Hulst moet de toerist omarmen Special:! ON jQndernemer Gemeente Hul: Ed Peerbolte (65) is sinds een paar maanden voorzitter van de ondernemersvereniging Hulst Vestingstad. In die hoedanigheid aanschouwt hij met een frisse blik van buitenaf het reilen en zeilen in de Hulsterse 'ons kent ons' ge meenschap. De uit Gelderland af komstige Peerbolte was naar ei gen zeggen als wethouder ooit de Diana van Damme van de ge meente Ede. Tekst: Henk van de Voo.rde HULST - Ed is een ondernemer pur sang. ,,Ik kom uit de sector recreatie en toerisme, ben bijna veertig jaar campingeigenaar geweest. Al op mijn 26e had ik mijn eerste eigen bedrijf. Ik heb het vak geleerd via vakantie werk op de camping van mijn latere schoonvader. Van het een kwam het ander en zo trouwde ik de dochter van deze campingbeheerder. Eind 2004 hebben Joke en ik besloten om ons bedrijf te verkopen om in de mooie gemeente Hulst te gaan wo nen. Ik ben tot mijn pensionering eind vorig jaar, bij Economische. Im puls Zeelan d, nog vier jaar senior pro jectmanager recreatie Sc toerisme en MKB geweest. Ik pak zaken makke lijk op en zit vrij snel in allerlei verte genwoordigende posities. Zo heb ik ooit in de Nationale Kampeerraad ge zeten, onder voorzitterschap Van CDA-eoryfee Willem Aantjes. Ook heb ik deel uitgemaakt van het dage lijks bestuur van de Vereniging Ne derlandse Gemeenten. Daarnaast be kleedde ik tal van lokale en regionale bestuursfuncties. Ik weet inmiddels wel hoe de hazen lopen", aldus de voormalige VVD-wethouder, met on der andere ruimtelijke ordening, toe risme en economie in zijn (wisselen de) portefeuille. Juiste mix Kern van zijn betoog is dat gunstige voorwaarden voor bedrijfsvestiging verder gaan dan aantrekkelijke grond prijzen, redelijke huurprijzen en een goede infrastructuur alleen. Mensen moeten naast werken, ook prettig wo nen en zich kunnen ontspannenEen juiste mix van al die elementen zorgt voor een uitstekend vestigingsklimaat voor bedrijven. Vanuit die visie voert de ondernemersvereniging Hulst Ves tingstad constructief overleg met de gemeente. Daarnaast is er zowel nau we samenwerking met andere onder nemersverenigingen in de gemeente Hulst als met Kamer van Koophan del, Impuls Zeeland en MKB Zee land. Dat is in september 2010 vastge legd in een convenant. Bovendien is er al langer het Hulster Economisch' Platform, waar sociaal-economische partners èn de gemeente op strate gisch niveau met elkaar overleggen. Hulst is van oudsher een aantrekkelij ke dagbestemming voor Vlaamse Ed Peerbolte, voorzitter van Ondernemersvereniging Hulst Vestingstad. kooptoeristen. Ondanks het wegval len van het grensbankieren en de ero tische shops weten de zuiderburen Hulst nog altijd te vinden. Zo zorgen de in vergelijking met België bedui dend goedkopere supermarkten in Hulst voor een behoorlijke drukte. Daarnaast is en blijft Morres een grote trekpleister. De afhankelijkheid van de Belgen brengt echter ook risico's met zich mee. „Hulst is zó gewend aan de koopstroom uit Vlaanderen. Daardoor is het nooit nodig geweest dat ondernemers zich gingen richten op andere stromen bezoekers. Stel dat de Vlamingen wegblijven, en dat lijkt zich vooral bij jongere Vlamingen al voor te doen, dan is dat voor veel on dernemers een slechte zaak. Inmid dels is er sprake van omzetverlies on der de winkeliers in de binnenstad. Dat moet worden gecompenseerd met nieuwe doelgroepen, waar ook 'de normale toerist' bij zit. Hulst zal daarom het specifieke karakter van de stad beter moet uitventen. De histori sche vestingstad moet naast de koop toerist (de funshopper) ook de dag en verblijfstoerist gaan aantrekken. textielremïgmg .Wasserij en Stomerij voor een stralende verzorging van al uw textiel Ondernemers moeten zich óp een breder publiek focussen. We willen oude tijden laten herleven met een nieuw publiek. Het is verbazingwek kend te constateren dat Hulst nauwe lijks profiteert van het feit dat het één van de sléchts drie complete vesting steden van Nederland is. Dat zouden we veel meer moeten inzetten en uit dragen. Anders gezegd: Het heeft me, als onbeschreven blad van buitenaf, verbaasd dat er in het verleden zo wei nig is gedaan met het benutten van dit specifieke karakter van Hulst. On dernemers en gemeente moeten hier samen de schouders onder zetten eii actief de markt gaan bewerken in plaats van automatisch aannemen dat de bezoekers toch wel komen. Een betere bereikbaarheid voor verkeer, de koppeling van Morres aan de bin nenstad, een gezamenlijke promotie campagne en het organiseren van nog meer evenementen zijn daarbij van groot belang. Wat het laatste betreft, gelukkig bestaat er in Hulst een prima functionerende Stichting Bezoekers- management, die diverse evenemen ten oi'ganiseert zoals de Vestingdagen en het Midwinterfestival. Dat moeten we verder uitbouwen." Speciaalzaken Specifiek voor de binnenstad geldt, dat leegstand van panden moet wor den tegengegaan. Er is verder sterk be hoefte aan een aantal speciaalzaken en ketenwinkels. Belangrijk is dat win- kels;efi- horeca elkaar* afwisselen ©tt'ddfc - er in de ogen van de consument één aangesloten winkelgebied is dat be staat uit de Statie, de Gentsestraat, Grote Markt en Houtmarkt, de Steen straat en de Bierkaai. Ook hier zullen gemeente en ondernemers samen moeten optrekken om dat te realise ren. „We moeten de mouwen opstro pen en naast elkaar staan." Voorzitter Ed Peerbolte van Hulst Vestingstad zal tijdens de algemene vergadering van woensdag 21 maart zijn nieuwe uit twaalf mensen bestaan de bestuursploeg aan de leden voor stellen. Dit team is al bezig zich de nieuwe koers eigen te maken. Op de ze ledenvergadering wordt de visie van het bestuur toegelicht. Hulst Vestingstad is samen met onder- Foto: Mark Neelemans nemersvereniging Hogeweg (OHW) en de ondernemersverenigingen in de andere kernen, bezig een federatie op te richten. OHW vertegenwoordigt voornamelijk bedrijven die gelegen zijn op het bedrijventerrein Hogeweg aan de rand van Hulst. Deelgebieden 4 en 5 van de Hogeweg zijn een stevi ge impuls voor nieuwe bedrijvigheid. De vestiging vijfjaar geleden van Jan Snel bracht met meer dan honderd ar beidsplaatsen ook een boost aan werk gelegenheid met zich mee. Daarnaast hebben zich in de loop der jaren ook veel kleinere bedrijven aan de Hoge weg gevestigd. Nadat de kavels wer den verkleind, weten steeds meer klei nere MKB-bedrijven ook de weg te vinden naar de Hogeweg. Drukte in de binnenstad. ■Foto:'Peten Nico;l ai-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 111