het gemeenschapscentrum. GOES Knutselmiddag Wereld Natuur Fonds Voor kinderen tussen de vijf en tien jaar is er zaterdag 24 maart een knutselmiddag. Knutsel een ka lender, kijkdoos of pandamasker. Ook kunnen kinderen meedoen met de dierenbingo of pandaquiz. De activiteiten zijn van 14.00 tot 16.00 uur in het MEC, Hollandse Hoeve. WNF-leden betalen 2,50 eu ro, anderen 3,50. Aanmelden tot 22 maart via: wnfzeeland@live.nl MIDDELBURG Lezing over Italiaans eten in Middelburg Op uitnodiging van Dante Alighie- ri Zeeland, de vereniging voor taal en cultuur van Italië, geeft Antonel- la Petrai morgenmiddag een lezing in de loge van de vereniging aan de Stationsstraat 16 in Middelburg. De lezing - in het Italiaans en Ne derlands - gaat over genieten van Italiaans eten. De bijeenkomst be gint om 14.00 uur en is gratis toe gankelijk. De ruilwinkel in Goes bestaat vijfjaar. Mensen komen er om spullen te halen, maar ook voor een praatje of een kop koffie. foto Willem Mieras De Ruilwinkel in Goes heeft over belangstelling niets te klagen: twee jaar geleden stond kroonprins Wil- lem-Alexander op de stoep, lokale politici lopen er de deur plat en er staan maar liefst 5600 mensen in geschreven als klant. De geschiedenis van de winkel is VLISSINGEN - Het Gerechtshof in Den Bosch heeft een jonge Vlissin ger vrijgesproken van betrokken heid bij een gewelddadige overval op een woning in Vlissingen. In oktober 2010 vielen twee jonge mannen de woning van een Vlis- singse horecaondernemer aan de Rietkraag binnen. Ze mishandel den de bewoner en bedreigden zijn 9-jarige zoon met een mes. De politie hield begin 2011 een aan tal verdachten aan. Ook de nu vrij gesproken jongen, die toen 17 was, werd opgepakt. De rechtbank in Middelburg veroordeelde hem tot twee jaar jeugddetentie, maar het hof kwam tot een ander oordeel. onstuimig: vijfjaar geleden opent de winkel, met steun van de pro vincie en het Oranjefonds, aan de Kuyperlaan in de Goese-Polder; na anderhalfjaar moet de ruilwinkel daar weg vanwege de sloop van de Erasmusflat: men verhuist naar de Couwervestraat. In mei 2009 wint de Ruilwinkel HEINKENSZAND - De politie heeft gisteren een 45-jarige man uit de gemeente Borsele aangehouden. Hij wordt verdacht van mishande ling en poging tot doodslag op een 60-jarige Vlissinger, eerder die och tend. De Vlissinger reed met twee be kenden van hem over de Singel in zijn woonplaats. Volgens hem reed de man uit Borsele opzettelijk op hem in met zijn scooter. De ver dachte zou ook hebben uitgehaald met een scherp voorwerp. De politie kon de man later die ochtend aanhouden in een wo ning aan de Hendrikstraat in Vlis singen. het 'Appeltje van Oranje', een prijs van het Oranjefonds voor succes volle sociale initiatieven. De prijs wordt op paleis Noordeinde uitge reikt door prinses Mixima. Van het gewonnen geld wordt een be stelbus aangeschaft. In mei 2010 komt Willem-Alexan- der zelf langs. „Kun je deze ook ruilen?", grapte hij over de in gro ten getale uitgerukte pers. Bijna een jaar later, in maart, is er brand. Het herstel duurt maanden; pas in augustus gaat de ruilwinkel weer open. En dat blijft hij voorlopig: de gemeente Goes betaalt tot en met 2014 77.000 euro per jaar om dat mogelijk te maken. ROTTERDAM - De vmbo-leerlingen van het Calvijn College in Krab- bendijke hebben de regionale fina le van de Junior Vakkanjers gewon nen met hun ontwerp van een spa ce' invader. De finale was gisteren in Rotter dam. Opdracht was het bouwen van een rijdende maanwagen. Die van de technische vierdejaars van het Calvijn College bleek volgens de jury veruit het beste. Het Goese Lyceum behaalde de tweede plaats en kreeg de prijs voor het beste de sign. Het Pontes Pieter Zeeman uit Zierikzee viel niet in de prijzen. 'We komen hier iedere week; ik vind het een gewel dig initiatief. De sfeer is leuk. En ik kan hier altijd wat vinden: ook voor themaweken op zijn school is het geweldig.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 135