Fotoboek luchtfoto's van zeeland natuur en landschap (verdronken land van Saeftinghe, Nisse, zandplaten, kreken), havens, industrie en bedrijvigheid (scheepvaart Westerschelde, sluizen, kanaal Gen t-Terneuzen, bedrijventerrei nen). Uiteraard is ook voorzien in op namen van historische elementen in het landschap. Luchtfotograaf ,,A1 meer dan twintig jaar vlieg ik als luchtfotograaf over Zeeland. Ik ge niet van de mooie beelden die onze provincie te bieden heeft en mag ze met mijn camera vastleggen. Vrijwel altijd in opdracht van bedrijven en in stellingen, waardoor ze nauwelijks 'het.grote publiek' bereiken. Met dit boek wil ik daar verandering in bren gen. Met luchtfoto's van écht alle Zeeuwse steden en dorpen en veel ge huchten en buurtschappen heb ik Zeeland het afgelopen jaar in kaart ge bracht.. En om het beeld van. onze mooie provincie compleet te maken ontbreken de beelden van de kust, het landschap en de natuur, maar ook van de havens en industriegebieden als economische pijlers vanzelfspre kend niet in dit boek. De foto's laten zien dat er in twintig jaar veel is vera n derd. Steden met hun rijke historie zijn uitgebreid met nieuwe wijken en bedrijventerreinen. Pittoreske dorpjes zijn uitgegroeid tot plaatsen met een belangrijke functie voor hun regio. Er is zichtbaar geïnvesteerd in toeris me, industrie en havens. Maar ook de natuur heeft zich ontwikkeld, met na me door de Deltawerken die Zeeland moeten beschermen tegen het water. Gelukkig hebben al deze veranderin gen geen afbreuk gedaan aan de schoonheid van het Zeeuwse land schap. De beelden in dit boek vor men daarvan het bewijs. Ze laten u zien wat Zeeland is en altijd zal blij ven: een fotogenieke en prachtige provincie! Ik wéns u veel kijkple zier", vertelt Izak in het voorwoord. Cessna 172 Izak en Ema van Maldegem beschik ken over hun eigen vliegtuig, een Cessna 172. Hij maakt de luchtfoto's via een speciale fotodeur in. het vlieg tuig. Vrijwel alle nieuwe foto's in het boek 'Zeeland vanuit de lucht' zijn ge maakt vanuit de Cessna 172. Het on- dememersechtpaar werkt voor diver se media, waaronder de Quote 500. Zo moeten er soms foto's gemaakt worden van riante 'stulpjes' van ver mogende particulieren. Naast de me dia zijn de opdrachtgevers van Sky Pictures voornamelijk afkomstig van aannemerij, campings, havenbedrij ven, overheden en instellingen. Foto-uitleen Erna van Maldegem is een jaar gele den gestart met foto-uitleen,, met na me ten behoeve van bedrijven die hun organisatie graag opfleuren met wisselende fotocollages. Naast de spe cialiteit luchtfotografie is er sinds -2005 ook veel samenloop met grond- fotografie. Izak is de professionele fo tograaf en Erna verzorgt de admini stratie, opplakken en inlijsten van fo to's en alle andere voorkomende werkzaamheden. Het digitale tijdperk bracht ook voor de familie Van Mal- Het hart van Middelburg. degem veel wijzigingen met.zich mee. Van een speciale luchtfotocame ra is men overgestapt naar een geavan ceerde digitale camera, die zowel voor luchtopnamen als gewone foto grafie geschikt is. „In veel vergader ruimtes en kantoren hangen jarenlang dezelfde lijsten aan de muur,- zodat het op den duur een stoffig geheel wordt. Met onze foto uitleen, met beelden van zowel grond- als luchtfo tografie, kun je om het half jaar wisse len van foto's waardoor de aankleding dynamisch blijft. De beelden stralen vooral Zeeuwse elementen in het landschap uit, van detailopnamen tot luchtopnamen. Van heel strak tot rus tiek en sfeervol", verklaart Erna van Maldegem. Ondertussen is Izak alweer druk in de weer met opnamen voor een nieuw boekwerk: 'Friesland vanuit de lucht.' „Net als Zeeland is Friesland een prachtige provincie om. te fotografe ren, met veel licht, water en groen. Een provincie als Drenthe is juist wat minder sprekend omdat het er wat somberder is. Ik heb in Friesland ver schillende foto's van ijspret gemaakt, maar het blijft jammer dat de Elfste dentocht niet doorging." www.skypictures.nl sgwpSg m Terneuzen vanuit de lucht. Foto's: Sky Pictures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115