Maatschappelijke onderneming in de zorg Gazelle Vente Innergy dethon r?- Curamus manifesteert zich als: Curamus m Terneuzeri 0115-697234 Hulst 0114-370145 Vers fruit op de werkplek? Een gezond en fiscaal- vriendelijk tussendoortje. DETHON LEVERT MOOI WERK! Dethon begeleidt mensen met een achterstand op de arbeidsmarkt naar werk dat precies past bij hun capaciteiten en bij hun scholing. Vaak zijn onze klanten prettig verrast door wat Dethon allemaal doet en kan. Uitgebalanceerde bedrijfsprocessen en zeer loyaal en gemotiveerd personeel bezorgen Dethon al jaren tevreden klanten. Wij vinden een goede balans heel belangrijk. Voldoende uitdaging in het werk. maar altijd passend bij persoonlijke capaciteiten. Dan functioneren mensen goed. hebben plezier in hun werk en zijn optimaal gemotiveerd. En dat merkt u meteen als u met Dethon te maken heeft Wilt u meer weten over Dethon? Kijk dan op onze website. groen J industrie integratie Mr. F.JHaarmanweg 33 j 4538 AN Terneuzeri T 0115^675200 j info@dethon.nl j www.dethon.nl Uitsluitend verkrijgbaar in uw Gazelle Select Center met gouden accu. Van 2199,00 nu voor 1799,00 nu met gratis dubbele fietstas t.w.v. 69,95 Bezoek onze open dagen, dit weekend op 17 en 18 maart. Mangnus Tweewielers ...de tweewielerspecialist van Kloosterzande Hulsterweg 36 4587 ED Kloosterzande 0114-681822 Curamus manifesteert zich als maatschappelijke onderneming in de zorg, op drie elkaar overlappende terreinen: markt, over heid en samenleving. „De dynamiek binnen en tussen die drie terreinen maakt het werk complex, maar ook uitdagend. De komende tijd worden grote verschuivingen verwacht richting markt en samenleving. Wij willen ons onderscheiden met deze brede en integrale benadering. Het heeft te maken met de overheveling van overheidstaken naar markt en samenleving. In de ouderenzorg is een ontwikkeling gaande waarbij delen van een sterk gereguleerde publieke taak worden afgestoten naar markt en samenleving. Dat betekent meer eigen verant woordelijkheid, meer zelf betalen of verzekeren en een mo rele plicht voor de sociale omgeving om hulp te bieden" legt Stephan Buijsse uit, voorzitter van de Raad van Bestuur van Curamus. Een voorbeeld van deze verschui ving is bijvoorbeeld huishoude lijke hulp. Dit was voorheen een product uit het publieke domein. Het wordt nu meer een onderdeel van het maatschappelijk domein: mensen ondersteunen bij het voe ren van het huishouden. Er wordt steeds meer een beroep gedaan op de zelfredzaamheid, de 'samen- redzaamheid' en de inzet van vrij willigers. Verevening Door de vergrijzing komt de be taalbaarheid van de zorg sterk on der druk te staan. Er komen steeds meer mensen die gebruik maken van zorg, terwijl er steeds minder zijn die de kosten hiervoor moe ten opbrengen. Later met pensioen gaan, meer zorg zelf bekostigen en eventueel zelf belasting over het pensioen betalen zijn allemaal middelen om tot een betere ver evening te komen. „Dè betaalbaar heid van de oude overheidstaken wordt een steeds groter probleem. Momenteel gaat een kwart van de collectieve uitgaven naar de zorg. Als er niet wordt ingegrepen gaat dat richting de helft. Er komt een soort van solidariteitsspanning tus sen de 'actïeven' en de 'niet-actie- ven' in de samenleving, omdat de belasting niet meer toereikend is. Een andere ordening is noodzake lijk. Dat zie je terug in Hulst voor Elkaar, waar ook Curamus in par ticipeert, dat uitgaat van de eigen kracht en verantwoordelijkheid van de burgers. Als die niet toerei kend zijn moet in eerste instantie de sociale omgeving uitkomst bie den", aldus Stephan Buijsse. Nieuwe missie De ontwikkelingen zijn momen teel zo fundamenteel dat Curamus werkt aan een heroverweging van de missie. „Niet de producten staan centraal, maar de vormge ving van een integrale en samen hangende oplossing voor onze cliënten. Onze zorg- en dienst verlening moet aansluiten bij de verschillende fasen van het ouder- domsproces: van ondersteuning bij vitaliteitvraagstukken tot het leveren van bijzondere, complexe en multidisciplinaire zorg. We be strijken het volledige spectrum. Dat maakt Curamus zo uniek." Curamus is actief in Zeeuws- Vlaanderen en richt zich op de ontwikkeling van woonzorg zones (zorgcirkels). Daarmee wordt aan gesloten bij de beweging om meer wijk- en buurtgericht te gaan wer ken. Nabijheid en samenhang zijn daarbij kernbegrippen. „Naast de cliënten richten wij ons ook op belangrijke marktpar tijen, zoals de zorgverzekeraars, het zorgkantoor, de gemeente, en lokale zorg-, woon- en welzijnsor ganisaties. Ondernemerschap is tenslotte tevens partijen bij elkaar brengen en verbindingen maken. Wij bieden in feite een manier van leven aan. In onze visie op zorg- en dienstverlening staat behoud van zelfstandigheid en de regievoering over het eigen leven van de cliënt centraal", zegt Stephan Buijsse. Open Dag Curamus -.dat beschikt over zorg centra voor ouderen in Hulst (De Blaauwe Hoeve), Kloosterzande (Antonius) en Koewacht (De Lange Akkers) - opent op zaterdag 17 maart aan de Lange Bellingstraat een steunpunt voor de binnen stad van Hulst op het gebied van ouderenzorg. Tegelijkertijd wordt het steunpunt via een Open Dag (van 11.00 tot 15.00 uur) onder de aandacht van het brede publiek gebracht. Het is gekoppeld aan de kleinschalige verpleeghuisvoor- Stephan Buijsse, voorzitter van de Raad van Bestuur van Curamus. zieningen van Curamus en ligt in een woonzorgzone. Het steunpunt omvat een aparte frontoffice, een (para)medisch centrum en een voorziening voor welzijnsactivi- teiten. Truffinoweg 2, 4561 NT Hulst Tel: 0114-381381, Fax: 0114-319 088 info@curamus.nl, www.curamus.nl 10% korting op de eerste WEiC maandfactuur gratis display(s)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 108