Uitwaaien op het water Watersport zeilen en zaken doen Een dagje ongedwongen zeilen met medewerkers of zakenrela ties Even uitwaaien op het wa ter en het hoofd fris maken na een drukke vergadersessie Of juist een cursus of vergadering aan boord van een fraai zeiljacht, al varend op de prachtige Ooster schelde De provincie Zeeland biedt hiertoe fraaie mogelijkhe den. Tekst: Henk van de Voorde GOES - We staan aan de vooravond van het nieuwe watersportseizoen. Zeeland is vanwege haar unieke lig ging en prachtige wateren, een water sportprovincie bij uitstek. De moge lijkheden moeten alleen beter wor den benut. Daar zijn provincie, ge meenten en bedrijfsleven het gevoeg lijk over eens. Het jaar 2012 is zelfs uitgeroepen tot Zeeuws Jaar van het Water. Hennëtte van Baaren en Ge orgette Stam, gastvrouwen van Chal lenge Team, organiseren met veel pas sie evenementen op en rondom het water. Met creatieve ideeën en ken nis van de regionale mogelijkheden worden interessante arrangementen op vraag van het bedrijfsleven samen gesteld. Het Challenge Team bestaat naast de beide gastvrouwen uit de schippers van de zeiljachten. Zij werken veel sa men met instructeurs van walactivitei- ten en eigenaren van accommodaties en restaurants. Primair doel is het bie den van een interessant watergerela- teerd bedrijfsuitje, veelal in de vorm van een combinatie van lering en ver maak. Samen met Peter Huurman heeft Henriëtte van Baaren rond de millen niumwisseling Challenge Team Sai ling opgericht. Vanaf vorig jaar is Ge orgette Stam bij het management ge voegd. Peter blijft zich alleen nog richten op het varen an sich. Henriëtte en Georgette hebben de fo cus op het samenstellen en voorberei den van arrangementen op en rond om de Zeeuwse wateren. Met ingang van het nieuwe jaar zijn er ook arran gementen voor buitenlandse zeilrei- zen. Oosterschelde „Met een totaal van 35.000 vierkante meter is de Oosterschelde het groot ste Nationaal Park. De Oosterschelde is schoon en heeft prachtige flora en fauna met onder andere zeehondjes 2012 is het Jaar van het Water in Zeeland. S.' t,. r~-> 'jÏ™ en bruinvissen. Het lijkt wel alsof on ze zuiderburen hier meer mee ver trouwd zijn want verreweg de meeste duikers en snorkelaars komen uit Bel gië. De Oosterschelde, die ook de dy namiek van beroepsvaart kent, heeft tevens getijdenbewegingen en golf slag, maar die zijn nooit zo heftig als op zee. Van zeeziekte is dus geen spra ke bij zeilevents op de Oosterschelde. Goes is een prima stardocatie. Van daar kan men alle richtingen op. Het is leuk varen naar Zierikzee of Yerse- ke, om daar te lunchen of te dineren. Anderzijds kan er ook aan boord van een maaltijd worden genoten. Uit waaien op het water is dan een goed alternatief voor de gebruikelijke gang naar een restaurant na een vergaderses sie. Behalve aan land kan er ook aan boord worden vergaderd. Na het ver gaderen kan men dan lekker uit waaien tijdens het zeilen. Een stads wandeling onder leiding van een gids of een diner in een restaurant, zijn al lemaal aanvullende mogelijkheden", aldus Henriëtte van Baaren. Natuur „De Zeeuwse wateren bieden zoveel mogelijkheden. Daarom is het een goede zaak dat het stimuleren van de watersport inmiddels één van de speerpunten van beleid is van het pro vinciebestuur", zegt Georgette. „Wa ter geeft rust. De weidsheid van de na tuur is prachtig. Zo gauw je op een boot zit lijkt het vakantie. Zeeland heeft het mooiste stuk water van Ne derland en het unieke is dat het in de voor- en achtertuin van vele Zeeuw- en ligt. Commissaris van de Koningin Karla Peijs heeft eens gezegd dat elke Zeeuw maximaal tien minuten van het water woont. Het Zeeuwse water is schoon, veilig en doorgaans zout. De Zeeuwse lucht weerspiegelt zo prachtig in de Oosterschelde. De Zeeuwen zelf beseffen amper wat voor een fantastisch stuk water men binnen de provinciegrenzen heeft", al Met het hele bedrijf op de zeilboot. Persoonlijk WIE: Henriette van Baaren BEDRIJF:Cha!lengeTeam Sailing BEGONNEN: 2000 SPECIALITEIT: Zeilen op de Oosterschelde IDEAAL ALS: Bedrijfsuitje dus de Zeeuwse Henriette. Georgette komt uit de Noordoostpolder, vlakbij het IJsselmeer. Ze heeft van huis uit het enthousiasme voor watersport niet meegekregen, toch is zij zelf een betrokken watersporter. Naast het or ganiseren van bedrijfuitjes en arrange menten is ze ook vaak op het water te vinden als vrijwilliger bij wedstrijden. Het evenementenbureau voor op- en aan Jiet water voorziet in diverse ar rangementen voor bedrijven en instel lingen, met inbegrip van bijvoorbeeld helikoptervliegen over de Ooster schelde, fotografie aan boord, graffiti aan de kust of een cursus business Eng lish onder leiding van een native speakerv al zeilend over de Ooster schelde. Daarnaast biedt Challenge Team ook jongerenarrangementen aan. „Voor kinderen tot veertien jaar zijn er de bekende zeilkampen, maar vanaf die leeftijd houdt het op. We willen juist ook jongeren vanaf 14 jaar betrokken houden. Er wordt een gevarieerd programma geboden aan boord van een kajuitzeiljacht. De cur sisten varen onder begeleiding van een ervaren schipper en bepalen hun j*. eigen koers. Onderweg is er voldoen de ruimte voor educatie in de vorm van CWO theorie, maar ook een be- .zoek aan sluismeester, havenmeester of een sleepbootbedrijf is mogelijk. Even geen ruimte voor games of i-Pod. Ze moeten de wind kunnen horen", zegt Henriette. Ook voor het supersnelle REB varen op de Wester-^, schelde is men aan het juiste adres bij de beide dames. www.jaarvanhetwater.nl -T www.challengeteam.eu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117