Huist heeft financiën op orde Special: HET ft MELKHUIS Ondernemer Gemeente Hulst Life Style Village. Artist impression De bouw van de nieuwe Morres winkel ligt in de planning. HULST - „Ik heb na lang wikken en wegen de switch gemaakt. De start was heftig. Het is een erg hectische periode geweest, waarbij we als ge meentebestuur in 2011 en 2012 meer dan twee miljoen euro hebben moe ten ombuigen op een totale begroting van 55 miljoen. Het was op zich wel een uitdaging om tot een sluitende be groting te komen. Met onder andere bezuinigingen op subsidies en het ver hogen van gemeentelijke belastingen is het uiteindelijk gelukt. Toch moet je deze maatregelen wel kunnen relati veren. Zeker als je bekijkt dat de OZB in Hulst in 2012 per saldo maar met 3,5 procent is gestegen, tegen over het dubbele in bijvoorbeeld een gemeente als Schouwen-Duiveland. Met een extra bijdrage van tien euro op een woning van 2,5 ton wordt de lastenverzwaring van de OZB bij. ons binnen de perken gehouden. Daar naast wordt nog steeds geïnvesteerd inleefbaarheid, ondanks de landelijke bezuinigingen. Steeds meer Rijkst aken worden gedecentraliseerd. Dat vergt inventiviteit, bijvoorbeeld in het kader van de nieuwe wet Werken naar Vermogen. Regeren is niet zo eenvoudig onder de huidige economi sche omstandigheden. Als het moet kan ik hard zijn, maar je kunt beter eerlijk zijn dan van alles beloven en niet waamiaken. Nee is ook een ant woord, zeker in de tegenwoordige tijd", aldus de CDA-wethouder. Prestigieus Naast financiën heeft Totté ook aan- en verkoopbeleid, inkoopbeleid, P&O, gemeenschapscentra, samen werking Zeeuws-Vlaanderen en het prestigieuze project Life Style Village in zijn portefeuille. Het woonthema- centrum is een initiatief van het voor malige Morres Wonen. Nadat de Mandemakers Groep (DMG) in 2009 Morres heeft overgenomen, is zij in - overleg getreden met de gemeente Hulst over de verdere uitwerking van een Life Style Village. De basis is een aangepast planconcept waarbij wordt uitgegaan van een centraal parkeerter rein met daaromheen bebouwing. Het terrein wordt via de nieuw aan te leggen rotonde, tegenover de hoofdin gang van Morres, ontsloten. De be bouwingscontouren van het plancon- cept passen niet helemaal binnen het geldende bestemmingsplan De Statie. Om die reden wordt een gedeeltelij ke herziening van het bestemmings plan voorbereid. De uitgangspunten blijven echter ongewijzigd. Rode draad is en blijft de koppeling van het Life Style Village aan de binnenstad. Het megaproject voorziet in maxi maal 87.000 vierkante meter aan win kels, waarvan (maximaal) 6.300 bouw markt en 7.600 tuincentrum. De Mandemakers Groep (DMG) is voor nemens om, na realisatie van de roton de in het najaar van 2012, te starten met de verbouwing van Opslag 7 (bij het voormalige Karwei). Aansluitend zal DMG de verdere ontwikkeling en realisatie van het Life Style Village ter hand nemen. Het zal worden ge- vormd door diverse woonthemawin- kels, gecombineerd met horeca en leisure. Daarnaast is er op het terrein ruimte voor grootschalige detailhan del en komt er als vanzelfsprekend uit gebreide parkeergelegenheid. Het woonthemacentrum is onderdeel van het ontwikkelingsplan De Statie voor het gebied ten zuidwesten van de Hulster binnenstad. Naast het Life Style Village op het Morres-terrein, behelst het plan het verder ontwikke len van wonen en werken aan het Sta tionsplein en het Scharnier. In het project De Statie wordt onder andere geprobeerd om door aanpassingen in de infrastructuur het verkeer richting Hulst beter te reguleren. In de nazo mer van 2011 heeft Albert Heijn haar nieuwe vestiging aan het Stations plein geopend. Door de realisatie van een nieuwe ontsluitingsweg vanaf de Absdaalseweg naar het Stationsplein zijn Albert Heijn en de overige win kels aap. het Stationsplein nu beter be- AMBACHTELIJK BOERENIJS VERSE MELK EN YOGHURT BOERENLUNCH TERRAS MET SPEELTUIN BOERENGOLF www.hetmelkhuis.nl Adri Totté uit St.-Jansteen ver ruilde ruim twee jaar geleden zijn mooie baan als manager opera tions bij TNT Post (het tegen woordige PostNL) voor het grilli ge wethoudersambt in de ge meente Hulst. Als wethouder van financiën kreeg hij in de afgelo pen tijd heel wat voor zijn kie zen. Er moesten impopulaire maatregelen genomen worden, maar het resultaat is wel dat de ge meente Hulst over een goede fi nanciële gezondheid beschikt. Tekst: Henk van de Voorde reikbaar en wordt het huidige Schar nier minder belast. Life Style Village „Het Lyfe Style Village en de overige ontwikkelingen in het plan De Statie betekenen een geweldige economi sche impuls voor Hulst, waar ook de binnenstad van moet kunnen profite ren. Nog voor de zomer wordt ge start met de bouw van 38 appartemen ten aan het Stationsplein, met daaron der commerciële ruimte. Over ruim een jaar zal gestart worden met de bouw van de nieuwe Morres winkel. In het tussengebied aan het voormali ge Karwei terrein mag in het gewijzig de bestemmingsplan grootschalige de- Foto's: Mark Neelemans tailhandel plaatsvinden in winkels van minimaal 500 vierkante meter in plaats van 1000 vierkante meter, om beter aan te kunnen sluiten bij vragen uit de markt. Bij Opslag 7 moeten winkels met perifere detailhandel ech ter minimaal 2500 vierkante meter groot zijn. Detailhandel buiten de bin nenstad ligt gevoelig, maar we moe ten samen de kar trekken om Hulst naar een hoger niveau te tillen. Life Style Village, binnenstad en Nieuwe Bierkaai moeten elkaar op termijn ver sterken. Geen of, of, of maar en, en, en! Om dat te bereiken moetje wel eens over je eigen grenzen heen dur ven kijken", legt wethouder Adri Tot té uit. Wethouder Adri.Totté aan het Stationsplein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 113