vanuit de lucht Secretaressedag in het Arsenaaltheater ;mM OTTO AA VAN TRAPPEN Secretaresse by the Sea viert ieder jaar uitgebreid Secretaressedag. Hier op het water. Foto: Marijke Folkertsma NIEUWDORP- In het Arsenaalthea ter in Vlissingen houdt Secretaresse by the Sea op donderdag 19 april 2012 een exclusief evenement voor onder meer secretaresses, manage- mentassistentes, office managers en PA's die willen werken aan hun per soonlijke ontwikkeling. Verschillende topprofessionals die hun sporen heb ben verdiend verlenen hun medewer king aan deze dag. Jaarlijks wordt de derde donderdag in april uitgeroepen tot Nationale Secre taressedag. Hét moment waarop lei dinggevenden hun secretaresses en as sistentes in liet zonnetje zetten. Secre taresse by the Sea gaat nog een stap verder. Ze zorgt niet alleen voor een ontspan nende dag maar garandeert ook dat medewerksters met nieuwe kennis en kennissen terugkeren op kantoor. Tij dens nationale secretaressedag organi seert Secretaresse by the Sea een leer zaam programma waarin de kracht van de persoonlijke communicatie centraal staat. Aan het programma wordt medewerking verleend door zangeres Maijon van Iwaarden, De School van Mieke Petiet en voorma lig Miss Nederland Miranda Slabber. Zij verzorgen workshops over stemge bruik, uiterlijke presentatie en hou ding en gedrag. De kracht in commu nicatie zal zeker toenemen bij de deel neemsters. Uiteraard is er voldoende ruimte voor ontspanning tijdens een high tea en een informele netwerk- borrel aan het eind van de trainings- Samenwerking Secretaresse by the Sea is een samen werking tussen Viavox uit Middel burg en Janse&Janse uit Nieuwdorp. Met deze samenwerking bundelen beide ondernemingen hun krachten en netwerken om binnen Zeeland één initiatief te ontwikkelen dat struc tureel ondersteuning levert voor de persoonlijke ontwikkeling van zowel vrouwelijke als mannelijke ondersteu nende functies. Viavox levert al vele jaren secretariële ondersteuning aan bedrijven terwijl Janse&Janse organisa ties adviseert over hun strategie, ima go en klantgericht werken en tevens naam maakt met het organiseren van klanteven ts. Digitaal netwerkplatform Naast de trainingsactiviteiten wordt er door Secretaresse by the Sea achter de schermen momenteel gewerkt aan de implementatie van een digitaal plat form voor de deelneem(st)ers. Via dit platform kunnen zij op een effectieve manier vraagstukken aan elkaar voor leggen, tips uitwisselen en netwer ken. Uit de evaluatie van de laatste trainingsdag in november bleek er on der de ruim 50 deelneemsters grote behoefte te bestaan aan een dergelijk platform. Secretaresse by the Sea ver wacht binnen enkele weken met het platform operationeel te zijn. Kennis en kennissen Het evenement op 19 april onder scheidt zich niet alleen door exclusivi teit.. Maar juist doordat er naast vol doende ontspanning uitgebreid aan dacht wordt besteedt aan de persoon lijke ontwikkeling, het opdoen van kennis en het netwerken met colle ga's uit andere organisaties. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Se cretaresses, assistentes maar ook vrien dinnen zijn van harte welkom zich aan te melden. Kaarten zijn verkrijgbaar via de website www.secretaressebythesea.nl aannemersbedrijf Meridiaan 9 4561 PH Hulst Tel. 0114-321272 Fax. 0114-320579 ww w.ottovantrappen. n I nieuwbouw verbouw onderhoud Zeeland Van het oude veerplein in Rrui- ningen tot het Verdronken Land van Saeftinghe. Van het oude Ter- neuzen tot de chique nieuwbouw wijk Othene. Van kust en delta tot havens en industrie. Het Goe- se Meer, toen en nu? Het is alle maal te zien in het prachtige foto boek 'Zeeland vanuit de lucht' van Sky Pictures, dat sinds kort (voor een habbekrats) in de Zeeuwse boekhandels ligt. Tekst: Henk van de Voorde ARNEMUIDEN - Het al in novem ber 2011 verschenen boekwerk - goed voor 264 pagina's en 524_foto's - ging in eerste instantie de deur uit als nieuwjaarsgeschenk voor bedrij ven en instellingen. Desgewenst kon den bedrijven kiezen voor een eigen omslag. Zo' zijn er bijvoorbeeld in op dracht van het duurzame recyclingbe drijf Heros Sluiskil, een aantal boeken verschenen met een omslag van het Ecopark Temeuzen. „De eerste exemplaren van Zeeland uit de lucht zijn met veel enthousiasme ontvan gen. De vele positieve reacties illus treerden dat er behoorlijk wat vraag is naar dit nieuwe fotoboek. Mede daar om is het boek nu ook verkrijgbaar in de Zeeuwse boekwinkels", aldus Izak en Ema van Maldegem van Sky Pictu res, gespecialiseerd in luchtfotografie. Het ondememerskoppel leidt het be drijf vanaf Vliegveld Midden Zee land. Dertig jaar geleden is er ook een fotoboek uitgebracht waarin alle ker nen van Zeeland staan. Omdat er in die drie decennia zoveel veranderd is in Zeeland, hebben Izak en Erna de handschoen opgepakt om met name nieuwe, maar ook oude beelden sa men te vatten in een verfrissend mooi boek. Het boekwerk heeft onderver delingen in Zeeuwse gemeenten, ker nen, natuur, bedrijvigheid, recreatie en 'foto's toen en nu'. Het boek is eind 2011 gecontroleerd verspreid via bedrijven als relatie- en eindejaarsge schenk. Rode draad in het boek vormen de 13 gemeenten in Zeeland. Aan het be gin van elke gemeente staat het topo grafische kaartje van Zeeland met de desbetreffende gemeente opgelicht. Vervolgens zijn de fotopagina's te zien met alle kernen van de desbetref fende gemeente. „De insteek was in alle steden en dor pen van Zeeland te fotograferen; en in een aantal gehuchten, niet allemaal want dat was ondoenlijk. Met name in Zeeuws-Vlaanderen zijn er diverse gehuchten die zowat bestaan uit en kel een boerderij plus woonhuis. Wat mij opviel bij het maken van de opna men was dat er drie plaatsen met de naam Driewegen zijn in Zeeland, twee in Zeeuws-Vlaanderen en één op Zuid-Beveland", aldus Izak van Maldegem. Van iedere gemeente zijn er ook een aantal opnamen van natuur, cultuur en bedrijvigheid. Verder worden er diverse historische foto's tegen het licht gehouden van de huidige situa tie. Zo zijn de veranderingen door de jax-en heen mooi waar te nemen. Naast fraaie overzichten van alle ker nen in Zeeland en diverse buurtschap pen, gehuchten en wijken zijn er schitterende beelden van Kust en Del ta (deltawerken, visserij, strand, scheepvaart, dijverzwaring, recreatie). Mosselcultuur Yerseke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 114