eensgezind naar een zesje In deze barometer mist u de bijdrage van Henk van Koe- vcringe, ceo van De Roompot. Vorige maand mailde hij dat hij weliswaar met veel plezier zijn mening gaf over het wel en wee van de Zeeuwse economie, 'maar is het nu niet eens tijd voor een andere mening.' „Ik vind het niet erg om ermee te stoppen", voegde hij eraan toe. Daar hebben we even over moeten nadenken. Vernieuwing kan natuur lijk nooit kwaad, maar Van Koeveringe is toch een van de economische kopstukken van Zeeland. We hebben een goede opvolger gevonden in de persoon van Dick Schipper, directeur van Technocentrum Zeeland in Vlissingen. Technocentrum Zeeland is een onafhankelij ke intermediaire organisatie die zich richt op het mede op lossen van regionale knelpunten die bestaan tussen het tech niek (beroeps) onderwijs en de arbeidsmarkt. Daarbij behar tigt ze de belangen van het onderwijs, het bedrijfsleven en de overheid in de provincie Zeeland. In een tijd waarin er steeds meer vraag is naar technisch geschoolde arbeidskrach ten is het van belang dat 'die kant van het verhaal nog eens extra benadrukt wordt'. Maarten Kormelink Ernst&Young Lüianne van der Ha Agrariër Het vooijaar is weer in aantocht! Goed voor het humeur van ons mensen na die korte maar toch hevige koude. Lammetjes wor den geboren. Straks gaan de koeien weer in de wei! Er zal worden gezaaid en gepoot. Het is altijd een must om als vakman/vrouw, en dat zijn wij, de dagelijkse handelingen op ons bedrijf op het juiste en goede mo ment te doen. Deze zijn immers bepalend voor onze inkomsten. Maar ook voor de voedselvoor ziening van u allen. U hebt daar natuurlijk alle recht op. Maar het is niet vanzelfsprekend dat de schappen in de supermarkten ge vuld liggen met gezond en goed eten! We doen natuurlijk veel meer dan alleen voedsel produce ren, dat heb ik al meerdere keren geschreven. Kijk en geniet maar weer als je op de fiets door het Zeeuwse land rijd. Hier en daar zul je ook opmerken dat boeren de meest duurzame energie bron, de zon, de zonne -energie dus, via een paneel op het dak omzet in elektriciteit. Duurzaam heid is een veel gehoord woord. De vastgoedsector en gemeenten moeten veel realistischere inschat tingen maken van de haalbaar heid van plannen en van de ver diencapaciteit. Dat zal veel onze kerheid wegnemen die nu nieu we investeringen in de markt te genhoudt. Er liggen op dit mo ment bij diverse gemeenten in Zeeland aanvragen voor nieuwe initiatieven. Deze initiatieven kunnen vaak niet gehonoreerd worden doordat andere, oudere plannen nog op de plank liggen. Gemeenten willen wel, maar worden "gegijzeld" door deze oude plannen, omdat de nieuwe initiatieven de oude plannen zou den kunnen bijten. Als de ge meenten meer flexibiliteit had den in de het omgaan met oude en nieuwe plannen, zou dat ten goede komen aan de economie. Plannen die immers al langer dan 10 jaar op de plank liggen, zijn in deze tijd vaak niet meer levens vatbaar. In deze markt moeten we nadenken over kansen, waar bij rigoureuze keuzen niet geme den moeten worden. Op die ma nier kunnen op korte termijn mooie plannen van de grond ko men, hetgeen onze economie in het Zeeuwse ten goede komt. Niet alleen tijdelijk, maar voort durend met groei in de werkgele genheid. Gemeenten wees crea tief en laat goede kansen niet zo maar ontglippen. De onzekerheid in Nederland neemt weer toe, door aangekon digde extra bezuinigingen. Het rechtvaardigt de vraag of het sti muleren van economie de over heid niet meer inkomsten zal op leveren, dan het aandraaien van de duimschroeven. De omzet van de winkels staan door enor me veranderingen in de detail handel gigantisch onder druk. De overheidsmaatregelen, ont neemt hen de mogelijkheden om hierop in te spelen. Recent onderzoek in de horeca laat alar merende cijfers zien. Winkelcen tra die het steeds meer moeten hebben van recreatief winkelen kunnen niet buiten de horeca. De eigenaren van winkel- en ho- recapanden en verpachters, waar onder de brouwerijen, van hore cagelegenheden zullen hun hu ren, pachtprijs en drankprijzen moeten afstemmen op hetgeen haalbaar is voor hun huurders. Realiteitszin in Den Haag en bij genoemde marktpartijen is hard nodig om de boel draaiende te houden en niet met z'n allen voor echte leegstand te komen staan. Kristel Groenenboom Container Service De Griekse schuldsanering is suc cesvol gebleken. In ruil voor een tweede steunpakket van nieuwe leningen en garanties door Eu ro-overheden, zullen banken en andere beleggers een afschrijving van bij bijna 75 procent moeten accepteren op hun Griekse vorde ringen. Hiermee is in ieder geval voorkomen dat de Griekse staat failliet gaat en Europa daarin op ongecontroleerde wijze mee sleept. Dichter bij huis werd met spanning uitgekeken naar de ra mingen van het CPB voor 2012 en de jaren erna. Voor 2012 wordt een krimp van 0,75 pro cent geraamd en een begrotings tekort dat oploopt tot wel 5 pro cent. Vanaf 5 maart zitten de coa litiepartijen en gedoogpartner PW in het Catshuis voor een heronderhandeling van het re geerakkoord. Doel zal zijn om het begrotingstekort onder de 3 procent te brengen. Te hopen valt dat eindelijk keuzes worden gemaakt en bepaalde hervormin gen in gang worden gezet, met name op het gebied van de ar beidsmarkt en de woningmarkt. Een groot deel van de Nederland se bevolking verwacht ook een beperking van de hypotheek renteaftrek waardoor de woning markt nog meer op slot gaat zit ten. De noodzaak dat er echt wat gebeurt is groter dan ooit. Alleen hierdoor zal het binnenlandse consumenten- en pi_oducenten- vertrouwen kunnen toenemen en kunnen we uit de problemen groeien. Paul Fermont Faasse Fermont Willem jonkmans Jou Terwijl we de maand februari mochten afsluiten met 1 onbetaal de dag arbeid ziet de maand maart er toch niet zo heel roos kleurig uit. Uitzendbureaus lo pen de deur plat om hun mensen aan het werk te krijgen. Terwijl ondernemers steeds depressiever worden om hun wit, grijs en vaak zwart verzuim. Diverse openbare aanbestedingen wor den door de overheid uitgesteld, terwijl bouwondernemingen ijve rige calculaties hebben uitge voerd. Ondertussen zijn we alle maal haastig onze WOZ-waarde aan het controleren en in afwach ting of we toch niet even een ju rist in de hand moeten nemen om in beroep te gaan. Daar moes ten we toch deze week nog even langs om al de lastige rechtsregels en nieuwe inkoopvoorwaarden van onze klanten te bespreken. Want willen we ons nu onder scheiden van onze concurrent dan moeten we het toch weer hebben van speciaal werk, uitzon derlijke service en maatwerk. We sluiten dan weer af, dat we weer iets beter ons best gaan doen ter compensatie voor de aanslepende (politieke) crisis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103