Toch nieuwbouw in 's-Heer Abtskerke Man gestoken door insluiper BEVELANDEN/THOLEN Dankzij vrijwilligers een middag naar het museum almanak Kuip ZATERDAG 17 maart 2012 21 Jrxjo Ruilwinkei Goes is groot succes 22 en 23 i- ïïüïfcra Eerste spa voor starterswoningen naast oude boomgaard kan over negen maanden de grond in door Frank van Cooten 'S-HEER ABTSKERKE - In 's-Heer Abtskerke komen na twaalf jaar eindelijk weer nieuwe huizen. „Er is geluisterd naar de noodoproep van de dorpsraad", zegt voorzitter Marja Zijderveld verheugd. Wethouder Marga Vermue deelde de dorpsraad donderdagavond mee dat ontwikkelaar Klaas de Ruiter zijn boomgaard definitief heeft verkocht aan de gemeente waardoor de weg vrij is voor de bouw van een aantal starterswo ningen. Daar is volgens Zijderveld veel be hoefte aan. Jongeren verlaten het dorp omdat er geen betaalbare hui zen zijn. De gemeente heeft grond naast de boomgaard waarop de starterswo ningen gebouwd kunnen worden. Dat mag echter niet vanwege de aanwezigheid van een zogenaam de spuitzone op de boomgaard. Volgens wettelijke voorschriften mag in de omgeving van een der gelijke zone niet worden ge bouwd. Er was de gemeente dus veel aan gelegen de grond te ko pen om de spuitzone eraf te krij gen. De Ruiter had daar ook wel oren naar. Hij kocht de grond 'in de goe de tijd' om er villa's op te bouwen. Die kwamen echter niet van de grond. Hij wilde dus het liefst van het perceel af. De grond is nu ge kocht door de gemeente en zelfs een groot deel van de oude fruitbo men is al gerooid. „Dit is een enor me stap in de goede richting", al dus Marja Zijderveld. „Er zullen nog bodemonderzoeken moeten plaatsvinden en het bestemmings plan moet worden aangepast. Maar het zou zo maar kunnen dat er in het volgend voorjaar ge bouwd kan gaan worden." Volgens wethouder Vermue kan de eerste spa voor de starterswo ningen al over negen maanden de grond in. „Maar dan moeten we in de procedures geen hobbels tegen komen." Het is nog niet bekend wat er met de voormalige boom gaard gaat gebeuren. Met de pro vincie is toendertijd afgesproken dat er vrijstaande huizen op ge bouwd kunnen worden. „Eerst is echter nog archeologisch onderzoek en een flora- en fauna- onderzoek nodig. Als die achter de rug zijn, moeten we weten hoe de huizenmarkt dan in elkaar steekt. Maar er kan in ieder geval in 's-Heer Abskerke weer worden ge bouwd." GOES - Ouderen kregen gisteren een speciale rondleiding door het Historisch Museum de Bevelanden in Goes. Het was een compleet verzorgde middag: vrijwilligers haalden de be zoekers op leeftijd thuis op, het Goese ge meentebestuur serveerde koffie en na afloop werd iedereen weer thuis afgeleverd. De middag in het museum was één van de ac ties in het kader van NL Doet, de grootste vrij- willigersactie van Nederland, georganiseerd door het Oranjefonds. Vandaag zijn op heel veel verschillende locaties in Zeeland nog vrij- willigersacties. Er doen duizenden vrijwilligers aan mee. www.nldoet.nl foto Willem Mieras tSBzassssisgaassKa^&s&isesea Tip? redactie@pzc.nl GOES - Een 42-jarige Goesenaar is in de nacht van donderdag op vrij dag lichtgewond geraakt toen hij een onbekende man in zijn tuin betrapte. De Goesenaar is met een steekwond overgebracht naar het ziekenhuis. Na behandeling mocht hij weer naar huis. Tegen middernacht zag hij achter in zijn tuin aan de J.A. van de Goeskade een man lopen. De in sluiper vluchtte de tuin uit toen die de bewoner zag. Bij de poort werd de onbekende door de bewo ner achterhaald. Er ontstond een gevecht. Een tweede man bemoei de zich ermee en stak de Goese naar met een scherp voorwerp. Hierna rende het tweetal weg over het Molenplein. De politie heeft met een politiehond de omgeving doorzocht. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de twee mannen. De politie is op Zoek naar getui gen. Van één van de mannen is een signalement bekend: blank, met een kaal hoofd, ongeveer 1.85 tot 1.90 meter lang en een smal ge zicht. Hij droeg een donkergekleur de jas tot op zijn heup. De Terneuzense dertiger zag zijn Ajax-makker afgelopen maandag op een foto in de krant staan. Zijn maat, met wie hij regelmatig naar Amsterdam reist om de rood-witten aan te moedigen, was door de foto graaf vastgelegd tijdens een bezoekje aan de open dag van de moskee in de havenstad. Hij was benieuwd hoe moslims in Temeuzen hun geloof kunnen belij den in het gebedshuis. Bovendien was hij nog nooit in een moskee ge weest. „En, ben je bekeerd", vroeg de derti gerper sms. Het antwoord volgde snel. „Nee, dat niet. Maar het was hartstikke interessant. En ik voelde mij er in elk geval veel meer op mijn gemak dan in een volle Kuip."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 133