Kiek Noe! 23 Langer strandhokjes stranden Sluis De stellino Vmbo'ers Pontes niet in de prijzen zaterdag 17 maart 2012 Op het weblog Kiek Noe! (www.pzc.nl/kieknoe) is nog meer te lezen en zijn ook nog wat foto's te zien van de huishoudscholen op Schouwen-Duiveland. Daarnaast zijn op het blog klassenfoto's van andere Schouwen-Duivelandse scholen te zien. Gerda Godrie neemt het Zeeuwse huishoudonderwijs tussen 1919 en 1968 onder de loep. In 1919 werd de eerste Nijverheidswet inge voerd die structuur gaf aan het vak onderwijs voor meisjes. In 1968 werd - met de Mammoetwet - de huishoudschool afgeschaft en ver vangen door de LHNO. Huishoudonderwijs heeft zich door de jaren heen ontwikkeld van een plek waar je werd voorbereid op het huwelijk tot een beroepsoriën terende opleiding tot uiteindelijk een beroepsgerichte school. G Met haar onderzoek brengt Godrie een deel van de Zeeuwse onder wijsgeschiedenis in kaart. „En daarmee ook een stuk vrouwenge schiedenis." De ZLM heeft daar in Zeeland een grote rol in gespeeld. Dat was in Brabant anders. Qua onderwijs heeft dat echter geen opmerkelijke verschillen opgeleverd. Wel opval lend is dat in Zeeland het vak En gels al vroeg zijn intrede doet. Op Schouwen-Duiveland valt op dat meiden veelal alles uit de school halen wat mogelijk is. Niet alleen de 2-jarige primaire oplei ding om hun leerplicht vol te ma ken, maar ook de assistentenop leiding en aansluitend Inas (in richtingsassistente) of verpleging. Dat heeft vermoedelijk met de geï soleerde ligging te maken. Het onderzoek naar het Zeeuwse huishoudonderwijs is nog niet klaar. Godrie is op zoek naar de plaatsen in Zeeland waar VG- LO-scholen of VGLO-klassen heb ben gezeten. VGLO staat voor voortgezet gewoon lager onder wijs. Mensen die daar meer over weten kunnen zich melden via: 076-5040139 of via het mailadres gerdagodrie@planet.nl OOSTERLAND Oosterlands Fanfare geeft jaarconcert In Dorpshuis Oosterhof aan de Sint Joosdijk in Oosterland vindt zaterdag 24 maart het jaarconcërt plaats van de Oosterlands Fanfare. Het orkest staat onder leiding van dirigent René Bogaarts uit Bergen op Zoom. De leerlingen van de blokfluitgroep spelen enkele stuk ken mee met het orkest. Na de pauze is er een gastoptreden van het Hoekse Waards Accordeon orkest onder leiding van Anny van Wanrooy. Het concert begint om 19.30 uur, de zaal is al een half uur eerder open. MIDDELHARNIS 'In a Better World' te zien in Diekhuus In het Diekhuus in Middelharnis wordt donderdagavond In a Better World vertoond. Het filmdrama handelt over twee Deense families die in de problemen komen wan neer hun jonge zoons een bijzonde re vriendschap sluiten. De film van scenarist Anders Thomas Jensen en regisseur Susanne Bier won in 2011 een oscar voor de Beste Buiten landse Film. Aanvang: 20.00 uur. ZIERIKZEE Vogelhuisje knutselen op kinderboerderij Kinderen uit Zierikzee en omstre ken zijn woensdag weer welkom op Kinderboerderij De Punt. Tij dens de knutselmiddag staat het maken van een vogelhuisje op het programma. Wie er één wil ma ken, kan inlopen tussen 14.00 en 16.00 uur aan de Scheldestraat 3 in Zierikzee. De kosten zijn 1,50 voor leden en 2,00 euro voor niet-leden. Opgeven via 06-41128805 of via de mail, knutselpunt@zeelandnet.nl OUDDORP Rockband No Point op podium Dorpstienden Van Abba tot AC/DC en van Grup- po Sportivo tot Golden Earring. Het repertoire van coverband No Point is breed te noemen. De for matie laat vanavond vanaf 21.45 uur in Dorpstienden in Ouddorp horen wat ze in huis hebben. Som mige pop- of rockklassiekers wor den letterlijk nagespeeld, andere nummers krijgen een geheel ande re 'twist" van No Point. De toegang tot het concert is gratis. NIEUWVLIET - Strandhokjes mogen voortaan tussen 1 maart en 1 no vember op het Sluise strand staan. Op het deel dat beheerd wordt door waterschap Scheldestromen mocht dat al. Ook de gemeente Sluis verruimt die periode nu. De oude 'gemeen telijke' periode liep van 1 mei tot 1 oktober. Met de nieuwe tijden mo gen de hokjes dus in totaal drie maanden langer blijven staan. De maatregel is een gevolg van pogin gen van de West-Zeeuws-Vlaamse gemeente en ondernemers om het toeristenseizoen te verlengen. Reünie van historische beroepsschepen mag best een flinke duit kosten Reageeroppzc.nl uw mening 407 reacties Raadsleden kunnen best een i-Pad betalen van hun raadsvergoeding eens oneens ROTTERDAM - De Pontes Pieter Zee manleerlingen Davey Krijger, Gijs Stouten, Robbin Hanse, Tim Jach- mann en Roel Graus zijn niet in de prijzen gevallen tijdens de Re giofinale van de Junior Vakkan jers. Voor de scholenwedstrijd moesten vmbo-leerlingen een Spa ce Invader bouwen. Volgens de vakjury kwamen de leerlingen van het Calvijn College in Goes met de beste inzending. De vmbo'ers van Het Goese Lyceum behaalden de tweede plaats. Zij "kregen met hun Space Invader ook de prijs voor het beste design. a5«S®S55^33«Ze2S s 19% Voor meer informatie bé! 0113 - 37 24 74 kijk op www.veerwegkamperland.nl Cultuurhistorica Gerda Godrie in het Zeeuws Archief in Middelburg; daar bevindt zich het hele ZLM-archief foto Dirk-Jan Gjeltema Onderzoek brengt deel van Zeeuwse onderwijsgeschiedenis in beeld Prins Mauritsstraat 18 lü$:l op vrijdag 23 maart ai. van ULr '<imt _Ibij Prins Maunustra.u 18 en - P""L' j van danjit de andere woningen ■;m\ -f.U.X bekijken.Voor meer informaoe I kunt u kijken op jeStek.nl of KIJKDAG 23 MAART is H2Kakêian,oL Prijzen vanaf 102.600,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 127