Renaissance van de oude haven ÜjVDS De voetgangersbrug verbindt de Bierkaaistraat met de Overdamstraat. Foto's: Mark Neelemans De niet meer verwachte strenge winterperiode rechtvaart enig uit stel, maar uiterlijk in mei is het dan zover. Dan worden ook de haven, bruggen en omliggende openbare ruimte van De Nieuwe Bierkaai in gebruik genomen. Tekst: Henk van de Voorde HULST- „We krijgen veel positieve reacties en zijn blij dit project te kun nen realiseren in deze moeilijke tijd. Primaire doelstelling van de Nieuwe Bierkaai is een flinke upgrading van een verpauperd deel van Hulst, met behoud van het historische karakter van deze vestingstad. Zo blijft uiteraard de monumentale Keldermanspoort behouden. Het is binnenkort goed toeven in het gebied rondom de Bierkaai. Het is aantrekke lijk om langs het water te wandelen en te winkelen, om vervolgens op een terrasje van een pintje te genie ten", aldus Diana van Damme-Fassae- rt (55), wethouder van economische zaken van de gemeente Hulst. Het is zeker in de bouw een tijd van crisis, maar daarvan is bij de uitvoe ring van De Nieuwe Bierkaai weinig te merken. De Hulstenaren zijn in middels vertrouwd met een steeds wis selend terrein met resten van vloeren, kelders, riolen, putten, funderingen en van de oude haven zelf. Grote hijs kranen lijken een abonnement te heb ben in dit Noordwestelijk deel van Hulst en vrachtwagens met zand en stenen rijden af en aan. Momenteel wordt gewerkt aan de laatste fasen. Het bestratingswerk is op maandag 5 maart begonnen in de Bïerkaaistraat. Daarna verschuiven de werken zich achtereenvolgens naar de Vismarkt, Overdamstraat, Dubbele Poort en HAULEZ assurantiën Eerlijk en vertrouwd financieel adyies; Havenf9:rt4,Hulst RegioBank^ .0114-354435 3 dimensionaal ontwerpen, 3 dimensionaal printen, microscopisch diamantzetten, realisatie en reparatie van sieraden in eigen atelier! Lange Nieuwstraat 30 4561 CD Hulst (Ned.) T.+(31) (0)114 31 04 73 Keldermanspoort. Tegelijkertijd wordt ook de onderkade van de ha ven bestraat. De twee bruggen over de nieuwe haven zijn recentelijk ge realiseerd. De Passant is de naam van de stalen voetgangersbrug in het nieu we centrum, die de Overdamstraat met de Bierkaaistraat verbindt en te vens toegang biedt tot de lage kades. De Overdam is de betonnen verkeers- brug in de straat de Dubbele Poort. Na de bestratingswerkzaamheden kan als klap op de vuurpijl de enorme 'bak' met water worden gevuld. De Nieuwe Bierkaai wordt gevormd door tien deelplannen, met de water partij als grootste blikvanger, die in voorkomende gevallen ook dienst kan doen als regenwaterbuffer. Het megaproject geeft een boost aan het woon-, werk- en verblijfskliinaat. De ze kwaliteitsimpuls en de katalyse rende werking van water in de stad sti muleert nieuwe bedrijvigheid op het gebied van detailhandel, horeca en (koop)toerisme. Het mooie apparte mentencomplex De Dobbele Poort, het eerste bouwproject van De Nieu we Bierkaai, is in 2009 al gerealiseerd. Vervallen gebouwen hebben plaatsge maakt voor 39 fraaie appartementen. Een nog te realiseren deel van De Nieuwe Bierkaai betreft de bouw van een nieuwe supermarkt op het 's Gra venhofplein van 750 vierkante meter vloeroppervlakte met daarboven 21 appartementen, waarvan de bewoners ook kunnen beschikken over een on dergrondse parking. Verder wordt ruimte gemaakt in deelgebied 5 voor 500 vierkante meter extra commer ciële ruimte en 9 appartementen plus diverse nieuwe parkeerplaatsen op het gerenoveerde 's Gravenhofplein. „Door de verhuizing van Albert Heijn naar het Stationsplein is er he laas nog geen supennarkt in de bin nenstad. We doen onze uiterste best om die supennarkt in de binnenstad te krijgen. Maar anderzijds moeten we ook reëel zijn, we kunnen tenslot te geen ijzer met handen breken. In vesteerders staan onder het huidige economische gesternte niet te trappe len. Toch heb ik er goede hoop op dat er een supermarkt komt. Er zijn nog steeds gesprekken gaande en die verlopen positief. Aan de andere kant zeg ik ook: 'mensen met goede inno vatieve ideeën, kom maar op'. Com merciële ruimtes zullen toch ook moeten worden ingevuld." De PvdA-wethouder is trots op het feit dat ze de enige echte Hulstenaar is iri het college van B&W. „Ik heb een aantal jaren op Nieuw-Namen ge woond en woon nu alweer acht jaar met heel veel plezier in de kem Hulst. Het bourgondische karakter spreekt me aan, ik ken de meeste mensen en een deel van mijn familie woont ook in Hulst. Mijn ouders en mijn schoonouders zijn zelfs mijn bu ren. Het is goed wonen, werken en recreëren in onze gemeente. Of ie mand nu links of rechts is, jong of oud, rijk of arm: ik probeer het partij- overstijgend iedereen zo goed moge lijk naar de zin te maken en begeef me graag onder het volk. Commentaar Diana van Damme volgt met belang stelling de landelijke opvolgingspro- blematiek binnen haar partij. „Job Co- hen is een integer mens. Jammer dat in de hedendaagse politiek fatsoen ver liest van straatvechten. Natuurlijk kwam hij in debatten soms niet goed over, maar als de PvdA bij de laatste Tweede Kamer verkiezingen twee ze tels meer had behaald was Cohen nu waarschijnlijk premier geweest. De waan van de dag regeert. Nu is er weer het nodige commentaar op het feit dat de nieuwe fractieleider door de leden wordt gekozen. Als dat ech ter niet zou gebeuren, klinkt er het verwijt van achterkamertjespolitiek. Je kan het ook nooit goed doen. Men weet altijd wel iets. Ik zou het wel leuk vinden als een vlotte jonge gast of meid met charisma de nieuwe poli tiek leider zou worden", aldus de eer ste vrouwelijke wethouder van Hulst. ERSOONLIJK WIE: Diana van Damme- Fassaert (55) FUNCTIE: Wethouder van Economische Zaken van Hulst PARTIJ: PvdA BIJZONDER: Enige echte Hulstenaar in college B en W LEVENSDOEL:_Hu!siupgracJen, 'Q DO n Tl mi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106