Fiets MS de wereld uit op Boulevard Goed zaken doen i in Belgit Goede doel spinning wheels Voor de vierde achtereenvolgen de keer zullen onder het toeziend oog van de imposante statuur van Michiel de Ruyter 24 uur lang maximaal 75 teams de spin ning wheels laten draaien op de Vlissingse Boulevard. Doel is om ook in 2012 weer een mooi be drag voor onderzoek naar MS bij kinderen bij elkaar te fietsen. De organisatie van dit event is in han den van Stichting Goede Doelen Rotary Vlissingen. Tekst: Annet van de Ree VLISSINGEN - "Wij hebben ons voor vijfjaar gecommitteerd aan dit doel en in de voorgaande dne jaar heeft het spinning event in totaal 250.000 euro- netto opgebracht. Dat is best indrukwekkend," vertelt woordvoerder Frans van Spaandonk van Rotan' Vlissingen. Door onder zoek naar MS bij kinderen hopen de onderzoekers van Stichting MS Re search MS eerder te kunnen vaststel len en medicatie te ontwikkelen die genezing kan brengen. MS komt in Nederland bij 16.000 mensen voor en er zijn inmiddels 185 kinderen ge detecteerd, die deze ernstige aandoe ning van het centraal zenuwstelsel hebben. "Wij streven ernaar om de opbrengst zo min mogelijk te belas ten met kosten. Dat kan alleen door de enthousiaste medewerking van di verse bedrijven, die ieder jaar weer ge weldig ondersteunen. Marco Bobel- dijk van Fitland Zeeland stelt de 75 spinning fietsen ter beschikking en SL1GRO Vlissingen zorgt om niet voor meubilair en bar met bierpomp. Alle andere zaken worden door de ac tiviteitencommissie van de Rotary uit gevoerd. "Dit jaar hebben we een aantal zaken wel anders aangepakt en gaan we extra activiteiten organiseren om deze 24 uur nog aantrekkelijker te ma ken," Iaat Van Spaandonk weten. "Voorheen verkochten we de fietsen voor een sponsorbijdrage van 500 eu ro per bedrijf of organisatie. Zij moes ten dan zelf voor de 'spinners' zor gen. We hebben de teams en de fiet sen nu uit elkaar gehaald. Sponsort een bedrijf een fiets, maar heeft het geen team, dan kunnen wij vanuit de organisatie bijvoorbeeld een groep stu denten benaderen, die de 24 uur dan gaat volmaken. Ook de spinners bren gen zelf nog extra sponsorgeld in. Je praat dan over 1.000 tot 1.500 deelne mers! Deze gewijzigde aanpak maakt het voor bedrijven laagdrempelig. Veel medewerkers vinden het overi gens altijd leuk om mee te doen, je kunt het vergelijken met een team building activiteit."Vanaf 23 maart gaat het organisatieteam van start met de werving met een belronde vanuit het Rotary hoofdkwartier in Het Ar senaal Café. Het event krijgt dit jaar extra aantrekkingskracht voor toe schouwers, familie en vrienden door de organisatie van een dikke banden race op zaterdagmiddag en er komen wedstrijdfietsen op een rollenbank met diverse uitdagende mogelijkhe den. Wie gaat de Alpe d'Huez beklim men. of een GIRO - etappe. Een leu ke prijs is er ook voor de leukste, ver ste, gekste en energiekste fietser of fietsteam. Op vrijdag 22 juni wordt het event afgetrapt met het startsein om 19.00 uur en stopt op zaterdag 23 juni om 19.00 uur als de finishtoeter afgaat. Direct daarna wordt het eind bedrag bekend gemaakt en de cheque feestelijk overhandigd aan de Stich ting MS Research. Er wordt al volop reclame gemaakt voor het evenement. België biedt voor het MKB groei kansen in de export, maar zaken doen in België is voor veel Neder landse bedrijven niet vanzelfspre kend. Op basis van de geografi sche ligging en de taal is het letter lijk makkelijk op de grens over te gaan. Maar om zaken te doen met onze Zuiderburen vergroot u de kans op succes met een goe de voorbereiding en voorlichting over mentaliteit, cultuur, regelge ving en voorschriften. Wilt u goed voorbereid de markt van on ze Zuiderburen gaan benaderen? Dan is de studiedag - Zaken doen in België - op dinsdag 17 april een goede basis voor succes! Tekst: Ron Gregoor VLISSINGEN - In navolging van de succesvolle studiedag Zaken doen in België in november vorig jaar in Til burg, biedt deOndernemer in samen werking met de NKVK deze studie dag nogmaals aan in Amadore Hotel Anon in Vlissingen. De NKVK (Ne derlandse Kamer van Koophandel voor België .qn Luxemburg) is met meer dan 100 jaar ervaring een expert op het gebied van zakendoen in Bel gië en Luxemburg. Het is het plat form voor het uitwisselen van infor matie en knowhow en vormt de basis voor unieke relaties met officiële in stellingen, de distributiemarkt en col lega-bedrijven. Deze studiedag richt zich op alle MKB ondernemers die meer willen weten over export- of vestigingsmogelijkheden. Zij kunnen een aantal gerenommeerde specialis ten verwachten die informatie zullen geven over o.a. de Belgische arbeids markt, algemene verschillen in zaken doen, marketing communicatie, ban caire aandachtspunten, fiscale en juri dische aspecten. Algemeen directeur NKVK Dick Dresselhuis, geboren in Nederland, maar getogen in België, geeft een algemene inleiding onder de titel 'Verschillen in zakendoen', Jenny van Vliet, Sales director Chan nel Management bij Acerta, heeft een brede ervaring in diverse manage ment functies en geeft u een indruk van de Belgische arbeidsmarkt. Ban caire aandachtspunten worden toege licht door Hendri Damen, Manager International Services Rabobank, ge volgd door fiscale en juridische aspec ten door Dirk van Wal en Jacques Nefs van BDO. Aandacht is er voor de verschillen in Marketing Commu nicatie* door Gunther Walravens, Mar keting Manager Exact. Katherina Des met en Corinne Vanbrusselen, Vlaams Economisch vertegenwoordi gers bij de Belgische Ambassade in Den Haag, zullen de deelnemers infor meren over de subsidiemogelijkhe den en groeikansen voor onderne mers in Vlaanderen vanuit het FIT (Flanders Investment and Trade) een zelfstandig opererend agentschap. Nu aanmelden! 'Zaken doen in Bel gië' biedt een boeiend programma waarmee ondernemers inzicht krijgen in de diverse groeimogelijkheden en aandachtspunten. De studiedag start om 13.30 uur met een ontvangst en opening door dagvoorzitter Johan van den Kieboom, bladmanager deOndernemer PZC en BN DeStem en wordt om 17.40 uur afgesloten met een netwerkborrel. De prijs per deelnemer is 150 euro, excl. btw. Uw aanmelding moet binnen zijn voor 10 april a.s. via www. deOnderne- mer-pzc.nl vóór 10 april.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 104