Uit passie voor Frankrijk f Zaterdag 16 juni 2012 Bedrijventeams inschrijven? Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! www.deltaridefortheroses.nl Ride for the Roses j ten behoeve van Toerisme vakantie in de Dordogne Lydia Mennes is een veelzijdig type en heeft al een bloemrijke carrière achter de rug. Van cam pingbeheerster tot pensionhoud ster in Kamperland en van een emigratieavontuur in Nieuw-Zee- land terug naar Zeeland, waar zij meerdere jaren voor de provincia le CU fractie werkte. Dat alles sa men met man Thijs, die in een V.O.F. met haar de onderneming FranceVilla runt. Tekst: Annet van de Ree GOES - Aan de basis van France Vil la staat het beheer van een camping in de Dordogne. 'De camping onder ging onder onze leiding een metamor fose van twee sterren naar een vier sten-en accommodatie. Na 6 jaar moesten we helaas weer terug naar Nederland. We hadden inmiddels wel een grote groep vrienden en ken nissen opgebouwd in de streek en hadden er ons eigen ECO-huis met pnvé-zwembad, wat wij ook voor de verhuur aanboden. Een vriendin van ons vroeg ons vervolgens haar huis ook te verhuren en zo ging het balle tje rollen. Ca va? Met aanstekelijk enthousiasme vertelt Lydia Mennes vanuit haar karakteris tieke Goese stadswoning over het ont staan van het bedrijf Francevilla; een verhuurbedrijf van prachtige (en vaak luxe) door haar persoonlijk geselec teerde vakantiewoningen in Le Sud-Ouest de la France (de Lot en de Dordogne) een zeer geliefd gebied bij veel Europeanen. Van de verhuur van een eigen huis in 2005 naar ca. 80 woningen anno 2012, dat kun je een spectaculaire groei noemen. "We houden van Frankrijk, en met name van die zeer gevarieerde streek. Zonder kennis van de Franse levens stijl, cultuur en de manier van zaken doen is het moeilijk werken in Frank rijk, zo meent Lydia. "Zomaar ie mand bellen zonder een introductie van een bekende, dat werkt hier niet. Daarbij ben ik van oorsprong lerares Frans, dus beheers de taal goed. Dat opent de deur een stuk sneller, maar het kost echt tijd voor men je ver- Een boerderij in de Dordogne. trouwt. Persoonlijk contact is erg be langrijk voor de Fransen. Louter via internet werken lukt hier echt nog niet. "We maken meerdere keren per jaar een ronde langs zoveel mogelijk hui zen, zodat ik de woningen met over tuiging èn passie kan verhuren. Ook verhuur ik enkele kasteeltjes, waar groepen van ca. '16 personen kunnen logeren. Persoonlijke service vindt Ly- da erg belangrijk en dit wordt door haar huurders en verhuurders bijzon der op prijs gesteld. "Die persoonlijke service hanteren wij sinds de start van Francevilla en staat bij ons nog steeds hoog in het vaandel." Klanten wor den altijd gedetailleerd geadviseerd bij hun keuze tussen de mooiste villa's, kastelen en zelfs een oude riviermo len die alleen te bereiken is over een hangbrug." Internationaal Francevilla is gevestigd in Goes, maar werkt volledig internationaal. "Ik heb Franse verhuurders, maar ook eigena ren die in Zuid-Afrika wonen. De huurders komen vanuit de hele we reld, maar de laatste tijd voeren huur Lydia Mennes, een Zeeuwse verliefd op Frankrijk. ders uit Frankrijk, Nederland en Duitsland de boventoon. "Tot de crisis in 2008 had ik" enorm veel Engelse huurders. Zij zijn echt gek op Frankrijk en het kon finan cieel niet op. Daar is een kentering in gekomen. Sinds de crisis worden men sen creatiever wat betreft de kosten en komen met meerdere gezinnen of meer personen naar de vakantiebe stemming. Zo kan men met minder inkomen toch genieten van een fijne vakantie. Heel positief vind ik dat" Francevilla is niet louter commercieel georiënteerd en dat voelen mensen. Zo geeft bijna 10 procent van de eige naren een week aan liefdadigheid of aan mensen die het echt niet kunnen betalen. Francevilla zelf staat van elke .boeking een bedrag af aan een goed doel en rekent geen topmarges. "Daar zou ik me niet prettig bij voe len." Ook gelooft Lydia in samenwer king met partijen uit de streek: "Dat doe ik o.a. door een gratis diner weg te geven. Het streekrestaurant blij, klant blij, ik blij." Steeds vaker krijg ik het verzoek om een vakantiewoning te zoeken in een andere streek of zelfs een ander land, maar daar loop ik nu tegen mijn grens aan. Dit kan ik niet alleen blijven doen. Hier in Goes werk ik al met een stagiaire die functioneert als perso nal assistent, maar voor de geplande uitbreiding naar de Languedoc aan de Zuid-Franse kust, zijn we op het mo- ment in onderhandeling met iemand voor een franchising onder onze naam. Ja, ik durf dat toch aan, zelfs in deze tijd. Ook gaan we onze marke ting verder professionaliseren. In 2009 verhuurden we in totaal 334 we ken, in 2010 steeg dit naar 395 we ken. In 2011 haalden we 525 weken en de verwachting voor 2012 is 600 tot 700 geboekte weken. Ondanks de stijgende lijn, voelen wij met name in het voor- en naseizoen dat de boekin gen wat achterblijven." Mensen gaan wat minder vaak op va kantie en kiezen bestemmingen dich ter bij huis. Frankrijk is en blijft een aantrekkelijk vakantieland en daar plukt een bedrijf als Francevilla nu de vruchten van. DELTA\ III in samenwerking met PZC LIVESTRONG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 119