Beursvloer scoort 210 matches Goede doel beursvloer zeeland gevoerd, zodat om 18.30 de mooie eindscore van 210 was geregistreerd. Dat mooie resultaat maakte het brui sende netwerkevent ook dit jaar weer tot een groot succes, waarmee organi sator Stichting De Zeeuwse Uitda ging zeer content is. "Het persoonlij ke contact en de lage drempel om de andere partijen aan te spreken ston den weer garant voor het succes van de Beursvloer. Naast concrete afspra ken zijn diverse waardevolle contac ten gelegd voor toekomstige samen werking tussen partijen", vervolgt Kesy van Loon. "Dat deze wijze van handelen waardevol is, blijkt boven dien uit het feit dat in de vijfjaar waarin onze Stichting bestaat, is geble ken dat de matches het werkplezier mede hebben vergroot en de kennis en vaardigheden hebben uitgebreid." Tegenprestaties De geregistreerde deals zijn zeer di vers en variëren van het aanbieden van allerlei diensten zoals het controle ren en updaten van websites en ande re communicatiemiddelen, het organi seren van trainingen, verlenen van ad vies op allerlei gebied, het beschik baar stellen van ruimten en materieel voor maatschappelijke instanties en lo terijattributen, het verzorgen van fo to's en filmreportages tot het opknap pen en restaureren van gebouwen en de aanleg van afrasteringen. Een match hoeft niet per se gepaard te gaan met een tegenprestatie. Diver se organisaties doen dat wel. Opmer kelijk is het aantal taarten dat in het komende jaar gebakken gaat worden voor de aanbieders, maar ook zijn veel toegangskaarten, advertentieruim te, links op websites of andere recla me-uitingen aangeboden als tegen prestatie. Diverse aanbieders mogen zich ook verheugen op een lunch bij de vragende partij Matchgroep De vijfde editie van de Beurs vloer Zeeland was weer zeer suc cesvol. Bedrijven en maatschap pelijke organisaties lieten maar liefst 210 matches bekrachtigen door notaris Jan Gmelich Meiling en zijn team. De Beursvloer 2012 is op 7 maart gehouden in de Gro te of Maria Magdalena Kerk in Goes. Tekst: Loes van der Hoeven GOES - "Een prachtige score, te meer omdat het stuk voor stuk waar devolle matches zijn", vindt project leider Resy van Loon. "Hieruit blijkt maar al te zeer hoe succesvol hande len met gesloten beurzen is, ook in Zeeland. Met name voor de Zeeuwse samenleving levert dat winst op, maar natuurlijk ook voor betrokken par tijen." Aan Beursvloer Zeeland 2012 namen 66 bedrijven (aanbieders) deel en 54 maatschappelijke organisaties (vragers). De eerste lustrumeditie overtrof haar vier voorgangsters voor wat betreft de openingsact. Sloeg gedeputeerde Ge orge van Heukelom in voorgaande ja ren steeds alleen op de gong, bij de opening van deze editie werd liij daar bij geassisteerd door burgemeester René Verhulst van Goes en directeur Ad de Korte van Rabobank Ooster- schelde. Met maar liefst drie gongsla gen werd Beursvloer Zeeland 2012 of ficieel geopend en al direct werd de eerste match geboekt: de schenking van tien computers door Rabobank Oosterschelde aan Stichting Leergeld in ruil voor publiciteit. Daarna verschenen de overbekende Wuppies al heel snel op steeds meer schouders van de onderhandelaars, als bewijs dat de matches door de notaris waren bekrachtigd. Precies een uur na de gongslag waren dat er al 120. In het laatste halfuur werd het tempo op Onderhandelen. Sinds 2011 is Beursvloer Zeeland on derdeel van Stichting De Zeeuwse Uitdaging. Resy van Loon is naast projectleider Beursvloer Zeeland ma nager van Stichting De Zeeuwse Uit daging en lid van het operationele team van die stichting. "Binnen De Zeeuwse Uitdaging gaan 'matchgroe- pen' door het jaar heen nieuwe ver bindingen leggen, die ten goede ko men aan het leefklimaat in Zeeland. De Provincie Zeeland heeft een drie jarige subsidie ter beschikking gesteld om matchgroepen te realiseren na de Beursvloeren 2011, 2012 en 2013. In 2011 is de, inmiddels succesvolle Matchgroep Walcheren gestart. Nu is de Oosterschelderegio aan de beurt. Deze zal volgens hetzelfde principe te werk gaan. Een matchgroep is samengesteld uit een aantal 'oude rotten' en jonge honden' uit het bedrijfsleven, die zich op vrijwillige basis inzetten voor De Zeeuwse Uitdaging. De eersten zijn seniormedewerkers en directeuren met een groot netwerk. De tweede ca tegorie zijn over het algemeen jonge re medewerkers uit het bedrijfsleven. De matchgroepen stimuleren het Zeeuwse bedrijfsleven om maatschap pelijk betrokken ondernemen in. de Weer een deal. praktijk te brengen. Het operationele team is verantwoor delijk voor de dagelijkse gang van za ken binnen de stichting en onder steunt de matchgroepen bij het ma ken van de matches. Dit team ont vangt door het jaar heen heel wat aan vragen van stichtingen, verenigingen en buurtgroepen. Die bespreken zij tijdens een matchgroepoverleg. Na ac ceptatie gaan één jonge hond en één oude rot aan de slag om een ant woord te vinden op de hulpvraag. Wanneer dit is gelukt, is er sprake van Owww.beursvloerzeeland.nl www.zeeuwseuitdaging.nl een 'gerealiseerde match'. Met het vormen van matches slaat De Zeeuw se Uitdaging bruggen tussen het maat schappelijke veld en het bedrijfsleven. Na de Beursvloer Zeeland 2013 zal de Matchgroep Zeeuws-Vlaandercn worden gevormd, waarmee het gehe le werkgebiéd is voorzien van match groepen. Vanzelfsprekend blijven de succesvolle Beursvloeren eveneens ge handhaafd". Vrolijke stemming op de lustrim Beursvloer. Foto's: Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 116