Gétpl 'We moeten de kansen benutten' Special: ndernemer Gemeente Hulst Een goede infrastructuur is goud waard. Aan de provinciale weg N290-N258 worden nog dit jaar twee nieuwe rotondes aangelegd. Bovendien wordt de bestaande ro tonde bij Life Garden op de schop genomen. Daarnaast is er al een ontsluitingsweg naar het zogenaamde BACK-terrein gerea liseerd en komt er ook een extra ontsluitingsweg naar bedrijventer rein Hogeweg. Tekst: Henk van de Voorde HULST - Zo wordt de verkeersafwik keling rondom de kern Hulst dras tisch verbeterd. Het komt uiteraard ook de bereikbaarheid van de bedrij ven en winkels flink ten goede. Met dit grote infrastructurele project is in totaal vier miljoen euro gemoeid. „Het project 'Rotondes N290 en ro tonde N25' is naast de herontwikke ling van de Bierkaai en Perkpolder één van de drie grote projecten in de gemeente Hulst. Het moet de bereik baarheid en verkeersafwikkeling van met name Hulst Zuid sterk verbete ren. Het is een gezamenlijk project van de Provincie Zeeland en de ge meente Hulst. Om te voorkomen dat het verkeer gedurende het project dichtslibt, worden de werkzaamhe den gefaseerd uitgevoerd", aldus wet houder Clen de Kraker (44) van open bare werken en infrastructuur. De eerste fase omvat de aanleg van de nieuwe ontsluitingsweg voor het be drijventerrein Hogeweg (over de zo genaamde Schapenwei). Deze wordt uitgevoerd in de maanden juni en juli 2012. Begin augustus start de tweede en belangrijkste fase: de bouw van de rotondes op de N290, inclusief de aan leg van een fietstunnel. Deze werk zaamheden duren naar verwachting tot januari 2013. Het verkeer wordt tijdens deze fase omgeleid via (deels tijdelijke) wegen rondom het werkge bied. Er wordt als het ware een grote éénrichtingsrotonde gecreëerd rond om het werk. Alle aansluitende we gen, woningen en bedrijven blijven hierdoor gewoon bereikbaar. Fase 3 (januari 2013) betreft wat kleinere werkzaamheden aan de Absdaalseweg en de Industrieweg om de aansluitin gen op de rotondes te realiseren. In de laatste fase, van februari tot april 2013, wordt de rotonde op de N258 ter hoogte van tuincentrum Life Sc Garden onder handen genomen. Door de infrastructurele werken zal de bereikbaarheid van zowel de bin nenstad van Hulst, het BACK terrein, Morres en Industrieterrein Hogeweg aanzienlijk verbeteren. Een goede be reikbaarheid is voor deze economi sche trekkers van Hulst van levensbe- telecom Persoonlijk WIE: Clen de Kraker FUNCTIE: Wethouder van openbare werken in Hulst PARTIJ: VVD KOMT UIT: Geboren in Axel, woonde lang in Breda BOODSCHAP: Hulst moet ligging beter benutten - -=3_Li Foto's: Peter Nicolai Oost-Zeeuws-Vlaanderen zijn de wo ningprijzen relatief laag. Het is een goede zaak dat er een campagne op touw is gezet om Belgen toe te laten treden tot de Zeeuws-Vlaamse wo ningmarkt. De grondprijzen zijn in onze regio laag en de Vlamingen kun nen eveneens profiteren van de hypotheekrenteaftrek." Tempo De carrière van Clen de Kraker in de gemeentepolitiek ontwikkelt zich in rap tempo. De Axelaar van origine werd pas zeven jaar geleden lid van een politieke partij, in casu de VVD. Voor die partij is hij sinds april 2005 wethouder, eerst parttime en vanaf de verkiezingen van maart 2010 fulltime. ,,Na de LTS en de MTS heb ik mijn HTS diploma behaald in Breda. Ver volgens heb ik nog in Tilburg de post HBO opleiding bedrijfskundig mana gement gedaan. Daar heb ik best veel baat bij. Mijn eerdere studies waren namelijk puur technisch gericht. Ik heb vijftien jaar in Breda gewoond, maar ben mede door mijn vrouw Pe tra (afkomstig uit de Reynaertstad) in Hulst komen wonen. De gezelligheid van deze historische stad spreekt me aan en ook het wethouderschap be valt me prima. Het vergt veel tijd en energie, maar dat heb ik er graag voor over. Ik zie het eerlijk gezegd eigen lijk meer als hobby dan als werk", al dus De Kraker. Service Verkoop Installatie Onderhoud AVAVA www.getel.nl - info@getel.nl kDO tel. 0114 32 02 02 - fax 0114 32 00 13 - Twee nieuwe rotondes aan de N290-N258. lang om beter te kunnen functione ren. Er ontstaan kortere, directe, rij- routes en ook de verkeersveiligheid wordt vergroot. Ook op andere plaat sen, zoals het Scharnier, de Benelux- weg en de Zoetevaart zal de verkeers druk als gevolg van dit project afne men. Antwerpen De gemeente Hulst moet volgens wet houder Clen de Kraker haar strategi sche ligging ook beter benutten met het oog op de economische ontwikke lingen in de haven van Antwerpen. „Hulst ligt in de voortuin van Ant werpen. We hebben nauwelijks indus trie, maar wel veel dienstverlenende en logistieke bedrijven. Bestaande en toekomstige ondernemingen in Hulst kunnen profiteren van de ontwikke lingen op Linkeroever." Er wordt bij voorbeeld een geweldige spin-off ge creëerd door de bouw van de tweede sluis op Linkeroever, een van de ge kant. Dat geldt niet alleen voor het bedrijventerrein Hogeweg, maar ze ker ook voor het bedrijventerrein dat in Kloosterzande in ontwikkeling is aan de Hulsterweg/Tasdijk. Waarom denk je dat een bedrijf als Jan Snel voor de gemeente Hulst heeft geko zen? Vanwege de lage grondprijzen èn door de uitstraling van Hulst. De strategische ligging en het prettige woon- en werkklimaat zijn voor be drijven zeker een pre. Ook de ver keersafwikkeling bij de andere bedrij venterreinen hebben de aandacht. Zo wordt in Walsoorden dit jaar bij Bleij- ko de Mariadijk afgesloten om de si tuatie te optimaliseren. In grootste infrastructurele projecten van Vlaanderen. De nieuwe sluis opti maliseert multimodaal en duurzaam goederentransport, waar niet alleen Vlaanderen de vruchten van kan pluk ken. „Waarom zouden facilitaire en logis tieke bedrijven in het land van Hulst niet een graantje mee kunnen pikken van het Vlaamse achterland? Ze kun nen toegevoegde waarde bieden waar door een win-win-situatie wordt ge realiseerd. De fysieke afstand van Hulst naar Antwerpen is gemakkelijk binnen een half uur aan te rijden. En de grondprijzen in Hulst zijn zeker in vergelijking met Antwerpen aan de la-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107