Haven 221 zeeland Tragelshop De Snuiter flink afgeslankt verder almanak Dwaallichtjes 'Den Dullaert misbruikt subsidie in propagandistische advertentie' Bij nieuws over een moskee worden de internetreacties extra in de gaten gehouden Gangen als 'galerie' vrijdag 16 maart 2012 1 Z door Jean-Lou de Gucht HULST - Moet de gemeente Hulst subsidie geven waarmee Den Dul laert propagandistische adverten ties plaatst? Dat vroeg onafhanke lijk raadslid Jos van Eek zich af in de commissie Samenleving van de gemeente Hulst. Van Eek doelde daarmee op de ad vertentie die het gemeenschaps centrum vorige week zaterdag in deze krant zette. Onder de kop 'De Dullaert levendig als nooit te voren' werd uiteengezet hoe suc cesvol het gemeenschapscentrum is. Van Eek ergerde zich aan de ad vertentie. „Ten eerste stonden er wel twaalf fouten in. Bovendien kost zo'n advertentie heel veel geld." Directeur Jan van Puyvelde van Den Dullaert zei in een reactie de advertentie niet bedoeld te heb ben als tegenwicht voor de slechte publiciteit van de voorbije weken. Tip? redactie@pzc.nl Om het kinderfeestje ter ere van de verjaardag van de jongste zoon te vieren, had het Zierikzeese stel iets leuks verzonnen: een speurtocht in een naburig bos. De mannelijke helft nam het uitzetten van de speurtocht voor zijn rekening. Her en der in het bos plaatste hij daartoe dwaallicht jes in de vorm van led-lampjes. Daar na was het wachten op het duister. André Nicolai renoveert zijn werk. Links is de graansilo, die er nog steeds staat, zichtbaar. foto's Peter Nicolai De spanning nam toe naarmate de jonge speurneuzen - met een volwas sen begeleider - het bos introkken. Al snel raakten zij het spoor bijster. Een telefoontje naar de tochtuitzetter moest redding brengen. Dus werd de gsm erbij gepakt en het nummer in getoetst. Daar bleef het bij. Accu leeg. Toen werden de speurneuzen ze If dwaallichtjes. VIDEO Bij basisschool De Meerpaal zorgen zwaaiarmen voor een veiligere over steek: www.pzc.nl/video VIDEO Kijk naar beelden van de restauratie van een schilderij door een krasse Bressiaander: www.pzc.nl/video TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Cadeaushop De Snui ter van Tragel Zorg (dagbesteding en zorg aan mensen met een be perking) in de kinderboerderij in Terneuzen gaat voorlopig verder in afgeslankte vorm. Het winkeltje liep niet meer zo goed en door de onzekerheid over de Wet sociale werkvoorziening acht Tragel het onverstandig om el ders een nieuw winkeltje voor De Snuiter te openen. De winkel en het atelier van De Snuiter zijn sinds eind maart 2010 gevestigd in de kinderboerderij. Daarvoor had De Snuiter een eigen pand in win kelgebied de Noordstraat in Ter- neuzen. „Het ligt aan de locatie dat De Snuiter niet meer zo goed loopt", zegt een woordvoerster van Tragel. „Voor onze cliënten is het dan ook niet meer zo'n leuke werkplek. Zolang er landelijk on duidelijkheid is over de toekomst van dagbestedingslocaties, nemen we geen drastische beslissingen als een nieuwe verhuizing." Het ate lier van De Snuiter blijft wel op de kinderboerderij, de spulletjes wor den echter verkocht in de andere shops van Tragel Zorg. Eind 2007 was er grote consternatie toen De Snuiter genomineerd was voor sluiting vanwege bezuinigingen. door Raymond de Frel De open dag die de mos kee in Terneuzen afge lopen zaterdag hield, was vooral bedoeld om begrip bij buurtbewoners te kweken. En ook om te laten zien dat iedereen, ongeacht religieuze achtergrond, welkom is in het ge bedshuis. Dat is een loffelijk uitgangspunt, maar op de website van de PZC denken veel reageerders er toch net iets anders over. De internetre dactie moet bij dit soort onder werpen op haar hoede zijn. Meer dan eens worden er namelijk reac ties ingezonden die absoluut niet door de beugel kunnen. Ook nu werden inzendingen ge weigerd. Daarbij wordt als stelre gel gebruikt dat reacties niet dis criminerend en beledigend mo gen zijn. Ook mogen ze niet aan zetten tot haat. Aansporingen om de moskee maar in de hens te ste ken worden door de redactie bij voorbeeld niet toegelaten op de website. De discussie balanceerde af en toe op het randje van het toelaatbare. Is een opmerking dat mensen zich niet moeten laten inpakken met een broodje kebab accepta bel? Zo'n open dag zou volgens een reageerder alleen bedoeld zijn om de islam te laten inburgeren in de westerse samenleving. Het wel of niet toelaten van zo'n reactie is een lastige afweging. Zet iemand ermee aan tot haat? Nee, niet direct Het insinueert echter wel een gedachte met die strek king. Zomaar een voorbeeld van een reactie die daarom werd ge weigerd: 'Dit vriendelijkheidsini tiatief is welgepland en dient om de islam in te burgeren bij naïeve en goedwillende Nederlanders. Via een opendeurdag, een vriende lijk onthaal en lekkere hapjes. Maar van aanpassing in het gast land Nederland is van hun kant geen sprake. Wat dacht je wel, aan die ongelovigen zeker? Wacht maar! Inderdaad, lees hun Koran er maar op na en je weet genoeg'. Reageerder 'bewoner+' begaf zich ook op dat gladde ijs, al richtte hij zich niet tot een specifiek geloof. Hij zei: 'Het moet niet gekker wor den in ONS Nederland. Een mos kee hoort hier niet thuis. En in de ze tijd geen enkel kerkgebouw meer', tegen reageerder 'terneu- zense', die de open dag een goed initiatief vond, ging hij ook nog even tekeer: 'Als je in een moskee gaat kijken, leer je nog niets. Deze godsdienst van vrouwenonder drukking, steniging, Taliban en ge weld, leer je in het oosten'. Ene 'reactie' probeerde 'bewoner+' op zijn plek te zetten. 'Waarom hoort een moskee hier niet thuis? Hoort een katholieke kerk, protestantse kerk of gerefor meerde kerk hier wel thuis? Leg eens uit, wat het verschil is wat in JOUW Nederland thuishoort, wat overigens ook MIJN Nederland is. Ik vind dat er in MIJN Nederland voor alle gelovigen en niet-gelovi- gen ruimte kan zijn voor het uit dragen van het eigen geloof. Een andere reageerder is het daar grondig mee eens. 'Ik vind de open dag een geweldig initiatief. Zelfben ik niet religieus, maar in tegreren zonder dat het van ver schillende kanten gebeurt? Daar hebben we nu wel genoeg de wrange vruchten van geplukt'. Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post onder een bericht uw mening. Bressiaander André Nicolai gebruikt een deel van de gangen van zorgcentrum De Hoge Plaaten, waar hij woont, als 'galerie'. Vooral rond de ingang van zijn appartement vrolijken tal van schilderijen de galerij op. Nicolai schildert nog bijna elke dag. Omdat naar buiten gaan lastig wordt, gebruikt hij foto's van zijn zoon Peter als basis. Het schilderij werd woensdag voorzichtig uit het restaurant gehaald. door Martijn de Koning Als André Nicolai één schilderij had moeten aanwijzen waarvan hij dacht dat het niet lang mee zou gaan, was het wel het werk dat hij begin jaren zestig van de haven van Breskens maakte. En juist dat schilderij is hij nu, een halve eeuw later, aan het restaure-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80