krijgt nieuwe plaats Restaurant UW VOLVO S60 EN V60 zeeland23 Actiegroep roept inwoners op 'Hart voor Aardenburg' duidelijk te tonen OOK FISCAAL GENIETEN voor.de veeleisende rijder. vrijdag 16 maart 2012 BK-;s;^:KSKeK®^x^x-»K«-»:«K-£KssNawss^»a«<>^ Het restaurant van De Milliano, waar het werk van Nicolai tientallen jaren hing, is al jaren dicht. Het wordt gesloopt om plaats te maken voor kustversterking en het aanpassen van de wegen op en rond het Veerplein. ren. De nu 94-jarige Bressiaander kreeg begin jaren zestig van het ge meentebestuur de opdracht om een groot werk van de lokale ha ven te maken. Daar zit een apart verhaal achter, vertelt Nicolai. „De gemeente wilde van het Rijk graag geld voor een nieuwe jachthaven. De jachten moesten toen nog sa men met de vissersboten in de hui dige vissershaven liggen, en die raakte veel te vol. De minister kwam op bezoek om hier een kijk je te nemen, maar ze wisten al van tevoren dat op dat moment niet al le vissersboten in de haven zou den liggen. En dus gaven ze mij een specifieke opdracht: de haven op je schilderij moet héél vol lig gen, om zo de minister een goed beeld te kunnen geven." Overigens is op het werk goed te zien dat ter plekke in vijftig jaar maar weinig veranderd is. De pro minente graansilo bepaalt een deel van het beeld, en de vorm van de vissershaven, naast de Mid- denhavendam, is niet veranderd. Op de achtergrond is wel nog de aanlegsteiger van de veerpont zichtbaar: die was toen al niet meer in gebruik, en inmiddels al lang gesloopt. Nicolai maakte het werk samen met Bram van Hanegem. „Die was huisschilder. Ik vertelde welke kleuren hij moest gebruiken, en hij vulde dan de grotere vlakten, zoals de straat en de lucht." Het re sultaat was een tweeluik van acht meter lang en een kleine drie me ter hoog. Het doel werd behaald: de minister zag de drukte en be sloot mee te werken aan de komst van een jachthaven. Nicolai ging ervan uit dat het lot van het schilderij daarmee bezegeld was. „Ik had het, anders dan al mijn andere werk, niet in eerste instantie ge maakt om mooi te zijn. Het was vooral functioneel. Dus ik dacht: binnen drie weken is het kwijt." Dat gebeurde inderdaad met het linkse deel van het werk, waar de handelshaven op stond. De rech terkant wekte de interesse van Max de Milliano, eigenaar van het buffètrestaurant op het Veerplein. Die plaatste het in zijn zaak. Het restaurant, dat al jaren geslo ten is, gaat over twee weken tegen de vlakte. Het schilderij óók slo pen zou zonde zijn, meende de ei genaar van het pand. Die kwam in contact met zorgcentrum Hooge Platen, waar ook André Nicolai woont. Een overdracht was snel ge regeld. En dus kan Nicolai nu, op een paar meter afstand van zijn ap partement, weer werken aan het schilderij dat hij vijftig jaar gele den maakte. „Het heeft best wat geleden", wijst de schilder op een paar duidelijk zichtbare naden. Die worden gedicht, en Nicolai 'werkt een aantal vlekjes bij'. Daar na krijgt het schilderij een promi nente plaats aan de muur van het restaurant van het centrum. mtmammmmmam SAS VAN GENT Open dag en ruilbeurs modeltreinen Morgen en zondag houden Model trein en Scenery Club Zeeuws-Vlaanderen en model spoorvereniging de Hondekop de jaarlijkse open dag en ruilbeurs. Het modeltreinweekend vindt plaats in cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. Op de open dag kunnen liefheb bers ook modelspoorartikelen ko pen. De beurs is open van 10.00 tot 16.00. Toegang is gratis. KLOOSTERZANDE Lenteconcert in zaal Van Leuven Zanggroep J0R0 Choir brengt zon dag een gratis lenteconcert in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Het koor bestaat uit 48 leden en brengt onder leiding van Joop Roctus meerstemmige muziek. Ook fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde levert een bijdrage aan het concert, dat begint om 14.30 uur. TERNEUZEN Beatles tribute band speelt in De Pit De Italiaanse Beatles tribute band 'The Beat Holes' staat morgena vond op de planken van poppo dium De Pit in Terneuzen. De Itali anen uit Torino spelen de num mers van The Beatles met een sterk rock-accent. De deuren gaan open om 20.00 uur, de eerste klan ken zijn te horen vanaf 22.00 uur. De entree is gratis, meer informa tie is te vinden op www.podiumin- terneuzen.nl. HENGSTDIJK Con Grazia zingt in Catharinakerk Dameszanggroep Con Grazia geeft zondag om 15.00 uur een voorjaars concert in de Catharinakerk te Hengstdijk. De groep bestaat uit elf dames die a capella zingen. Liede ren van Mendelssohn en moderne componisten als Karl Jenkins ko men aan bod. De entree bedraagt 7,50 euro, kinderen mogen gratis naar het concert. door René Hoonhorst AARDENBURG - Hart voor Aarden burg vraagt inwoners van het stad je een poster voor het raam te han gen als ze het voormalige stadhuis willen behouden. Ook roept de ac tiegroep de Aardenburgers op vol gende week donderdag de raads vergadering te bezoeken. Tijdens die vergadering beslist de gemeenteraad of het voormalige stadhuis verkocht moet worden of alsnog een tweede leven als mu seum annex dorpshuis annex VW-kantoor krijgt. De poster - een hart waarin een foto van het stadhuisje staat - roept mensen op de beslissende raadsvergadering van 22 maart te bezoeken, omdat 'uw aanwezigheid daar heel belang rijk kan zijn'. „Het stadhuis moet behouden blijven voor alle inwo ners van Aardenburg en als toeris tische trekker", meldt de poster verder. De actiegroep heeft deze week nogmaals een presentatie voor raadsleden gehouden in de hoop hen te overtuigen van de nood zaak het stadhuis te behouden. De oppositiepartijen waren al voor het standpunt gewonnen, maar de coalitiepartijen WD, CDA en D&T hebben nog steeds geen defi nitief standpunt ingenomen. Hart voor Aardenburg blijft erbij dat Sluis voor een acceptabel bedrag - jaarlijks tachtig tot honderd mille - een museum en een dorpshuis voor Aardenburg kan exploiteren. Maar B en W van Sluis denken dat exploitatie van het voormalige stadhuis te veel onzekerheden kent én te duur uitpakt. De Stadsraad, die zitting heeft in Hart voor Aardenburg, meldt dan ook dat het geen vijf maar één voor twaalf is voor het stadhuis. Medestanders van buiten het stad je of zelfs van buiten de gemeente kunnen hun proteststem nog een week naar de Stadsraad mailen: secretariaatstadsraad@gmail.com ifiQA.M&lüT A VOLVO De Volvo S60 en V60 voldoen vanaf nu noa beter aan uw lease-eisen uw klanten en collega's met hel elegante Scandinavische design. U mteneur en zijn dynamisch karakter, dankzij Volvo Sensus controleert i audio zonder enige moeite Het ultieme njgenot. En de S60 en V60 20% bijtelling. Zo kunt u ook fiscaal genieten In de Volvo S60 en V60 draait U maakt gepaste indruk op jeniet van het comfortabele safety-sensors, navigatie en ijn nu zelfs verknjgbaar met Volvo S60 v.a C 32 995 en Volvo V60 v.a 34.695 incl blw, «rel. tosion riiklaarmakon 629p.meicl. blw on brandstol o b v. Full Operational Lease. 60 mnd. 20.000 km p i Wipigingen voorbehouden. Gem. verbruik: 4,3 - 10,2 1/100 km (23,3 - 9,8 km/I), gem CO;-uit: Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. www.cappendijk.nl i ui nu ui mi 11 .nt..li, r RAV4 De ultieme cross-over Motor 158 pk. Daardoor zeer goede caravan •rekker. Keuze uit 2-wjelörive of 4-wieldrive. Prijs v.a.-s 27.990,- W TOYOTA Mr. F.J Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 81