Groen licht voor de Noord straat BOG binnenstad Terneuzen Zo wordt straks de kop van de Noordstraat. Artist impression Het project Kop van de Noord straat in Terneuzen heeft een be langrijke mijlpaal bereikt. Burger meester Lonink van Temeuzen te kende onlangs de overeenkomst met de ontwikkelende partijen Leyten en NL Development, Ra bobank Terneuzen-Sas van Gent en woningcorporatie Clavis. Daarmee is de weg vrij voor een nieuw project in de binnenstad van Temeuzen. TERNEUZEN- Daarnaast zijn nog twee contracten getekend: de aan koop van twee resterende panden in het plangebied van Aannemersbedrijf Van der Poel én de bouwteamover- eenkomst tussen Van der Poel en de marktpartijen. Hiemiee staan de sei nen op groen om de komende maan den verder te werken aan de realisatie overeenkomst met de gemeente Ter neuzen en de verhuur van de beoog de winkels. De Kop van de Noordstraat is al jaren lang onderwerp van discussie en heeft binnen de gemeente prioriteit in com binatie met de herinrichting van de Axelse Dam. De nu nog verpauperde locatie zal binnen enkele jaren een complete metamorfose ondergaan. Zo is het plan om binnenkort de oude panden te slopen en de procedu re voor het bestemmingsplan te star ten. Hiervoor worden nu reeds alle benodigde onderzoeken voor gedaan. Halverwege 2013 kan dan daadwerke lijk met de bouw worden begonnen met de bedoeling om ruim een jaar la ter de deuren van de winkels en de woningen te openen. Planopzet Het nieuwe plan zal bestaan uit 6.000 vierkante meter aan winkel- en hore- caruimte, verdeeld over vier bouwvo lumes. Ook zal een beperkt aantal wo ningen worden gerealiseerd, want ook wonen hoort in een goed cen trumplan thuis. Voor de verhuur van de commerciële ruimtes is naast de veruurorganisatie van ontwikkelaar/belegger Leyten, inmid dels makelaarskantoor Faasse Fer- mont ingeschakeld. Een eerder opgenomen vijfde bouw volume is komen te vervallen tijdens de haalbaarheidsfase. Dit betrof een luxe appartemententoren op de kop van de Axelse Dam. Bouwdeel A bestaat uit ruim 3000 vierkante meter verdeeld over twee la gen. Dat ligt aan de Noordstraat en grenst tevens aan het nieuw in te rich ten parkeergebied van de Axelse Dam. Het hoogte verschil in het plan gebied wordt hiermee goed opgevan gen, want de -1 laag is vanuit de 'nieu we' Vlooswijkstraat goed zichtbaar. Boven deze twee winkellagen bevin den zich de woningen van het cen trumplan Bouwdeel B, grenzend aan de bestaan de winkels enerzijds en aan Bouwdeel A anderzijdsbestaat uit een uniek pand van 1300 vierkante meter tot cir ca 1800m vierkante meter (diverse ni veaus zijn extra te introduceren) dat zich goed laat invullen met één grote huurder of juist door diverse shop-in-shop formules. Bouwdeel C, eveneens liggend aan de Noordstraat en aan de Axelse Dam is een bijzonder paviljoen, bestaande uit twee lagen. Het complex bevat cir ca 1200m vierkante meter en kan op de verdieping mogelijk nog worden vergroot. Commerciële invulling De Kop van de Noordstraat krijgt straks een aantrekkelijke invulling met winkels die de Noordstraat ver sterken. Hiertoe behoren sterke lande lijke retailers, maar ook juist de ge combineerd met de kracht van het lo kale ondernemerschap. Het zal een combinatie worden met in de basis modewinkels, schoenenwinkels, par- Informatie Meer informatie e/of willen participeren in de co-design sessie? Neem contact op met: Leyten© G.J. Vlug M. Slemmer 010 2211351 huren@leyten.nl Makelaar Faasse Fermont Paul Fermont 0113 250555 p.fermont@ faasse-fermont. nl Zie ook: www.kopvande noordstraat.nl fumerie, non-food, dienstverlening en horeca. De eerste overeenkomsten zijn al gesloten en deze partijen gaan met de ontwikkelende partijen een in teressant proces in. De toekomstige gebruikers worden namelijk meegeno men in het vervolgontwerp en heb ben nog invloed op zaken als expedi tie, indeling, logistiek, kleuren en ma terialen. Ook zal duurzaamheid als on derwerp in de spotlight staan. Het proces wat hierboven beschreven staat heet co-design. Eind maart 2012 komen de eerste huurders/kopers bij een voor de kick-off om het voorlo pig ontwerp verder te brengén naar het definitief ontwerp. Het definitief ontwerp zal rond de zomer 2012 ge reed zijn om daarmee goed aan te slui ten op het proces dat de gemeente doorloopt voor het wijzigen van het bestemmingsplan. Bovenaanzicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 123