Wie er ook wint, Spekman blijft de baas binnenland 7 Oppositie haalt bakzeil over passend onderwijs 0909-5010558 vissers doelwit Greenpeace TT T. i Bel naar: €0,60 per gesprek Voor 17 winnaars een tapas en wijnset van Vacuvin t.w.v. 90,- De Tapos Set Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010558 (co,60 per gesprek) U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 22 maart 2012. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup {voor inlichtingen bel 088-7766595) vrijdag 16 maart 2012 De PvdA maakt vandaag de nieuwe leider bekend. Het is de vraag of die de partij echt gaat leiden. Voorzitter Spekman lijkt niet van plan de macht af te staan. In no-time heeft: partijvoorzit ter Hans Spekman zich de macht in de PvdA toegeëi gend. Toen hij aantrad, was Job Cohen nog fractievoorzitter. Die miste één belangrijke eigen schap: besluitvaardigheid. Spek man sprong in het gat. Hij maakte direct duidelijk dat hij niet van plan was zich als partijvoorzitter alleen maar met procedures en le denwerving bezig te houden. Hij bemoeit zich ook nadrukkelijk met de politieke koers: die moet naar links, liet hij weten. Binnen de PvdA ligt het gevoelig als een partijvoorzitter zich met de politieke koers of inhoud be moeit. Eind jaren zeventig leidde dat tot conflicten tussen toenmalig partijvoorzitter Max van den Berg en politiek leider Joop den Uyl, en in de jaren negentig zorgde Felix Rottenberg voor veel irritatie bij premier Wim Kok en de fractie. Maar Job Cohen liet het begaan. Toen Cohen wegviel, riep Spek man op eigen gezag een ledenraad pleging uit over de nieuwe fractievoorzitter/partijleider. Hij zette de fractie, die eigenlijk zelf gaat over wie fractieleider wordt, zo voor het blok. Volgens sommigen in de partij is dit juist het bewijs dat Spekman niet uit is op de macht. Door de verkiezing voor een partij leider uit te roepen, maakt hij dui delijk dat hij de nieuwe fractievoor zitter ook echt in een sterke posi tie wil zetten; in elk geval tot de lijsttrekkersverkiezing. Maar door zijn stijl en tomeloze da dendrang trekt Spekman de macht toch naar zich toe. Zo zette hij zich tijdens de vergade ring van de politieke ledenraad op 25 februari neer als het alfamanne tje van de partij, door de fractie er publiekelijk van langs te geven. Ook in interviews na het vertrek van Cohen liet hij zien wie de baas is: „We gaan gewoon door op de weg die Job en ik hebben inge slagen", zei hij in het radiopro gramma Spijkers met Koppen. De nieuwe partijleider zal zich daarin dus moeten schikken. Op de vraag of hij zich voor een partijvoorzitter niet te veel poli tiek profileert, antwoordde hij dat het zijn taak is de politieke lijn voor de middellange en lange ter mijn te bewaken. Dat kan de politieke leider in zijn zak steken. Of de fraaie Spekman tegengas durft te geven, is de vraag. In de fractie heeft hij gedreigd dat wie te weinig doet om de partij weer 'tus sen de mensen' te brengen, het voor de volgende kandidatenlijst kan schudden. Boodschap: wie door wil, is van mij afhankelijk. De nieuwe partijleider komt voor een lastige keuze te staan. Als hij niet op zijn strepen, en vóór zijn mensen gaat staan, dreigt hij bin nen de kortste keren te worden overvleugeld. Doet hij dat wel, dan heeft de PvdA een nieuw conflict, en dat is het laatste waar de partij op zit te wachten. ten een grote boei vast aan de net ten waardoor het schip niet kon vis sen. Volgens Greenpeace vist het Ne derlandse schip de zee leeg voor de kust van West-Afrika en hebben lo kale vissers het nakijken. De wate ren van West-Afrika zijn zeer rijk aan onder meer makreel, sardines en garnalen. foto Pierre Gleizes/ANP DEN HAAG - Leerlingen met een stoornis of handicap zullen vanaf komend schooljaar zo veel moge lijk op een gewone school les krij gen. Alleen als het echt niet anders kan, gaan zij naar een speciale school. Dit zogeheten 'passend on derwijs' stelt de overheid in staat 300 miljoen te bezuinigen op de uitgaven voor zorgleerlingen. On der fel protest van de oppositie stemde een meerderheid van de Tweede Kamer gisteren voor het wetsvoorstel dat dit mogelijk moet maken. In een laatste poging regeringspar tijen CDA en WD, gedoogpartner PW en de SGP op andere gedach ten te brengen, sprak de rest van de oppositie nog éénmaal haar zorg uit over de plannen. Wij zijn niet tegen passend onderwijs, maar wel tegen de manier waarop die wordt ingevoerd, was haar boodschap. Oppositiepartijen he kelden de bezuiniging en vinden dat de plannen te snel worden uit gevoerd. Daardoor, zo vrezen ze, krijgen leerlingen lessen van min der goede kwaliteit, komen er thuis te zitten en wordt de werk druk voor leraren te hoog. „Dat kunnen wij onmogelijk voor onze rekening nemen", zei PvdA-Kamerlid Jeroen Dijssel- bloem. Boris van der Ham (D66) betoogde dat het 'passend onder wijs wordt ingevoerd in een bed van brandnetels'. Het mocht niet baten. Minister van Onderwijs Marja van Bijster- veldt toonde zich na afloop van de stemming blij met de uitkomst. Ze benadrukte wel degelijk te hebben geluisterd naar alle zorgen. „Ik houd de vinger aan de pols. Als het nodig is, zal ik niet schromen in te grijpen." door Frits Bloemendaal De Wine Set Het ideale cadeau dat bijdraagt aan heerlijk eten. Met de Double Pestle Mortar kun je gemakkelijk grove kruiden en specerijen malen. Na gebruik is deze gemakkelijk stofvrij op te bergen. Een echte eyecatcher voor op tafel is de Bread Dip. Hier heeft u alles ineen om brood, dips en kazen etc. op een mooie manier te serveren. Daarnaast heeft u de Napkin Holder om servetten op een elegante manier op tafel te zetten. Indien u deze buiten wenst te gebruiken, zorgt het gewicht ervoor dat de servetten netjes op hun plek blijven liggen. r m Met de Wine Set van Vacu Vin kunt u ieder moment heerlijk van een wijntje genieten. De Wine Cooler Elegant zorgt ervoor dat uw wijn te allen tijde heerlijk koel is en blijft. Op een gemakkelijke manier een fles wijn open, kan met de Corkscrew Twister. Een zeer handig en vooral makkelijk bedienbaar product om de kurk uit een fles wijn te verwijderen. Vervolgens kunt u de wijn met de Wine Server Crystal uitschenken zonder dat deze druppelt. Nadat de fles is open gemaakt, kan deze weer onder vacuum worden gebracht met de Vacuum Wine Saver. Het product dat na 25 jaar nog steeds wereld wijd door miljoenen huishoudens wordt gebruikt. Daarnaast krijgt u ook twee Wine Stoppers die met behulp van de pomp een "click" geven om aan te geven dat het vacuum is bereikt. Voor meer informatie www.vacuvin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7